Jak jste vy, maminky, zvládly nástup dítěte do školky?

kyti
23. srp 2010

Zdravím vás maminky. Chtěla bych poprosit zkušenější maminky o tipy a rady jak zvládnout tuto situaci. Čeká nás týden do nástupu do školky a já už mám z toho šílenýho nerva a je mi zle, jen na to pomyslím. ☹ Předem děkuji za optimistické rady 🙂

anta
9. lis 2011

Holčinky jinak máme asi doma trochu nahluchlé dítě. Dneska se mě ptala pí uč Marcelka, jestli jsem si všimla toho, že Honza občas vypadá jako když neslyší, tak jsem jí řekla, že mi to taky tak trochu občas přišlo, ale pak jsem na to zapomněla a ona mi říkala, že se dneska vzbudil a ona se ho ptala, jestli chce čůrat a on na ní vůbec nereagoval, tak se ho musela nakonec ptát třikrát a pak jí teprve odpověděl. Tak mi poradila, abych ho doma "vyzkoušela" tím, že si zacpe nejdřív jedno ucho a já něco jako by tišším hlasem mu řeknu, na levé slyší, na pravé ne. Když on pořád jakoby rýmuje a tak možná nějaká ta zadní rýma mu do toho ucha vlezla, ani není divu, byla to jen otázka času. Ucho ho ale nebolí, nestěžuje si, ale pořád si je šudlá. Tak zítra po práci půjdeme k dr. a necháme si napsat doporučení na vyšetření na ORL. Na blind se mi tam nechce, znáte jednání doktorů. Dneska mi i dítě přineslo nový výraz ze školky "kakabus", tak jsem se ho ptala, kde to slyšel a on, že mu to říkala Maruška, že prý kouká jako kakabus, no tak to teda bůhví, jak tam s nimi jedná celkově. 😠

lollaj
9. lis 2011

@anta musím s tebou souhlasit, taky se mi nelíbí, že si poroučí. Dneska a včera měla jinou p.uč.,náhrada za nemocnou a ta na mou otázku jak to zvládá odpoledne, že ve školce budu nejdéle v 15h, mi na to řekla, že co jí má ty 2 dny, tak se co 3min ptá,kdy přijdu a chce,aby mě zavolali, abych už přišla, ale že to zvládne.Prý jí kolegyně říkaly, že brečí po spaní 😒 .Nechápu proč to neřeknou mě, jestli mi nechtěj dělat starosti?
Už jsem jí slíbila, že ji vezmu zítra po o, ale v pátek tam zase bude. Dneska jsem pocítila, že mě má omotanou kolem prstu-vůbec neposlouchá, vymýšlí si typu chci jíst/to mi nechutná, chci si hrát/to mě nebaví, chci tuto pohádku/néé říkala jsem že chci jinou....
Hrozně mě to mrzí, vychovávám jí s láskou, má pevné mantinely ve kterých se může svobodně pohybovat.Kdybych věděla kde jsem udělala chybu 😢

anta
9. lis 2011

@lollaj - nevím, kde jsi udělala chybu a jestli jsi ji vůbec udělala, neklesej na mysli a změň své chování, prosím. Buď nekompromisní, jde jen o zvyk a mám pocit, že i tobě to nejspíš trhá trochu srdce, že ji tam necháváš, když má doma brášku. Potvůrka to cítí a hned od začátku to na tebe prostě zkouší a možná ta maličká chybička byla v tom, že jsi jí šla od začátku na ruku, ona je nespokojená a bude ti pořád poručet, zaraž to, popros učitelky, ať jsou trpělivé, rázně jí do školky odveď a nediskutuj s ní o tom, jak dlouho tam bude, to je to jablko sváru 😉 Všechno jde napravit, jak začne mluvit o školce na téma "a kdy si, maminko, pro mě přijdeš", tak se s ní prostě nebav, ona ví, jak tě zahnat do rohu, nemusíš mít špatné svědomí. Jinak se to bude táhnout déle než je nutné 😉 Musíš být prostě tvrdá, jinak budete obě nešťastné.

