S přítelem spolu nebydlíme, čekáme mimi. Jak s úřadama?

deathy
1. bře 2009

Mám takovej "problém". Za pár dní čekáme mimčo, přítel je normálně napsanej jako otec, ale nebydlíme spolu, takže pro úřady sme něco jako že spolu nejsme, něco jako třeba rozvedený, co se týče placení výživnýho. Jak řikám, my dva spolu ale normálně sme, jen není zatím společný bydlení.
Jak teda postupovat, až si půjdu žádat o nějaký soc. dávky na malou, když se mě zeptají, jak tatínek přispívá a kolik. Bude jim stačit moje odpověď typu: Přispívá, jinak by sem to řešila... Nebo budeme muset sepsat nějaký prohlášení.
Nechci koukat do budoucna a vymejšlet si nějaký problémy, ale co když teď sepíšeme papír pro úřady aby daly pokoj, že platí a třeba za rok se rozejdeme, on přestane platit, ale na úřadě bude pořád ten papír s prohlášením.. Máme si teda mezi sebou psát nějaký doklady, jako kolik mi dal a že sem to převzala, a pak kdyby fakt nastal problém, tak tohle použít?
Vlastně sou to dva dotazy, tak kdyžtak děkuju.

natys.p
2. bře 2009

DEATHY to je případ mojí kamarádky,ona to má taky tak na socialce dostava jen rodicak 7600 a nic vic protoze ma otce ditete nic sepsaneho nemaji ani to na uřadě nechtějii jim je jedno jak bydlíte hlavně když po uřadě nechcete žadné peníze a pokud by se něco stalo tak tak by to soud vyměřil-alimenty.

deathy
autor
2. bře 2009

Aha, takže pokud má dítě určenýho tátu, tak nemůžu požadovat nějaký příspěvky na dítě nebo tak něco. Hmm, tak to na tom budeme hezky.
Já myslela, že fakt, že spolu nežijeme a já bydlím s rodičema, tam hraje nějakou roli. No sem zvědavá.. Díky

lesnenka
2. bře 2009

Ahojky. Tak já jsem stejný případ, akorát, že mi spolu nejen nežijeme, ale ani nejsme. Takže je to takto, ty musíš mít podanou žádost, aby platil výživné nejen na dítě, ale i na tebe, jinak jste na přídavky na dítě posuzováni společně. Nárok na přídavky ti vzniká až po 3 měsících po podání žádosti nebo po rozsudku, který nabyl právní moc. I když se spolu dohodnete na nějaké částce, tak to musíte mít nějak doložené. Nevím jestli to musí být potvrzené soudemnebo stačí sepsaná dohoda třeba u právníka nebo jenom vy sami. U nás už proběhl soud na výživné na dítě. Stačilo říci, že jsme se dohodli na určité částce a to postačuje.Ale to vyptávání proč a odkdy spolu nejsme, kdo se od koho odstěhoval...to bylo fakt děsný. Jsem zvědavá jak dopadne výživné na mě a mám z toho docela nervy. Na sociálce, když se jdeš na něco zeptat, tak s tebou jednají jako by to měli platit oni a nejlíp je když po nich nic nechceš.

deathy
autor
2. bře 2009

Ahoj lesnenko, teda, to je docela nepříjemný.
Fakt to musí jít až takhle úředně? Výživný na dítě a na mě? Ježiši, no tak to je teda pěkný. Jako kdyby sme spolu nefungovali, tak bych to chápala že to musí bejt takhle, ale když sme spolu, tak mi to přijde hrozně komplikovaný. A možná bych si tim udělala i nějaký zbytečný problémy s vyřizováním, protože v podstatě by to bylo jen jako na oko pro ty úřady, když sme spolu ale jen spolu nebydlíme. Teda jestli sem to teď nenapsala nějak blbě a nevyzní to jinak než to myslim.. Hmm, tak to bude ještě zajímavý, protože z toho mám v hlavě pěknej hokej.

asanaa
3. bře 2009

deathy
je to přesně tak jak píše lesnenka,jinak to nejde.Na sociálce si moc nevydupeš,tam dostává jen určitá skupina lidí....
a na přídavky dneska nedosáhne skoro nikdo,teda všem co znám je sebrali.Takže pokud budeš mít mateřskou a alimenty,tak pochybuju že ti přídavky na dítě dají.

deathy
autor
3. bře 2009

Hm, to je teda dobrý.
No a jako když bych to nechtěla sepisovat přes ty soudy, to se mi absolutně nelíbí, tak pokud by stačila jen nějaká ta dohoda mezi náma, tak to si tam mám vymyslet sumu, kterou mi jako dává? Nebo bude muset přítel doložit kolik bere a podle toho oni mu to nějak vypočítaj?
Já sem se ptala na pracáku, protože sem koukala že on ty dávky vyplácí, na co jako bych měla teoreticky nárok. Pani mi řekla prdlačku, že si mám přijít až to bude aktuální, ale řikala, že pokud bydlim s rodičema (sou rozvedený, takže se mi bude do příjmů započítávat jen jeden z nich) a né s přítelem, tak k němu se přihlížet nebude, i když je napsanej jako otec..
Už se fakt moc těšim až tohle pudu někam vyřizovat. Fuj 😠

fire85
26. zář 2019

@deathy ne jednou dite ma otce tak ten se ma starat . Bože tohle zadoneni o příspěvky mě vytaci.tatinek ma pracovat a zajistit rodinu. Co by jste jiného ze rodičovský příspěvek?ano vím ze je to 10 let stará diskuze

widowblack
26. zář 2019

Pokud bydliš s rodiči , tak asi na žádný příspěvky mít narok nebude - např přídpěvek na bydlení atd ... neboť se sčítají příjmy v domacnosti . A s přítelem jste teď na pohodu ? Pokud to lehce skřípe tsk bych mu rekla ze kvuli pořádku s papirama si zažádáš o určení výživného a budeš mít jak papír pro socku a rovnou se poptat na co máš ještě nárok i ldyž ses u rodičů

nazka
26. zář 2019

@fire85
@widowblack je to 10 let starý dotaz

widowblack
26. zář 2019

@nazka 😂 zas sem si nezkontrolovala datum .... 😂😂😂😂

anrokop
Autor odpověď smazal
Zobraz
fire85
27. zář 2019

@nazka ano ja to vím ze je to 10 let staré , pisu to v příspěvku