Jak skladovat použité látkové pleny?

manuse
6. čer 2016

Ahoj maminky, potřebovala bych poradit ohledně skladování použitých látkových plen. Po 9 měsících jednorázovek jsem objevila kouzlo látkových plenek. Jedno mi však stále není jasné - jak je mám skladovat? Je prý mokrá a suchá verze, ale já si ani u jedné nejsem jistá, jestli se s plínkama něco nestane. Třeba že mi plínky nezačnou plesnivět (to se stalo kamarádce) nebo něco podobného 😀 vím, že je to možná hloupý dotaz, ale jakákoli vaše rada mi moc pomůže 😉

hanve
6. čer 2016

@manuse Já je skladuji v kýblu na balkoně, mám to při ruce a když jdu prát, tak jen ten kýbl vyklopím do pračky. Ještě se mi nestalo, že by něco zplesnivělo. Bez vody, bez ničeho, jen občas kápnu pár kapek tea tree oleje.

ev.ka
6. čer 2016

hlavně prát nejdéle třetí den

adypro
6. čer 2016

Mám plastový kýbl s víkem, teď už používáme plínky jen na spaní, ale i tak je peru max. do čtyř dnů, když jsme jich používali víc, prala jsem někdy ob den, někdy jednou za 3 dny. Pokakané jsem vždy pořádně osprchovala, namydlila a šup do kýble. Počurané rovnou do kýble. A do kyblíku jsem sem tam kápla tea tree či levandulový aromaolej. Nikdy nic neplesnivělo.

petruszka_k
6. čer 2016

@manuse Az tak moc syna nelatkuji, ale zde jsou moje postrehy: skladovat radeji na sucho, ve vodni lazni se pry rychle siri bakterie. Stolici osprchovat, idealne pouzivat separacni vlozku, kterou lze vyhodit (nehazu do wc, ale neekologicky balim do igelitu a hazu do popelnice, obavam se ucpani wc). Prat max za 3 dny, nejprve na predpirku klidne bez "prasku", aby se vymachaly a vyzdimaly nejvetsi necistoty, pak prat nejlepe na 60 stupnu.

herminka
6. čer 2016

Už nemám plenkáče, ale skladovala jsem nasucho v kýbli s víkem. Počůrané plenky jsem tam jen hodila, z pokakaných vyhodila stolici v separačce, případně osprchovala a namydlila žlučovým mýdlem a zase hodila do kýble. Nikdy mi nic nezplesnivělo.

elana
6. čer 2016

skladovat namokro se dneska vůbec nedoporučuje. Jednak je to nehygienické (čím vlhčeji, tím víc se množí bakterie), druhak se ničí materiál plen. Jednoznačně nasucho, prát nejpozději každý 3.den.

dencaf1
6. čer 2016

Ahoj, skladuji na sucho v bavlněném pytli a plastovém boxu s víkem. Separačky flísové, takže předpírám, a peru každý druhý den.

sunny8
6. čer 2016

Ahoj, skladuji také na sucho v plastovým kyblu s víkem. Na víko lepim zespodu odličovací tamponek, na který kapnu levandulovou esenci. Pocurany plenky jdou rovnou do kyblu, pokakany přemachnu, ale používám separacky, což mi šetří dost práce. ☺

manuse
autor
7. čer 2016

Všem moc děkuji za příspěvky a postřehy. Konečně mám jasno 🙂

konekokira
10. čer 2016

Ještě existuje takový pytlík síťový, krerý si dáš třeba do kýble a pak i s obsahem hodíš do pračky 🙂

sunny8
10. čer 2016

@konekokira ten síťový pytlík mám, ale pokud ho dám do pračky i s plenkama, ty mi v něm zůstanou, ne všechny, ale dvě nebo tři ano. A ideální je pračka s horním plněním, tam se můžou vyklopit plenky rovnou z kýble, ale u bočního plnění je holt třeba zapojit víc ruce... 😊

konekokira
10. čer 2016

@sunny8 já mám vrchní plnění, takže prostě vysypu 🙂

sugarplum
14. čer 2017

Chápu to tedy správně, že do kýble/koše házíte mokré (počůrané nebo propláchnuté) plenky? Já mám tedy převážně VV od Anavy a vždycky nejdřív všechny propláchnu, pak je hodím na sušák a teprv až je množství na pračku (cca 1x za dva dny), tak je házím do pračky. Bojím se je mokré vrstvit v kýblu..nebo to tedy nevadí? Je pravda, že nám visí všude plenky, ale nechci, aby se mi s nimi něco stalo ☹.

ev.ka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz