Cena dortu. Jakou si říct?

20. zář 2021

Ahoj, mám dělat dort, jedno patro, potahovaný krémem, krém smetana/mascarpone, paní chce hodně krému. Ozdobit kytkami. Jakou cenu si tak říct? Děkuji.

danulka04
20. zář 2021

Ahoj, tak určitě spočítat náklady za všechny suroviny a k tomu přičíst cenu práce (kolik hodin výroba dortu zabere) + cena energií (voda, elektřina, plyn). Plus pokud budeš kytky na ozdobu sama modelovat, tak započítat také jako příplatek, s tím je strašná práce.

marcicek84
20. zář 2021

Urcite si musis udelat kalkulaci a taky se podivej za kolik to maji jinde,abys nebyla uplne mimo.Kazdopadne jestli tohle mas jako jednorazovku,abys nebyla zklamana,lide si navymysleji plno blbin a kdyz dojde na placeni,tak se jim to zda drahe (zkusenost moji vlastni mamky,on by totiz chtel kazdy zdarma tu praci s tim,ze jo...)

verunnaj
20. zář 2021

Cena surovin x 2.. pokud nemáš živnost víc bych si za to neřekla a ještě se modlila aby mě nenahlásila pokud to není známá

marcicek84
20. zář 2021

@verunnaj za co by ji mela hlasit?prijmy do 6000 Kc/rok nemusis danit,takze zbytecna obava...

jajulin
20. zář 2021

Jen pro představu - synovi jsem objednávala dort v srpnu - jedno patro, 2 proložení šlehačkovým krémem, nahoře potažený fondánem + asi 3 figurky, váha 2 kg, cena 750 Kč. Byl výborný, cena do 1000 Kč mi přijde úplně v pohodě.

bara88
20. zář 2021

No ono i hlavně záleží jak bude dort vypadat, někdy je opravdu vhodné si vzít jen za materiál =)

autor
20. zář 2021

Děkuji za odpověď. 🙂 dorty dělám, většinou pro rodinu, ale dělala jsem kamarádce svatební a měl úspěch, chuťově i vzhledem, posílám foto. Ale je to už dva roky tak jsem neměla představu jak to je cenově teď. 🙂

autor
20. zář 2021

@bara88 s tím souhlasím 😀 ale myslím že takový patlání nedělám 🙈😁

autor
20. zář 2021

@verunnaj hlásit? To snad ne 😁

autor
20. zář 2021

@jajulin děkuji 👍🏻😊

krasna_neznama86
20. zář 2021

@jajulin já třeba nechávala dělat dort potahovany, s postavičkou Pata a Mata, váhové bych řekla okolo 5 kg a platili jsme 1500. Ale pan to dělá na živnost. To bylo v dubnu a v listopadu jsem měla to samé, jen s postavičkou dvou medvidku a 1300.

verunnaj
20. zář 2021

@marcicek84 jde hlavně o hygienu 🙂

marcicek84
20. zář 2021

@verunnaj kdyz ale v tom nepodnika,coz by musela delat soustavne,tak je to taky mimo. To je jak by ti prisla hygiena na kazdou buchtu co upeces nebo dort kdyz upeces pro rodinu...zbytecne strasis...

autor
20. zář 2021

@marcicek84 já slečnu neřeším 😄

loylii
20. zář 2021

Děla se to tak, ze spocitas suroviny (včetně těch kytek) a k tomu se připočíta 200% marže. V tom je tvoje prace, energie. Jsem z oboru a mascarpone je zbytečně drahy a hůř se s nim děla. Pouzivam jedine tvaroh, mascarpone mi nesmí přes práh.

domcz_a
20. zář 2021

Já platila za dort 400 kč za 1 kg, Tak záleží jak jste v pečení dobrá a podle toho si stanovte cenu..

kometkak
20. zář 2021

@marcicek84 Něco nepodléhá danění.. do určité částky a pokud to není soustavná činnost, ale pokud se bavíme o jakémkoli jídle a kosmetice (mýdla, krémy), to je úplně jiná kategorie! Pozor na to. Tam by udání platilo i v případě prodeje za 100Kč. Nesmí se prodávat bez schválené provozovny a dané živnosti. (Všechny možné perníčky, dorty, zavařeniny atd) Jediné, co je možné med prodej ze "dvora". Ale už nejsou možné např. oříšky v medu. Jen med. Dále je možné přebytky ze zahrady v čerstvém stavu..

kometkak
20. zář 2021

@kometkak A být zakladatelkou, určitě bych veřejně na internetu nikde nepsala, že jsem někomu prodala dort, či se na to chystám.. Včetně facebooku atd.. Jen doporučení. Asi by ok bylo, když si zájemce nakoupí suroviny a vy mu to zdarma upečete.. Ale ne prodej.

verunnaj
20. zář 2021

Holky vůbec to nemyslím zle! 😅 možná to tak zní, jen na fb dortovy skupině se tohle řeší dost casto tak jen přidávám dál 🙂 taky rada pecu a taky bych rada aby to šlo mezi lidi ale mam strach😀

bor
20. zář 2021

já platím za dorty 500 Kč za kilo🙂

izz76
20. zář 2021

Moje příbuzná také péče dorty i různé zákusky na zakázku, ale spíš pro rodinu, známé a kolegy. Nikomu to necpe ani se moc neprezentuje na sociálních sítích. A opravdu nějaký dobrák ji udal, paní z živnostnaku se jí snažila nachytat a objednat si dort po telefonu. Což se jí nepovedlo a nakonec ani neplatila pokutu, protože ji nic nedokázali, ale lidi jsou opravdu zákeřný.

missbufy
21. zář 2021

Tedy divim se tomu kremu s mascarpone, ted jsou v oblibe spis odlehcena slehacka nebo tvaroh. Svagrova upekla dceri uz dvakrat dort s plnkou mascarpone a nedalo se to jist, letel do kose...

bara88
21. zář 2021

@missbufy no tak ono do krému s mascarpone se dává i šlehačka a klidně i tvaroh a co je a není v modé u dezertů celkem sleduji a mascarpone je teda in akorát to musíš umět víš a pak to nemusíš házet do koše