Podaná výpověď v těhotenství

ferrell25
8. čer 2017

Ahoj.. Poprosim o radu..
Z duvodu nespokojenosti zvazuji podani vypovedi. Jsem ve firme zamestnana jiz prez rok. Zajimalo by mne zda v pripade kdyz ted podam vypoved (jsem v 17tt) zda kdyz se prihlasim na UP dostanu nejakou davku a zda mam pak i nadale narok na klasickou materskou pocitanou ze mzdy ci nikoli a budu pobirat pouze rodicovsky prispevek. Dekuji moc za vsechny rady :*

j.a.n.i
8. čer 2017

@ferrell25 Ano, budeš mít nárok na podporu, ale tím, že to bude výpověď bez vážného důvodu, tak to bude hned těch 45% platu. A ano budeš mít nárok na mateřskou z platu v tom posledním zaměstnání.

ferrell25
autor
8. čer 2017

@j.a.n.i dekujuu mooc.. 🙂 a jeste jeden dotaz.. musim mit vypoved s dvoumesicni lhutou nebo je jedno jestli to bude ze dne na den aby to neovlivnilo davku na pracaku ? Diky 🙏

donnald
8. čer 2017

@ferrell25 ja myslim, ze lepsi varianta je jit na nemocenskou nez dat vypoved.

ferrell25
autor
8. čer 2017

@donnald
No to je mi jasny.. Ja prave uz poctive marodim skoro 6tydnu a v praci mi rwkli ze mi to neveri a sef byl dost hnusnej.. Vsichni koukaji zkrz prsty.. Nechce se mi tam pak vracet.. A na rizikovy me doktor neda a ani se mi o nej nechce skemrat.. :/... Tak proto zjistuji jaka je situace.. Vubec sem s takovou variantou nepocitala.. Ale nez tam byt ve stresu a cejtit se neprijemne.. :/

8karolina4
8. čer 2017

Proč nejdes na neschopenku a chceš dat výpověď?

ferrell25
autor
8. čer 2017

Ja sem prave na neschopence.. Ale mxslim si ze az doberu uz druhy antib. Tak mi reknou ze uz sem v poradku a muzu jit do prace.. Vis.. Dal mi to nikdo pro nic prodluzovat nebude.. :/

zmrz_lina
8. čer 2017

@ferrell25 jen bacha na to, ze pokud budeš na řidičák chtít na navázat druhým dítětem, nebudeš mít nárok na vyplácení mateřské, protože nebudeš zaměstnaná.

zmrz_lina
8. čer 2017

Omlouvám se, samozřejmě rodicak, to ty automatické opravy v mobilu.

ferrell25
autor
8. čer 2017

Tak tohle uz bude druhy dite, tak si myslim ze stacilo 🙂))) ale diky za info 🙂 predtim sem otehotnela rovnou po skole takze rodicak byl jasnej.. 🙂

j.a.n.i
8. čer 2017

@ferrell25 Nemusíš, klidně to můžeš ukončit na dohodu... jako je to na tobě, ale když se vrátíš do práce a budeš na ně kašlat, tak s tebou nic nenadělají 😉

blaablaablaa
8. čer 2017

Asi bych to vydržela, protože tě jako těhotnou vyhodit nemůžou 🙂 Přijde mi zbytečné dávat výpověď, když za dva tři měsíce můžeš nastoupit na mateřskou. Přišla bys zbytečně o nárok na dovolenou. Než se budeš vracet, může se změnit vedení a tak. Myslím, že na výpověď je času dost vždycky 🙂