lollaj
9. lis 2011

A zarazila mě reakce p. učitelky-dětem jsme kupovali do školky vařečky a Ela nesměla vyrábět, protože brečela, "že mě chce". Nevím, zda se mám na to zeptat, jsou to slova dcerky. I mi říkala, že dnes netancovala a ani si nesedla s dětma do kroužku...

anta
9. lis 2011

@lollaj - mně se Honza tak nanejvýš zeptá a kdo si pro mě přijde a ne kdy si pro mě přijdeš 😉 Neřeší KDY a to se přiznám, že jsem šťastná. 😉 Budu ti moc držet palečky, aby jsi se držela zásady NEDISKUTOVAT 😉 Malá je umíněná a ví, co na tebe platí, slzičky. Jsem hrozná, ale na mě slzičky z důvodu vynucování a tak, nikdy neplatily 😉 😀 😀 😀

lollaj
9. lis 2011

@anta právě že vím až moc dobře jaká je herečka, možná jsem zbytečně přecitlivělá a zbytečně všechno řeším ☹ Jak říkáš, asi je to i tím, že jsem doma s Tobíkem. Zas nadruhou stranu si říkám,kdyby mě fakt tak moc chtěla, tak si nedomlouvá na každý víkend spaní u babiček či sestřenic,že?a bude se mnou doma a ještě k tomu na klíně.

anta
9. lis 2011

@lollaj - Národní divadlo to jistí. 😀 😀 😀 Ví, co na tebe platí, ale neboj, ty si jí pěkně "vycvičíš" a bude dobře 😵 😵 😵 😵

lollaj
9. lis 2011

@anta doufám,že aspoň vstupenky budou grátis 😀
Díky za podporu 🙂 😉 😵

evaviki
9. lis 2011

@lollaj to, co skusa je podla mna vekom.. u nas je to to same (i ked nie zo skolkou, ) Ja som dnes plakala, kde som spravila chybu, ze si takto diktuje co bude robit, jest, ze nebude spat a podobne..

anta
10. lis 2011

@evaviki - Honza se snaží taky nás strašně doma dirigovat, je to někdy nepříjemné velmi, obzvlášť, když se blbě třeba vyspí nebo je to snad pubertou mlíčnou, tak ještě do toho spustí řev, slzičky, no vyloženě horkou, studenou a do klece s ním (vtip) 😀 😀 😀

lollaj
10. lis 2011

@evaviki
@anta tak jsem si právě teď taky pobrečela 😢 .Šla jsem pro Elu do školky po o, přijdu tam ani mě nepozdravila, prošla kolem mě a šla si hrát. I učitelka jí domlouvala, že musí jít domů. V šatně viděla zaparkovaný Tobíkův kočárek (na panenky) a hned ho drapla a nechtěla se oblíkat. Normálně se začala se mnou prát, málem mi vykopla zuby. Tobíka strčila na dveře, ten plakal.Ta ostuda před ostatními rodiči!!! Doma, že má hlad (ve školce měla oběd), ale i tak jsem jí dala oběd,2x do toho nípla a řekla,že jí to nechutná.....
Nechápu to, vždycky mi kámošky říkaly, jak mám hezky vychované děti, jak poslouchají...
O víkendu měla spát u babičky, zakázala jsem jí to!
😢 😢 😢

evaviki
10. lis 2011

@lollaj asi by som jej nezakazala spat u babicky.. skolka je proste novy element a podla mna by mala mat pocit, ze vsetko ostatne funguje po starom.. ale je zase pravda, ze ak si to uz zakazala, tak to nerus a trvaj si na svojom 🙂
so mnou sa sebik takto pere, ked mame niekam ist a on sa nechce obliekat. tak sa proste otocim a odidem s tym, ze nech si teda kludne ostane sam doma, ale ze ja odchadzam.. Zabera to 😀 hned zacne, ze nemam nikam chodit, tak mu poviem, aby sa teda obliekal, ak chce ist a vtedy sa uz oblieka..

