Paragraf pro hlídání prarodiči. Jsou nějaké podmínky?

hankah
15. říj 2008

ahojky holky,
vím, že téma paragraf tu už je, ale řeší to holky na Slovensku a tam to bude určo jiné.....

za pár dnů bych měla rodit, máme doma 1,5 letou dceru o kterou se musí někdo postarat, pravděpodobně to bude babička........
a teď můj dotaz, nemáte někdo zkušenosti s paragrafem pro prarodiče, jsou tam nějaké podmínky, nebo tak?
manžel je OSVČ a jako takový nárok na paragraf nemá.........

děkuju

vojtisek2007
15. říj 2008

ahoj hani
i babička s dědečkem mají u nás nárok na paragraf - nejdéle je na 9dnů 😉

vojtisek2007
15. říj 2008

zákon č.54/1956 o nemocenském pojištění zaměstnanců - paragraf 25 - podpora při ošetřování člena rodiny - tam je všechno popsaný a je to i dost srozumitelný - ne jako většina našich zákonů 😀

editah222
16. říj 2008

Vojitesk: nedávno jsem to prověřovala kvůli jednomu zaměstnanci, a zjistila jsem toto: nárok na OČR mají i prarodiče, ale musí splnit podmínku společné domácnosti s dítětem. Myslím si, že pokud lékař napíše na žádost o OČR adresu babičky (k dítěti), tak žádná mzdová účetní nebude nic kontrolovat (v případě VO, ale jak to dělá OSSZ u MO to teda nevím, ale moc bych se divila kdyby někoho napadlo se moc pídit)

editah222
16. říj 2008

promin, myslela jsem Vojtisek. Omlouvám se za překlep
🙂

vojtisek2007
16. říj 2008

editah222 - já jsem právě v malé organizaci pracovala a měli jsme tam důchodkyni, která pravidlelně cca jednou za čtvrt roku měla takhle paragraf na vnoučka - ona bydlela jinde než vnouček a nikdy se z OSSZ nikdo na nic neptal nebo se po ničem nepídil....ale je fakt, že adresa vždy byla u obou stejná - ale nevím,jestli ta té babičky nebo toho vnoučka....

hankah
autor
16. říj 2008

holky děkuju.
něco takového mi říkali, že musí být stejné bydliště. ale že třeba mít shodné trvalé bydliště v občance a na tom papíru, že když to tam doktor napíše,tak je to v pohodě. tak jsem chtěla vědět, jestli někdo nemá zkušenosti......