Mateřská škola Landie. Máte zkušenost?

lazenka
31. led 2010

Hezký den maminky,
ráda bych se zeptala,zda některá z vás nemá zkušenost s Říčanskou školkou Landie?
Díky za odpovědi,Laz.

timulenka
31. led 2010

záleží na tom co čekáš od školky. zbytečně drahá ,ne? pokud chci angličtinu ,dala bych do britské a nebo anglické školky a pokud chci normální s individuálnějším přístupem -tak na to je moc drahá

lazenka
autor
31. led 2010

Timulenko,já se neptala na názor,co si kdo myslí-na základě dostupných informací.....ale na zkušenost někoho,kdo tam má děti.Třeba jakéjsou tam paní učitelky,hygiena atd.
Ale děkuji za příspěvek.

timulenka
31. led 2010

promiň to nebylo myšleno zle.... to bylo jako názor, jako že na školku je to drahý a jako anglická nemá jméno

lucky.lady
8. únor 2010

Ahoj holky, malá do školky chodila. Po roce jsme ji dali do státní a dobře jsme udělali! Bohužel ji určitě doporučit nemohu. Na prvním místě jsou peníze, děti až na druhém.

Nejdříve jsem byla nadšená z aktivit. Tenis, angličtina, tanečky... Ale brali tam děti tak nějak jako zboží. Dceru to tam nějak nebavilo. Navíc... většina dětí tam bylo ze snobských rodin a jejich děti byly hoooodně rozmazlené až zlé.

Až teď, když malá začala chodit do státní, vidím, jak se v Landii málo věnují dětem. Ze státní školky si nosí pořád nějaké nové informace. Má tam spoustu kamarádů a učitelky jsou bezva. Děti na prvním místě! Angličtinu tam má taky (už umí snad 30 slovíček) a moc ji baví. Třída je pohybově-taneční, takže super. No a na tenis chodí každou středu s tátou 🙂. Nejde o těch tuším 16.000,-- měsíčně. O peníze vážně nejde. Ale úplně vidím na malé, jak teď ve školce "roste".

Když chceme, aby se dítě učilo anglicky, není nutné ho dávat do anglické školky timulenko 😉 . A kdybys své dítě měla v Landii, určitě bys zjistila, že se tam o osobním přístupu mluvit nedá 😉

timulenka
9. únor 2010

Ahojky .... s tou angličtinou sem to myslela tak ,že když už vybírám drahou ,,anglickou školku ,, tak vyberu opravdu takovou která má např. návaznost na ZŠ -tedy britskou nebo kanadskou a ne vyčůranou ,, nabízím tenis,angličtinu vytaste mi 16 tis měsíčně.
I soukromá školka je možná za 5000 ,-Kč a kvalitní 🙂

lucky.lady
10. únor 2010

Landie není anglická školka. Je o pohybu a zdravém životním stylu.
Po svých zkušenostech jsem toho názoru, že když je dobrá mateřská školka, není není vůbec žádný důvod dávat do soukromé. Pokud Vám tedy dítko do státní vezmou. V Říčanech má dítě šanci až tak po čtvrtém roce...

lazenka
autor
5. dub 2010

Ahoj holky,

děkuji za příspěvky.Moje rozhodnutí je v tuto dobu již nezvratné,ale po prvních dnech musím vyjádřit se školkou spokojenost.
Také jsem toho názoru,že dobrá školka neznamená automaticky drahá soukromá a státní školka rovná se špatná.
Jenže co dělat,když ti dítě do státní nevezmou a ty osobně cítíš,že už potřebuje kamarády,změnu prostředí,nové aktivity.
Pouze proto jsme nakonec zvolili soukromou.
V první řadě si myslím,že je to hlavně o paní učitelkách samotných a já jsem s tou naší moc spokojená.Je milá a hodná,vidím zde opravdu individuální přístup ke každému dítěti,kvalitní strava,každý den jsou děti venku,skvěle vybavená zahrada.
Opravdu musím chválit!

jolspa
25. zář 2010

@lucky.lady ahoj je to asi půl roku po tvé odpovědi, ale já musím naprosto souhlasit a je mi moc líto, že jsem si to nezjišťovala nějak dříve. celou tu dobu jsme se tvářili, že to je super chodit do Landie, ale teď jenom vím, že nebudu malou stresovat přechodem do jiné školky, ale kdyby neměla před sebou poslední rok, tak měním ihned......do Landie už nikdy více......
Díky za lepší pocit, že s takovým to názorem nejsem jediná.......J.

lucky.lady
25. říj 2010

@jolspa to mě mrzí, že nejste spokojení. Říkala jsem si, že je to třeba jen můj individuální problém 😒 . A co se tam nelíbí vám?

jolspa
3. lis 2010

celkový přístup a hlavně to, že co je v dnešní době v ostatních školkách normální, tak tady se za to platí, se zdravou stravou, když mi všichni tvrdí, že malá baští, ale ona má vždy po odchodu ze školky děsný hlad.....no není to ta školka co na začátku......

astinka
28. pro 2010

nevím co je v ostatních školkách ,,normální", ale moje zkušenost je přesně opačná. Do Landie jsme přišli na základě doporučení a přecházeli jsme z jiné soukromé školky, kde jsme nebyli spokojeni. Malá nyní chodí do školky s nadšením, ze školky se jí nechce a informace které dostávám od paní učitelek jsou přesně to, co mi v minulé školce chybělo. Je to můj subjektivní pocit, ale myslím, že je to o tom, že každý jsme jiný a někomu sedne více to a jinému zas něco jiného. Nemám nic proti státním školkám, ale popravdě jsem se ani do státní nesnažila malou přihlásit. Jediné co mi v Landii úplně není příjemné je příjezdová cesta, zejména teď v zimě to není ideální, ale myslím, že to nemá vliv na to, jaký je přístup k dětem.