anta
10. lis 2011

@lollaj - no jestli jsi začala být na ní tvrdější, tak trucuje a uvidíš a že jí to přejde 😉 To je známka toho, že vnímá změnu tvého chování a je to jen dobře. Neboj, ona se zklidní 🙂 Honza mě dneska taky plácl před lidmi v čekárně, chtěl mě bít, tak přiletěla hned jedna chlazená, přes prdel 😀 😀 jé ten tam zařval (nebyla samozřejmě silná ta rána), ale přestal. Za toto chování se stydím, dnes mi přišel takový podrážděný 😉 S tím jídlem si nic nedělej, to nám Honza bohužel dělá taky. Co chodí do školky, tak máme problém přes víkend do něj narvat obědy, je to vždycky boj. Změnila ho ta školka, ale pozor, umí se chovat i slušně, dokonce se naučil zdravit sám od sebe, že mu to nemusím říkat, je víc do světa, baví se s cizími lidmi sám od sebe,ale opravdu mívá docela slušný spratkovský období, kdy řve, neposlouchá, vynucuje si řevem, je protivn a tak, normální chování v mlíčný pubertě, to musíš vydýchat a zase bude dobře. Chodí to ve vlnách, naštěstí je občas klid a člověk se může vydýchat 😀 😀 😀 😀

blandik
10. lis 2011

@lollaj - ale žádnou chybu jsi neudělala. Nesmysl. Prostě na ni přišel vzdor, ten zase odejde. POdle mě je důležité se dál chovat slušně k ní, a zase to přejde. Dá se slušně říct svůj názor, není třeba represe vůči dítěti.

anta
14. lis 2011

Ahoj holčinky, tak Honzík nám půjde z celé školky na trhání mandličky, tři měsíce pořád rýma, chrchláky, teď má do toho ještě vodu v uších či co, takže to udělají při tom trhání mandličky, že mu tu vodu vypustí, to jsou teda radosti.

berenika39
14. lis 2011

@anta no teda, tak to bylo jak jsem ti psala, tak si pak budem vyprávět, jak jsme to přečkali. kdy jdete? máte termín? my už příští středu 😒

anta
14. lis 2011

@berenika39 - volala jsem odpoledne do nemocnice a zatím nevím, protože mi to nikdo nebral, bude se to zařizovat tedy zítra. Ten doktor nám to vysvětloval, jak to bude probíhat, takže vcelku tu představu i mám 😉 Tady jde o to, abychom šli co nejdřív, když mu chtějí ještě odsávat ty uši, aby ještě do nich nečapl nějaký zánět, achjo, to jsou starosti na pytel 😒

anta
14. lis 2011

Jo ale hluchej je slušně, to se musí nechat. Já sama neslyšela třicet let, tak vím, jaký to je, tak na něj mluvím jak na babičku s nůší na zádech 😀 😀 😀 Dneska setřel slušně tu naší děsně zvědavou sousedku, chtěla z něj tahat rozumy jako proč dneska nebyl ve školce, tak jí na to Honza řekl "neřeknu" a bylo po prdelce 😀 😀 😀 😀

berenika39
14. lis 2011

@anta já mám neslyšící maminku, jako úplně, mě to vykládej🙂.

monny89
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
babulinkab
14. lis 2011

@anta jé, to je mi líto, můžu se zeptat, jak probíhalo to vyšetření mandlí? mám taky doporučení na orl kvůli kašli, tak abych věděla, co můžu čekat

berenika39
14. lis 2011

@babulinkab nejsem @anta, ale byli jsme před týdnem....nejdřív pohmatem přes pusinku nahoru do nosu a pak takový káblíkem se světýlkem přes nosánek, všechno jen vteřinka, ale petra jsem nepřesvědčila, aby spolupracoval, takže jsme ho pevně podrželi a bylo to hned hotové.

