4letá dcera zadržuje čůrání - jak ji to odnaučit?

lusinek12
4. bře 2019

Maminky prosim o radu mam doma necelou 4letou slecnu a posledni dni jsem.si vsimla.ze zadezuje curani proste ma nejakou aktivitu a je lita si dojit vycurat radsi se bude kroutit jak.zizala a poskakovz ale vycurat se proste nepujde to uz asi musi byt ze uz to neudrzi... obcas chodi na posledni chvily nebo ji musime uz ruct bez se vycurat... take mame problem stim ze se prestala utirat pritom.byla naucena ze musi po kazdem curaci se utirat ale ve skolce se deti neutiraji rak se proste utirat taky mebide ... jak ji odnaucit aby to v sobe nedrzela... dekuji..

ange_de_la_morte
4. bře 2019

Možná někdo poradí, ale myslím že to dělá hodně dětí v jejím věku - syn to taky dělal - ta aktivita je prostě tak ,,důležitá,, že jít čůrat je zdržovačka ... co se týče utírání - asi bych se první ujistila že není problém třeba v tom že ji pipka po utření štípe, nebo něco podobného - pokud jde skutečně jen o návyk tak nezbývá než znovu a znovu vysvětlovat proč to děláme, stejně jako proč je důležité mýt si po záchodě ruce

kittyy17
4. bře 2019

Muj ctyrlety občas taky zadržuje, hlavně když je zaujatý hrou a nechce odejít. S utiraním máme opačný problém, utírá se důkladně a spotřebuje půl role...

kittyy17
4. bře 2019

Nejlepší bude nechat to na nich, ať si cvrnknou do kalhotek, musí si sami vyzkoušet, kolik mají času na dojití na záchod

jannym
5. bře 2019

Popravdě okolo 4 roku je to normální, děti jsou zabrané do nějaké aktivity a ani si neuvědomí že se jim chce, dcera normálně chodila v tom věku čůrat na záchod nebo venku ke stromečku a párkát se jí to povedlo ve školce na vycházce a na otázku proč jsi neřekla tetě, že potřebuješ čůrat - mamí já neměla čas, občas letí doma na poslední chvíli, div že nezboří záchod ale už se jí nehody nestávají, už prostě pozná kdy fakt musí...podle mě to patří k tomu, jak si uvědomují sami sebe a své tělesné pochody, prostě zkoušejí co tělo ještě zvlátne i když nevědomě, prostě mají jinou pro ně důležitější práci i když my to nechápeme jak může být hra důležitější než dojít si na záchod

lusinek12
autor
5. bře 2019

Moc dekuji za odpovedi jeste jsem se zarazila tim zr mala kdyz zadrzuje curani tak nakonec kde ale pak prijde stim ze ji to nejde a rika to casto ale jestli se vycurala nebo to opravdu neslo to nevim.. po kazde navsteve na zachode byla naucena si umit ruce mydlem ale co chodi do skolky tak.si akorad bamoci ruce aby se nereklo a uz utika si hrat tak ji znovu vysvetluji ze si musi umivat ruce po zachode poradne mydlem ale.mydlo proste pouzivaz nebude.. ve skolce to nedelaji tak.proc by to mela taky delat.. :/