Mateřské školky v Praze 4 Spořilově - vaše zkušenosti?

zlababa07
3. bře 2014

Zdravím všechny Spořilovačky 🙂 rozhoduji se mezi Mš Na Chodovci, Mš Jihozápadní IV a Mš Svojšovická, eventuelně Mš Trenčínská. Vloni synka nevzali ani do jedné (je listopadový), tak letos už snad ano, v listopadu mu budou 4. Ale připojuji se a ráda bych znala zkušenosti maminek, jejichž děti do některé z těchto školek chodí. Moc děkuji za každý příspěvek 🙂

kamila297
4. bře 2014

Dobrý den, náš syn chodí od září 2012 do MŠ Svojšovická, jsme tam spokojení, paní učitelky jsou moc fajn a paní ředitelka také. Od 2. třídy mají děti možnosti kroužků (tanec, angličtina, keramika), skoro každý měsíc tam je dětské divadlo, akce ke dni dětí, Mikuláš, Vánoční besídka, tuto středu mají děti masopustní karneval, v červnu celodenní výlet apod... Jídlo se vaří ve vlastní kuchyni, kluk tam jí líp než doma 🙂 Školné pro letošní školní rok je 660,- Kč/měs., stravné dle docházky dítěte cca 700,- Kč/měs., rodičovský příspěvek je 600 Kč/ školní rok. Pokud byste měla další dotazy, napište mi do schránky 😉

jmisa
4. bře 2014

@zlababa07 chodíme do Svojšovické a jsem spokojená.
Když jsem hlásila syna, měla jsem druhou přihlášku ještě v Trenčínské, ale Svojšovickou máme blíž, tak nakonec vyhrála tato.
Na Chodovci mi nevyhovovala otevírací doba a taky s paní ředitelkou bych asi nebyla na stejné vlnové délce. 😀

Svojšovická má dobrou otevíračku a jinak je to klasická školka, třídy podle věku, dětí 28, ale to se stejně nikdy nesejde....

jmisa
4. bře 2014

Jinak ze zkušenosti - ředitelky se mezi sebou domlouvají na duplicitních přihláškách, takže doporučuji uvést tu upřednostňovanou školku.
A jsou stanovena nějaká bodová kriteria, nejvíc je za trvalý pobyt, pak je plus i nepřijetí v minulém roce a zaměstnaní rodiče.

Hodně záleží, kolik odejde dětí do školy. Třeba teď bylo asi 40 nových dětí, předtím jen 14 míst, ale to řekne ředitelka, kolik bude přijímat.

zlababa07
autor
4. bře 2014

@jmisa děkuji za reference. Paní řiditelka ze Svojšovické je opravdu jiná liga, to potvrzuji 🙂 Já vloni synka hlásila právě do těchto dvou (Chodovec a Svojšovická), ale spíš kvůli bodu navíc v letošním zápise, bylo mi spíš jasné, že ho nevezmou, 3 mu byly až v listopadu.
Teď ale ještě zvažuji tu Jihozápadní, líbí se mi smíšené třídy a ta stará zástavba, my jsme též ze starého Spořilova, takže na vzdálenost bych to měla zhruba stejně.

gosa22
6. bře 2014

a co MŠ Trenčínská - máte někdo zkušenosti?

zlababa07
autor
6. bře 2014

@gosa22 jen nepřímé a nic moc nejsou 😒

gosa22
6. bře 2014

@zlababa07 díky za info...máme ji sice u domu, ale právě se mi tam paní učitelky na pohled moc nelíbí...máme ještě na školku čas, ale ta Svojšická se mi zdála příjemná 😉 a nemáme ji zas tak daleko

kamila297
7. bře 2014

@zlababa07 @gosa22 Synek byl loni v Trenčínské 14 dní na prázdninovém provozu a bylo to prima. Učitelky v pohodě. Mají tam i venkovní sprchu, takže v horkých dnech byly děti ve sprše na zahradě 🙂 Ale samozřejmě prázdninové "hlídání" je o něčem jiném, než školkový režim.

