Logopedie - dotazník.

raschwa
27. únor 2020

Milé spolukoníkovky, obracím se na vás s velkou prosbou. Během RD si rozšiřuji specializaci na UK studiem speciální pedagogiky se zaměřením především na logopedii. Píši závěrečnou práci, která je věnovaná spolupráci rodiny a logopeda. Byla bych vám všem, které jste s dětmi docházely nebo docházíte na logopedii, do logopedické třídy MŠ/ZŠ apod, kdybyste mi vyplnily můj krátký a přehledný dotazník. Děkuji za ochotu a váš čas.

https://forms.gle/domvuKHZkCyeANhY9

efijil
27. únor 2020

Vyplněno, odesláno 🙂

raschwa
autor
27. únor 2020

Děkuji moc. Ještě teď jsem děvčata zjistila, že pokud budete vyplňovat na mobilu, tak se u těch jednotlivých hlásek nezobrazuje celý výběr, je třeba tedy případně rolovat na řádku. Na PC by to mělo být přehledně vše ve 3 řádcích. Tak se omlouvám za případný diskomfort na mobilech, to mě nějak nenapadlo..

martiina_k
27. únor 2020

jen doplním - "soukromý" logoped - je také klinický - tedy měl by být. Je to matoucí. Klinický logoped je definován vzděláním, ne tím, zda je placen pojišťovnami, nebo hotově rodiči. Takže bych rozdělení udělala "klinický logoped - hrazený pojišťovnou", "klinický logoped - placený rodiči". I když tedy nevím, zda to má nějakou výpovědní hodnotu, zda je péče hrazena rodiči, nebo pojišťovnou.

raschwa
autor
27. únor 2020

@martiina_k Díky, ano, vím to, že to nemám úplně přesně a přemýšlela jsem nad tím, jak to naformulovat, aby to nebylo matoucí. On soukromý logoped může, ale nemusí být nutně i klinickým logopedem, proto jsem to nakonec nechala takto. Otázkou chci spíš zjistit, kolik rodičů chodí tzv. na pojišťovnu a kolik si péči hradí soukromě. Ne vždy rodiče jsou v obraze, jaké přesně vzdělání jejich logoped má, ale pokud hradí pojišťovna, je jisté, že je to klinický logoped, proto jsem to nakonec nechala takto. 🙂

krtcice
27. únor 2020

Vyplněno, vše ok 🙂

martiina_k
27. únor 2020

@raschwa nebudu tady plevelit diskuzi ohledně vzdělání, ale myslím, že klinické logopedky, kteér jsou za hotovou platbu by byly dotčené. Napsala jsem co jsem chtěla 🙂

raschwa
autor
27. únor 2020

@martiina_k Určitě, tímto se jim omlouvám, vím, že je to citlivé a trochu i výbušné téma. Jen jsem se snažila to zjednodušit, možná nešťastně... Dotazník je spíš pro rodiče, kteří většinou podle mých poznatků nemají o rozdílech mezi klinickým a třeba školním logopedem ponětí. Tato otázka navíc má čistě statistický účel, jak zhruba je rozdělena péče při vadách řeči. Určitě nic nevypovídá o kvalitách klinických či jiných logopedů.

jannym
27. únor 2020

Vyplneno

cilkat
28. únor 2020

Otázku "problém s řečí řešíme jak dlouho" odpovídám jako "jak dlouho chodíte k logopedovi", protože problém řešíme přes rok, ale začínali jsme foniatrii, psychologií a pod. (podezření na autismus, nikoli "jen" problém s řečí).

fouskovi
28. únor 2020

Vyplněno

mariti
28. únor 2020

Vyplněno. Jen mě napadlo - u poslední otázky se ptáš jako je to ted nebo jak to bylo v minulosti? Protože - ted jsme spokojeni, ale v minulosti jsme nebyli a proto jsme změnili. Ale je to asi detail.

raschwa
autor
29. únor 2020

@mariti Díky za odpovezeni, no jo, to mě nenapadlo, že ta poslední otázka se dá vyložit dvojím způsobem. Ale žádná odpověď není chybná! 😀

raschwa
autor
29. únor 2020

@cilkat Ano, stačí odpovědět takto. Je jasné, že u složitějších vad je to složitější. Díky za zodpovězení.

raschwa
autor
1. bře 2020

Děvčata, všem chci poděkovat za vyplnění a odeslání dotazníku a také děkuji za podněty k otázkám. Tímto příspěvkem diskusi oživuji, kdybyste některá ještě byla ochotná přispět, budu ráda.