Jak jste vy, maminky, zvládly nástup dítěte do školky?

kyti
23. srp 2010

Zdravím vás maminky. Chtěla bych poprosit zkušenější maminky o tipy a rady jak zvládnout tuto situaci. Čeká nás týden do nástupu do školky a já už mám z toho šílenýho nerva a je mi zle, jen na to pomyslím. ☹ Předem děkuji za optimistické rady 🙂

sylvar
15. zář 2010

nám taky pomáhá paní učitelka s oblékáním-horní díly nezvládne ještě, krmí se sama, když teda jí, a každý den je krásně čistá, myslela jsem, že jí dávají nějaký brynďák a ne, ona papá tak, že se celá hlavičkou nahne nad talíř, tudíž nemá šancii ukápnout na sebe, šikulka, sama to vymyslela,ale až tam, pač doma sama ani jíst většinou nechce, jen jogurty.
luckaa, to je nepříjemné 😝

berynka
15. zář 2010

@luckaa my to ale nebyli... i kdyz skoro 😕 . manžel mi včera volal, jaké že má Hedu boty a když jsem mu je popsala, tak slyšim, jak Heduš říká, že se musejí do školky vrátit, páč má cizí botičky 😎

luckaa
15. zář 2010

@berynka To chápu,to se může stát,taky jsem si myslela,že nám v nich asi někdo odešel a že se třeba vrátí,ale volala mi ředitelka,že se tam ztratili ještě jedny,nám Nike a druhé holčičce Adidasky,tak to už asi nebude náhoda 😒

berynka
15. zář 2010

@luckaa, tak to je mi líto. A zamyka se u vás? V naší školce se chodí bzučákem a i se víceméně musíme vždycky představovat.

luckaa
15. zář 2010

@berynka jj,zamyká,taky se chodí bzučákem,ale nikdy tomu nezabráníš,protože minule manžela někdo pouštěl,kdo šel ven....a to máme šatnu vzadu,takže to opravdu vypadá na nějakého rodiče,muselo se to stát ráno,protože po obídku jsem tam byla já první a už tam nebyly

berynka
15. zář 2010

@luckaa, to je teda síla, jestli to byl fakt někdo z rodičů 😝

luckaa
15. zář 2010

@berynka No,to jo,už jsem to skousla,když se nestalo nic horšího....co se dá dělat,jsem poučená pro příště,značka asi stále přitahuje,druhé botky na zahradu a holiny tam zůstaly

bramburka
15. zář 2010

@luckaa hustý, já i porad rikam rodičovská solidarita, ale jsem taková v tomhle hloupá, já nechávaám všechny věci na Ondru dole u kočárku, protoze školka je v patře, logicky. ale zatim dobry, satničku zamykaji, protoze pry meli spatne zkusenosti

luckaa
16. zář 2010

@bramburka Nj,mě to taky nenapadlo,jako já ani nekoukám,jak jsou tam děti oblečený,co mají na sobě...první den mě teda zajímalo,jak jsou oblečené holčičky ve školce,abych věděla jak obléknout malou,ale jinak se oblíkneme,zkontroluju jestli není špinavá a jdeme....natož abych tam probírala přihrádky,kdo tam má značkové boty....každej jsme prostě jinej

zuzik.3
16. zář 2010

Tak jsme měli první třídní schůzky a mám dobrý pocit z učitelek 😉což jsem moc ráda neboť nejhorší ve školce je přísná úča 😝

sylvar
16. zář 2010

tak dnes pláč, že mě tam chce, včera učitelka říkala, že jak se láme ten týden, děti bývají někdy ze školky ,,unavené,, a je toho na ně moc, dnes jde po o s babičkou, zítra zase do tří 😎
luckaa, no jestli to udělaly rodiče(jako kdo jiný, že?)tak je to teda hnus fialovej 😝
zuzik, my máme učitelky taky v pohodě 🙂

tereza1980
16. zář 2010

tak u nás dnes tradičně zase vše ok 😉 zatím jí beru domů ve tři, ale musíme se zeptat těch učitelek jak to tedy je s tím odpolednem, kolik jich tam zůstává i po svačině, a od příštího týdne zkusíme aspoň dva dny natáhnout, zatím aspoň do 4.

