Čtenářský deník - LGBT příběh. Poradíte, prosím?

laura_111
30. led 2023

Dobrý den, potřebuji pomoc. Paní učitelka po nás každý týden chce četbu, ano čtu moc hodně a ráda. Jenže jsem ten tip člověka který se za svoji četbu stydí. Četla jsem LGBTQ příběh
a nevím jestli o tom nebude paní učitelka vést diskuze jakože jestli je to pro mne vhodné atd.....je mi 11.
DĚKUJU ZA VŠECHNY RADY
Laura

cassidyl
30. led 2023

@laura_111 z mého pohledu záleží na osobnosti učitelky, za mne je to četba jako četba a je hezké, že dokážeš číst i nová aktuální témata, zajímáš se i o něco nového. To že jsi přečetla právě knihu na toto téma je rozšiřování obzoru a je to dle mého názoru dobře. Každý si musí najít styl, který se mu bude dobře číst, já osobně dokážu přečíst hodně věcí, ale nedokážu číst nic o holokaustu, týrání dětí a drogách. Několik děl jsem přečetla, ale to jen kvůli povinné četbě a vím, že k těmto tématům se nevrátím. Navíc si myslím, že je velmi osvěžující mít ve třídě takové čtenáře, které neláká jen komiks

slecnami
30. led 2023

Ahoj, to přesně záleží, jak to má ta učitelka, bohužel, no... Pro mne by to třeba byl zajímavý odrazový můstek pro volnou diskuzi s žáky, pro někoho to může být jak "červený prapor"... Nebo mě ještě napadá jedno "úskalí" - pokud se tě tato problematika jakkoliv týká - jsi připravena na případné zvídavější dotazy?? Tohle bych asi zvážila... A pak jediný problém, co bych tam viděla z technického hlediska, že čtenářský deník většinou bývá knížka...a ty píšeš, že to byl příběh, tak nevím, jestli knížka, nebo jen nějaký kratší článek. Každopádně je super, že čteš. Ať je to cokoliv a držím pěsti 😉

muhehehe
31. led 2023

Mě to připadá jako super téma k diskuzi. A myslím to obecně, téma LGBTQ lidí; ne jestli to pro tebe je nebo není vhodné, o tom by naopak diskuze vůbec být neměla. Vhodné by asi nebyly barvité popisy nějakých erotických scén, ale jestli jde o román o dětech, muži a ženě nebo z prostředí LGBTQ, to by opravdu mělo být úplně nepodstatné a s tímto postojem bys asi pak měla do té školy hrdě nakráčet.

Záleží, jaká učitelka je. Možná by nebylo špatné se trošku nachystat třeba s rodiči na případné blbé reakce, srovnat si myšlenky předem. Ale za mne palec nahoru. Dokud se z těchto témat bude dělat tabu a něco ,,nevhodného", tak se jako společnost nikdy nikam neposuneme a tito lidé, kteří běžným heterosexuálům svou existencí nijak neškodí, se budou navěky cítit špatně.

muhehehe
31. led 2023

Lauro půjčím ti ještě pár vět, jo? Věřím, že budeš s obsahem souhlasit.

,,Je to normální příběh ze života, vždyť takových lidí je hodně. Děláte z nich něco, o čem se nemluví a co je nevhodné, ale možná že tady ve třídě taky nějaké máme, nebo má někdo takového sourozence. Jak se potom takový člověk cítí, když tohle slyší?".

A bude po nevhodných poznámkách a blbých otázkách. A jestli ne, tak takoví lidé si opravdu nezaslouží, aby ses trápila jejich názorem, i kdyby to byla učitelka ;) četbě zdar 🙂