Máša a medvěd

elencze
6. led 2021

Po povedené diskuzi o Bingovi mě napadlo rozjet diskuzi Máša a medvěd. Prosím, nepište nesnáším Mášu, to je asi jasné 🙂 Spíš mě zajímají vaše teorie, kde má Máša rodiče, jestli se dá medvěd někdy dohromady s medvědicí a tak. Prostě postřehy dospělých při tomhle kvalitním seriálu. Asi jako se u Binga rozjelo tipování, jestli skončí s Amou nebo Pajetkou.

crutela
7. led 2021

Pardon, ale fakt? 😀😀

almara2
7. led 2021

Mně se Máša líbí, dívám se taky.

mirin89
7. led 2021

@elencze A mě spíš zajímá, jestli se dají na youtube najít české díly. Našla jsem snad jen jeden nebo dva.

jelenice_zavodnice
7. led 2021

Dle clanku v The Times a citaci o tom jak je tento serial skryta ruska propaganda soudim, ze anarchistka Masa ma rodice nekde v Kremlu v blizkem okoli prezidenta Putina. A k rodokmenu Medveda mam strach se vyjadrit, co kdyz si mne najdou? 😉
@mirin89 Je jich tam vic v cestine.

orisek56
7. led 2021

To jsem zvědavá. Protože my celá rodina ten seriál milujeme, dcera má polštář masa a medvěd, omalovánky, teď ji přijde ručník. A ještě jsem taková rudobijka, že si pouštíme díky v originále, tedy v ruštině 😂

loylii
7. led 2021

@elencze Masa je jediná pohádka na kterou se vydrzim divat taky🙂 ten dej je fajn😉) a taky by mě zajimalo zda to medvěd dotáhne s medvedici někam dal, nebo si vybere toho namachrovanyho frajirka🙂))

elencze
autor
7. led 2021

@mirin89 moc ne, ale jsou na HBO GO, tam koukáme.

elencze
autor
7. led 2021

@jelenice_zavodnice no tak už jen to, že Máša si na nebezpečné věci nebere nějakou sportovní helmu, ale tankistickou :D mluví za vše

elencze
autor
7. led 2021

@orisek56 upřímně, taky koukám radši v ruštině, ten český dabing Máši se vůbec nepovedl podle mě, vůbec nezní jako takhle malé holčička

elencze
autor
7. led 2021

@loylii fakt, já dávala Binga i Peppu, ale Máša mě celkem vytáčí, s manželem nechápeme, že ji medvěd nesežere :D

odula
7. led 2021

@jelenice_zavodnice spoiler alert. Putin JE Masin otec. Masa je totiz "code name" pro maticku Rus, resp. rusky lid. Proto ji hlida "medved"(ev), jako spravce, ze jo. ted by to chtelo dekodovat dalsi podprahovy poselstvi a dozvis se defacto o tajnych planech kremlu. USA maj simpsonovi, Rusko Masu... 😂

tinie
7. led 2021

U nas jede Masa jen na YT. Bud anglicky a nejhorsi, kdyz se zapne rusky dil 🤦‍♀️😁
Jinak lituju medveda, jak ho Masa sikanuje a chudak ani nic nerekne 🤷‍♀️

jelenice_zavodnice
7. led 2021

@odula Seš dobrá. Kam se hrabou tajné služby, že? Máša jako agent nástupnické organizace po KGB.
Místo šéfa BIS by měl náš prezident nahlédnout sem na MK, se dozví víc než by chtěl. (nevím, jestli ti to něco říká ale v ČR k tomuto byla nedávno slovní přestřelka mezi tajnou službou ČR a Hradem právě kvůli Rusku).
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/bis-zeman-...

elencze
autor
7. led 2021

@odula tak dle mojí mamky je Máša obraz těžkého života na ruském venkově, kde musí medvědi suplovat roli otce. Ale to vše stále nevysvětluje, kde je Mášina máma :D

marcicek84
7. led 2021

@elencze no kde by byla, v gulagu přece...

