Jak zabavit chlapce s ADHD?

benesovm
18. lis 2018

Ahoj, má tady někdo podobný problém jako já? Mám syna s diagnostikovaným ADHD. Pokusy o jakoukoliv hru například pexeso, deskové a jiné společenské hry se nedaří z důvodu jeho roztěkanosti a nesoustředění se na konkrétní činnost. Jediné, co občas zabírá je čtení dobrodružných příběhů, stavění lega a kreslení obrázků. Nemáte nějakou inspiraci, co se Vám s dětmi osvědčilo a co je zaujalo? Díky Martina

ariadna12
19. lis 2018

Zkusenost nemam, ale napadl mne sport v jakekoli podobe, znami meli syna, ktery byl dost divoky a nesoustredil se na nic, a kupodivu pomohlo judo pro deti.

editah222
19. lis 2018

@benesovm co si tak pamatuji tak ve 4 letech bylo těžké neteř zabavit čímkoliv (taky ADHD). Takže každý hra se smrskla na pětiminutový sprint a začínala se hned jiná. Dobré bylo Dobble, protože je to takové dost akční a přitom hodně náročné na koncetraci.

benesovm
autor
19. lis 2018

@editah222 děkuji za tip, no on je právě taky akční a poslouchám pořád od babičky, že už je velký na to aby uměl hrát pexeso, ale on u toho prostě nevydrží a potom si připadám, že se mu vůbec nevěnuji, přitom to není pravda - prostě je to pro něho nuda a tak to dělat nebude

editah222
19. lis 2018

@benesovm nenech se! Kdo nemusí dítě s ADHD vychovávat má vždy spoustu keců a zaručených rad😂.

hafika
19. lis 2018

Nemám děti s ADHD, ale třeba pexeso mi jedna z pětiletých dcer nevydrží taky, dávám menší sadu, jen 10-20 dvojic, pak se to dá, je za 5-10 min dohráno. Hrajeme Carcassonne, až jí to po 5-10 min přestane bavit, tak si spočítáme body a končíme. Občas vydrží i celou hru (30 min). Jinak občas děcka baví, když jdeme na procházce a dávám jim úkoly typu, oběhni 3x tenhle strom, najdi 5 šišek, postav 2 kamínky na sebe, skákej jako králíček. Když mi dochází nápady, tak si i stěžují. Myslím, že vašeho syna by to taky mohlo zabavit, jak se ty věci střídají a mění.

pav_la
19. lis 2018

@benesovm mám syna s Adhd, je mu 6 let. Až poslední rok vydrží i společenských her typu pexeso, člověče nezlob se ... Co se u nás osvědčilo, tak určitě čtení, plastelina, prstove barvy, kineticky písek. Posledni dobou moc rád tvoří, stříhá, lepí, maluje. Jinak řeči okolí uz neberu vůbec vážně.

pav_la
19. lis 2018

@benesovm a jak tady někdo zmínil sport. Syn začal chodit na taekwondo a skvěle se tam vyblbne a zároveň se učí soustředění.

drzticka81
19. lis 2018

zkus hru grabollo-neco na zpusob dubble...proste postrehovka,klidne na 5 minut,vyhrava ten,kdo ma vic karet 🙂)) pexeso je dlouhe (taky jsem zezacatku davala min dvojic),u clovece zas urcila,kdo bude driv v domecku-jen treba jeden pinclik...a bez vypadavani .-))))proste hru zjednodusit.....

benesovm
autor
19. lis 2018

díky moc všem za postřehy, čtení je v pohodě a taky vydrží jen chvilku, kreslí si rád a na sport ho chci dát možná na atletiku - byl mi pro něho doporučený individuální sport s kolektivními prý bude mít problémy

editah222
20. lis 2018

@benesovm co se kroužků týče tak u nás se jako nejlepší ukázal Skaut. Děti tam jsou vedeny k tomu, že odlišnost se nekritizuje a k velkému kamarádství. Moje neteř je opravdu trochu exot a tam se cítí a vždy cítila dobře. Hlavně na začátku školní docházky kdy byla ze třídního kolektivu dost vyčleněna ji Skaut moc pomohl. Dnes už je vedoucí 🙂