draga
16. zář 2010

@luckaa ty jo a nejsou někde spíš zaštrachnaý? hodně se tohle dělo v jeslích, že přišel pro děcko tatínek, dítě řeklo to jsou moje boty a tatínek mu je dal...nám se dokonce stalo, že Dála měl boty a a po měsíci mu nebyly...tak jsem si řekla, že mu asi vyrostla noha no a po týdnu mi maminka donesla čokošku, že jejich Vítek měl Dálovo botičky (měli úplně stejný jen o 2 čísla menší) a že si toho všimla, protože Vítek začal pořád zakopávat tak koukla do botiček a tam napsáno Dála oni je podepsaný neměli 🙂)))

luckaa
16. zář 2010

@draga No,my to tam včera s učitelkou prohledali,protože říkala,že se to tam ještě nestalo,tak jsem si připadala docela blbě,rodiče po mě koukali,jako kdybych si vymýšlela a odpoledne mi volala ředitelka,že se tam ztratili ještě jedny boty,pro změnu Adidasky(naše byly Nike) a že to bylo taky z naší šatny,že obě holčičky/naše i ta druhá)mají značky hned zkraje.No,já tam byla po obídku jako první v tý šatně,tak jsem to říkala ředitelce,že jsem myslela,že se někde najdou,ale ona říkala,že jak naše Nikolka,tak ta druhá holčička jsou tam vždycky ráno do sedmi hodin,takže to někdo vzal mezi tou sedmou a osmou ráno....

tereza1980
16. zář 2010

nám se ztratil v úterý šátek na hlavu, ale včera ho našli na zahradě 😕 předtím zase měla ve svém kastlíku cizí čepičku a svojí venkovní bundu měla v sousední přihrádce, já jí do školky dávám raději samé starší věci, aby mě pak nemrzela jejich případná ztráta 😒 a vše máme podepsané 😵

draga
16. zář 2010

@luckaa no je to nepříjemný Luci tohloe asi opravdu někdo šlohnul...ale nechápu jak to někdo může udělat... 😲

@tereza1980 my to taky vždycky máme po celý šatně 🙂

luckaa
16. zář 2010

@draga Taky nechápu...no lidi jsou prostě různý....tak dneska šlapala v botkách co má na zahradu a o víkendu koupíme nové

onbar
16. zář 2010

@sylvar ahojky my chodime na Velkou Ohradu P5, tak drzim palecky at se to brzo zklidni u nas zacina byt tuk tuk snad zlepseni alespon v tom jidle dokonce bych rekla ze ji o mnoho vice doma a ve skolce dle p.uc. sni vetsinou celou polevku a kus druheho jidla a svacu jak co ale uz zacal nastesti jist tak to jsem rada. Ale jinak rano se mu tam take nechce .... I kdyz ted je to lepsi i to jidlo snad diky tomu ze si ho beru po obede a chodi po-ct a patky mame pro sebe.

onbar
16. zář 2010

@luckaa To je fakt desne! Vubec by me nenapadlo ze bych mela jeste vybirat boty do skolky=nic moc a na ven kdyz jde se mnou.... ale je dobre zes to napsala alespon jsem ponaucena od tebe a to jsem mu na zimu chtela koupit do skolky takove ty lepsi snehule co stoji pres litr....aby se nepomacel boty a nanastydl....

luckaa
16. zář 2010

@onbar No,kvůli tomu sem to sem taky dala,aby jste třeba byli opatrné,mě by to předtím taky nenapadlo,když tam chodí jen omezený počet lidí a všichni mají malé děti.... 😉

med
17. zář 2010

Fíha, s těma botkama je to fakt síla :((
Jinak my jsme včera poprvé spali po o a zvládla to v pohodě, jen prý dopoledne poplakávala, protože nevěděla, do čeho jde. Jenže se jí o tom zdáli hrozný sny, celou noc probrečela, že nechce do školky a dneska ráno to bylo snad úplně nejhorší od začátku :(( Musela jí učitelka ze mě strhnout :( A navíc tam byla ta méně oblíbená učitelka, takže to Terka nějak nezkousla :( Říkala jsem si, že je na ní ten týden asi opravdu moc dlouhý, jestli bysme třeba teď ze začátku neměli pátek vynechávat, protože po a út je celkem v poho, st už ráno pláče, včera taky a dneska děs. Příští týden jdeme jen do středy, pak jsme pryč a půjde až vlastně za týden, protože je tam nějak ten svátek... tak to jsem zvědavá, jestli to pak bude lepší nebo naopak horší...

tereza1980
17. zář 2010

tak my jsme dnes doma, máme první školkovou rýmu ☹ včera už cestou ze školkyposmrkávala a večer se to rozjelo, ráno měla i trochu teplotu, takže je doma, snad to přes víkend vypotíme a v pondělí zase bude moct nastoupit, v úterý mají koníky a ve čtvrtek kouzelníka, tak to by jí mrzelo.