babulinkab
14. lis 2011

@berenika39 díky za popis, ale moc jsi mě popravdě "neuklidnila"

berenika39
14. lis 2011

@babulinkab no já nevím, ono to prostě jinak nejde prohlédnout, ta mandle je nad nosánkem, nahoře, jen otevřenou pusinkou nic vidět není. neboj se, je to jen chvilička, podle mě to není bolestivé, ale tříleták (alespon ten můj) by tohle prostě v klidu nedal 😒 , normálně se bál, strach z neznámého. opravdu je to rychle hotové a bez toho nikdo neřekne, jak je to s nosní mandlí. jsou horší věci.

anta
14. lis 2011

@berenika39 - fakt? A to se dorozumíváte znakovou řečí? Co mi tedy dala nedoslýchavost, je, že umím odezírat ze rtů (ale jen česky, anglicky to ještě neumím 😀 😀 😀 ) Vždycky si ze všeho beru spíš to dobrý 😉
@babulinkab - byl to klídek, kouknul mu do nosu světýlkem, kouknul se mu do krku tím dřívkem a pak mu prosvítil pořádně ušáky. Zatím ta drastická metoda, která potkala malého Péťu, neproběhla 😉

babulinkab
14. lis 2011

@anta no to už zní líp, ovšem můj syn je trochu "alergický" i na to dřívko, od té doby, co ležel v nemocnici s angínou a každej den se mu tam tím dřívkem snažili lézt, vždycky to usmlouval jen na kouknutí s baterkou, no uvidíme 😉 😉

berenika39
14. lis 2011

@anta ne, znakovku sice obě umíme, ale nepoužíváme, máma má naslouchátko, přes den, takže slyší - ale většinu odezírá. takže musí ten, kdo na ní mluví stát v klidu proti ní, musí na něj vidět....(rozsviť, at tě slyším 😀 ) takže s petrem to bylo paradoxně lepší,když nemluvil, pak jsem ho naučila znakovat, to bylo pro ně fajn, ale ted, když mluví, je to peklo, páč je pořád v pohybu a zásadně nestojí a ještě proti mámě, takže jim to nejde, on pořád na ní něco, máma nic, blbý no, ale to se zlepší. a hlídání přes noc už vůbec, když se máma vypne, odloží sluchátko, může se kolem střílet a nic. takže tak.

anta
14. lis 2011

@berenika39 - svým způsobem to má tvoje maminka dobrý, že si lidi kolem střílejí kulomety a ona nic neslyší. Já na noc nosím špunty, panč slyším i trávu růst a to je docela nepříjemný po třiceti letech neslyšení. Malej si musí zvyknout, že babička holt neslyší a měl by se tomu podřídit a to půjde 😉
Já ti ani nevím, ale připomněla jsi mi vtípek s tím, jak tvoje mamka odkládá to naslouchátko na noc. "Co to je, ve dne to štěká a v noci plave?" "Tchýniny zuby ve skleničce" 😀 😀 😀 😀

berenika39
14. lis 2011

@anta to je brutální 😝
Ono to není o podřízení, ale o tom, aby to pochopil, že babička funguje jinak - on to všechno ví, jsou situace, kdy přijde, otočí se na ní , zřetelně do očí jí řekne, co si myslí. Ale prostě když si hraje, blbne, jsou venku - to ještě nezvládá. Tolik sebekontroly a ovládání po něm asi zatím nemůžu chtít. Ale učí se...

anta
14. lis 2011

@berenika39 - jasně, však je malý, tak to holt funguje, jak to jde 😉 . A ty slyšíš normálně? Já jen, jestli jsou k tomu třeba i dispozice, víš? Tý jo, stejně je to obdivuhodný 😉