Molusky, jak jste se jich zbavili?

terezapos
18. únor 2017

Prosím jak jste se zbavili molusek? Syn 3 roky jich nemá moc ale pořád se mu objevují vždy nějakou znicimeva udělá se mu další seškrábnout už si je nenechá nepreperu ho. Dočetla jsem se že pomůže sůl do vody a koupat máte některá vyzkoušené? Děkuji za rady

emisekkk
18. únor 2017

nám pomohla homeopatika, ale už si nepamatuji která, je to už dávno.

floruska
6. srp 2019

@emisekkk a co to vůbec jsou ty molusky?

kotfi
3. pro 2020

Taky nás trápily molusky, dceři byli asi 2,5 a chytla je při návštěvě školky. Doktorka mě poslala na kožní, obvolala jsem asi 10 ordinací, někde řekli že děti neberou a jinde zase, že můžeme přijít nejdřív za 3 měsíce. Sice jsem se objednala, ale během toho čekání na vyšetření se jí to začalo rozlézat po ruce. Vyzkoušeli jsme nějakou drahou žiravinu, co nám doporučili speciálně na molusky v lékárně, to nám nepomohlo, pak jsme si řekli, že to seškrábneme nebo propíchneme a namažeme Bepantenem, jenže to byla hloupost dcerka měla v tu chvíli více než 50 pupínků a většinu v oblasti podpaží a ze spodu ruky a na hrudi, takže tenhle nápad jsem vzdala asi u druhého pupínku. A představa, že by ji to měli seškrábnout na kožní, až nás konečně vezmou mě děsila. Na internetu jsem pak našla informaci, že někomu stačilo jedno koupání v moři a měl po problému. Napustila jsem dceři vanu, nasypala sůl do koupele, dala ji tam pár hraček a asi půl hodinky se tam náramě bavila, když jsem jí pak vyndala z vody, tak jsem koukala, že tam ty molusky plavou. Namazala jsem ji po koupání Bepantenem. Stačily 2 hraní ve slané vodě a molusky byli pryč a už se nikdy nevrátili. Teď jsou dceři 4 a pořád dobrý. Nakonec jsme na kožní nemuseli.