anatanka
17. zář 2010

Mne Miri nejdriv nevzali a vcera mi volali, ze muze v rijnu nastoupit, ze se uvolnilo misto, ale nedala jsem to 😲 Byla by z toho uplne vyrizena, nevydrzi beze me ani pul hodinky v koutku.
Bavila jsem se s ni o tom, snazila se ji to vysvetlit, ze uz deti ve trech letech chodi do skolky,ale to bylo porad jen soupani rucickama o sebe a "maminko, prosim te..."
Necha se hlidat jen od babicky s dedou, s nikym jinym nevydrzi, ani s kamaradkama. Se z ni picnu, to bude horor. Jeste ji ten rok necham a zblaznim se z toho az pak...

med
18. zář 2010

@anatanka ...to se ti divím, myslím, že by si zvykla, měla jsi to aspoň zkusit.... třeba by tě překvapila 🙂
Jinak u nás ten pátek dopadl přímo katastrofálně :( Nejen že byla ráno ta scéna, ale prý vůbec celý den nejedla a dokonce se venku na zahradě počůrala a nikomu nic neřekla :(( To ještě nikdy neudělala :( Doufám, že si teď o víkendu od školky odpočine a v pondělí to bude lepší.

anatanka
19. zář 2010

med: Vidis a presne to nechci. Muzu ji stresovat az za rok, mozna bude pripravena stejne jako ted, ale uz nebudu mit na vyber, ted jeste mam, tak volim to, co si preje ona. 😉

med
20. zář 2010

@anatanka Jasný, je to každýho věc. Jen mě udivilo, že jsi nevzala místo ve školce, když je o ně nouze... 🙂 Kdybych měla 4-letou mateřskou, tak bych jí asi taky využila a byla s malou 😉 Já jsem sice doma na rizikáči, ale jsem teď hrozně ráda, že je malá ve školce, protože jsem hrozně unavená a pořád mi není dobře, tak můžu aspoň chvíli odpočívat.
Jinak dneska u nás opět naprostá pohoda, vůbec ráno neplakala... Já už nevím, je jak aprílový počasí... 🙂

bramburka
20. zář 2010

@anatanka taky jsem to řešila, ale malá děsně překvapila a je strašně nadšená a to mi nikdo neveril, e NAŠE dítě bude ve školce!

sylvar
22. zář 2010

Ahoj, tak naše dáma si dnes chtěla vzít mikinu přes rqameno jako Viki 😀 jí říkám, máš flašku, kočku, jak tu mikinu budeš držet a prý Viki ji tak taky nosí 🙂

petra.v
22. zář 2010

Ahoja holky,u nás dnes ve škole prvně a v poho,ale zato já uronila slzu 😢
Viděla jsem před chvíli Ani s dětmi tak šla s paní učitelkou za ruku a zdá se v poho,tak snad jí to vydrží,no KÉŽ BY 🙂

faflina
23. zář 2010

Ahoj zase po dlouhé odmlce, nepsala jsem protože rána u nás doma jsou naprosto stejné. Prostě vstaneme a on spustí, že nechce do školky že se mu tam nelíbí. pak je ve školce v pohodě. Ale dneska ráno vstával už v 6 hodin a v sedm ráno mi říká, jdeme už do školky? Tak mu říkám, že jo, ale až za chvilku, a on mamí já už chci jít do školky! tak mě to potěšilo, Dnesk ajsem šla pro něj a paní učitelka ho chválila, byl hodný pěkně papal a je i vyspinkaný. Tak jsem byla hrdá, že nejsou s malým problémy.

No ale proč vlastně dneska píšu:
Příjdeme domů a malej na bříšku modřinu, tak se ho ptám co to má, co se mu stalo. On na to, že ho kousl Péťa, ptám se co mu udělal on a řelk že nic, podotýkám, že Péťa je jeden klučík z jeho školky, který je nekontrolovatelný HAJZLÍK a moc si s ním ve školce neví rady ani paní učitelky a byla jsem toho svědkem, když paní učitelka mluvila s jeho tatínkem o chování jejich syna. Já osobně jsem měla možnost pozorovat hodinu děti ve školce a ten Péťa byl potřeboval tak akorád proliskat hubu a izolovat, doma slyším, je to udělal péta A péta zlobil a péta, péta , péta.........
Tak se chci poradit, jestli to tak mám nechat nebo něco učitelce říct, že tak by to teda nešlo, nechci mít doma pokousané dítě. Náš Honzík ani neví co to kousanec je, nikdy v životě nikoho nekousl a teď tohle, taky říká že ho to bolí. Mám to tedy řešit? A jakým způsobem? Nepřála bych si totiž aby se tohle opakovalo. No a nakonec budu třeba špatná já, tak právě nevím jakým způsobem to kdyžtak podat p. učitelce, abych jetě neměla problémy já..... a následně třeba malej. Musel teda hrozně plakat, věřím že ho to muselo stašně bolet, takový moncl aji vytisknuté zuby!!!