Pobyt v nemocnici. Lze zpětně zažádat o příspěvek?

kajka2015
12. dub 2022

Dobrý den, ahoj,

Zajímalo by mě, jestli si mohu zpětně zažádat o příspěvek na placený pobyt v nemocnici.
Byla jsem s dcerou, které je už 6 let, takže jsem si vše musela zaplatit. Přispívá vůbec VZP?

Děkuji.

Dekui

germaine
12. dub 2022

Pochybuju, že některá pojišťovna proplácí, pobyt rodiče u dítěte staršího 6let (do šesti je pobyt zdarma) je to dle mého názoru nadstandard, který prostě rodič, pokud chce být s dítětem zaplatí....aspoň tak jsem to měla já, když byl malej na odebrání mandle.

journals
12. dub 2022

@kajka2015 prispevek od pojistovny asi ne, ale muzes to mit proplacene v ramci pojistky urazoveho/zivotniho pojisteni.

kakba
13. dub 2022

Vzp ti nic neda, jesrli mas zivotko a pojistka ti zahrnuje hospitalizaci tak to pak ano, jde to zpetne do roka tusim uplatnit

petrak15
14. dub 2022

@kakba to me zaujalo, doprovod pri hospitalizaci ditete lze uhradit z zivotka? Já myslela, ze hradi jen pokud je pojisteny zaroven pacient. Jo a treba u ceske generali je nutnost informivat kvuli plneni u nemoci/ hospitalizace jen 30 dni, takze pozor na to.

fire85
14. dub 2022

Kolik stojí pobyt dospělého v nemocnici? Já mám úhradu pobytu v nemocnici z pojištění.

kakba
14. dub 2022

@petrak15 myslela jsem to tak, ze mas dite pojistene a ma ve smlouve hospitalizaci.