zlababa07
autor
17. dub 2014

@gosa22 @jmisa @kamila279 Tak jen hlásím, že od září budeme chodit do Svojšovické 🙂 Hurá 🙂

gosa22
17. dub 2014

@zlababa07 tak pak dejte vědět, jaké to tam je 😉

monizami
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
aninkas1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kamila297
8. dub 2015

@aninkas1 Se Svojšovickou jsem maximálně spokojená. Milé učitelky, bohatý kulturní program (každý měsíc divadlo, akce pro děti,...), vstřícná paní ředitelka, chutná kuchyně. MŠ Na Chodovci si hraje na hogo fogo, kluka bych tam nedala ani za nic. Ale to je věc názoru, třeba máte lepší reference.

kamila297
8. dub 2015

@zlababa07 blahopřeji, dobrá volba 🙂

aninkas1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kamila297
8. dub 2015

@aninkas1 Svojšovická je od Chodovce coby kamenem dohodil 😉

aninkas1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
aninkas1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zlababa07
autor
9. dub 2015

@aninkas1 já bych řekla, že ve 4 letech se synek určitě dostane tam, kam chcete. Takže pokud jste si napsala jako první školku Na Chodovci, pravděpodobně vás tam i vezmou 😉
Syn chodí do Svojšovické denně, sice mám doma ještě mladšího, ale částěčně již pracuji, takže i mladší chodí 2x v týdnu na dopoledne do soukromé. A reference na ní mám vcelku spíš pozitivní, ale pokud tam nejdete, nemá asi smysl se tu rozepisovat 🙂 Školku na Chodovci znám pouze z doslechu a od sousedky, chodily tam její obě děti a též byla moc spokojená. Jediné, co mi připadá tak na pohled na jídelníčky, tak Na Chodovci vaří o chlup zdravěji (víc ovoce a zeleniny) 😉

aninkas1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jmisa
13. dub 2015

@aninkas1 volila bych Trenčínskou.

sarihy
15. dub 2015

Je to trochu mimo mísu, ale koukala jsem třeba na MŠ Na Chodovci a tam se platí školkovné 1020,-/měsíc...to jako že fakt? Ty jo...my na P13 platíme 500,-...

aninkas1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
aninkas1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sarihy
15. dub 2015

@aninkas1 To je divný, ne?! Na P13 jsou zrekonstruované všechny školky (fasáda, okna, WC, ostatní zázemí) a školné se platí mnohem nižší. Za tyhle peníze mám zaplacené školkovné pro obě holky...Ale neříkám, že je to špatně, jen mě ta částka fakt praštila do očí...

aninkas1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kamila297
15. dub 2015

@aninkas1 Však jsem psala, že Chodovec si hraje na hogo fogo... 🙂 V Trenčínské jsem měla syna na letním prázdninovém provozu a připadala mi v pohodě. Např. v době veder byly děti celé odpoledne pod venkovní sprchou. Myslím, že děti neřeší, jestli tam je všelijaké supermoderní vybavení, ale spíš je zajímá sympatická učitelka a velká zahrada 😉

jmisa
18. dub 2015

@aninkas1 koukala jsem na obrázky, přijdou mi ty školky podobné, rozdíl na Chodovci je v tom proskleném ochozu a ta zahrada je jinak koncipovaná. Svojšovická i Trenčínská jsou trochu rozlehlejší mi přijde.

Co se týká stravy - jídeláky jsou taky podobné, navíc vaří podle stejného spotřebního koše. U množství ovoce a zeleniny bych nebyla tak optimistická, ten kousínek jablka nebo papriky, co dostanou.... 😀

Já jsem líná, takže bych volila školku u domu, kde bydlím. 😀

aninkas1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jmisa
18. dub 2015

@aninkas1 tak schody jsou ve Svojšovický taky, ale mně to nepřijde tak extra nebezpečný, učitelky to mají pod kontrolou.