michaela666
7. led 2021

Koukám, že bych měla doplnit zásadní mezery v pohádkách 😀 Nedávno jsem tady četla o Bingovi - zvládla jsem jeden díl a stačilo, tak uvidíme co Máša.

odula
7. led 2021

@marcicek84 to se mi nezdá. To by z masi dělalo disent 😄
@michaela666 Joop, na tu jsem narazila zrovna včera nebo kdy. Vyřešilo se proč běhá jenom ve slipech?? 😄

marcicek84
7. led 2021

@elencze moje teorie: Máša je holčička, která nemá rodiče, protože ty režim jako nepohodlné zavřel do gulagu, či jinam a věznil je a holčičku vychovává jakýsi medvěd (ztělesnění síly režimu, vychovatel), ten osamělý dům je pro Mášu neosobní dětský domov proto utíká z něj pryč jak jen to jde, toulá se a uniká do svého světa, pak ji poté co vyrostla a zmoudřela, tak ji převážejí z kojeňáku do jiného domova pro jiné děti a se všemi se tam loučí (říkalo se tam, že ji volala teta, že vyrostla a zmoudřela, tety jsou v domovech)

marcicek84
7. led 2021

@odula no a proč by ne, když pěkně schováš a bojuješ proti režimu...

michaela666
7. led 2021

@odula Řekla bych, že to jeho lítání bez kalhot je pořád záhada...Jediné na co jsem přišla, je že začnu hledat klasické české večerníčky jako Rákosníček, Maková panenka, atd. pro svoje dítě. Protože dívat se na Binga víc jak jeden díl tak mě asi je*ne 😀.

Ale ta Máša mě začíná zajímat, když vidím ty teorie 😀 .

odula
7. led 2021

@michaela666 náhodou, teorie neteorie, Máša je super. Jedna z mála vizuálně pěkných pohádek, a i s nějakým poučením. Roztomilý, pozitivní 🙂 my na ni koukáme i v ruštině 😄

elencze
autor
7. led 2021

@michaela666 víš co, já myslím, že Bing a Peppa mají oproti Rákosníčkovi a spol. jednu velkou výhodu. Řeší to, co samy ty děti. Chodí nakupovat, vaří špagety, hrají si v parku na hřišti, lépe se s tím ztotožní. Ale kromě nich tedy můj Vojtík rád kouká na Makovou panenku, on je prostě na ženský :D

michaela666
7. led 2021

@elencze Synovci na pohádky moc nekoukají, ale Peppu už jsem zaregistrovala. Mladší o tom pořád básnil, tak to už jsem nějaké díly viděla. Jsem zvědavá co mě s tou mojí cácorkou čeká za pár let.
@odula Tak to schválně zkusím v ruštině i češtině. Díky za typ

Jinak musím říct, že obě pohádky mají pěkně kreslené postavičky i prostředí.

terezz29
8. led 2021

Masa je na presdrzku a nemusi ani mluvit.

jpavlu
11. srp 2022

Samotnou Mášu nemusíme, ale strašně se nám celé rodině a hlavně staršímu klukovi líbí série Máša vypráví pohádky. Každý díl má jiné ilustrace a jsou tam klasické pohádky. Ke koukání jsou všechny Mášy na Voyo. Na YouTube jsou jen některé. https://voyo.nova.cz/deti/serialy-a-porady/5874...

tinazawacka
7. lis 2022

Tak jsem trochu hledala a jedine co jsem nasla na jednom anglickem webu:
Rodiče ani jiní dospělí příbuzní Mashy se nikdy neukázali. To však neznamená, že by neměla rodiče, ti se prostě «nehodí do pohádky» a «příliš zaneprázdnění, stydliví a nechtějí hrát ve filmu»

Kromě toho je ve městě Mášina sestřenice Dáša.

erlebachova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz