Nástup do školky - dítě narozené v únoru

tereza1316
2. zář 2018

Holky jak to řešíte s nástupem do školky když máte dítě narozené třeba v únoru jako je moje dcera? Moc děkuji za odpověď

lucie01
2. zář 2018

Ahoj, syn je také únorový a u nás do školky přijímají až v měsíci, kdy má dítě 3 roky ( takže v únoru ). Potřebovala jsem už,ale v září nastoupit do práce, takže od září do konce ledna chodil do soukromé školky ( tam brali děti už od 1 roku ) a od února nastoupil do státní.

nicol22
2. zář 2018

Syn se narodil v lednu, do školky šel v září, tedy když mu byly dva roky a 8 měsíců...

pospis
2. zář 2018

Jsme z vetsiho mesta kde je nedostek mist. V průběhu roku je nastup temer nemozny. Mam dve deti na jare, oba sli do školky v zari v necelých 3,5letech. Nejmladší je v zari letos půjdeme k zapisu ale moc šancí ze ho vezmou neni protože bude bran ako dvouletak. Bud rok soukroma nebo protahnu rodicak. Vetsina rodicu co znam resi překlenutí doby do nastupu do skolky v zari, soukromou skolkou.

vecerinka
2. zář 2018

Mám také syna narozeného v půlce ledna. Do školky ho vzali a je jen na mě kdy ho tam dám. Jen se platí úplata. Půjde v říjnu. Má ještě měsíc dietu po nemoci.

syrinxka
2. zář 2018

Mám ledňátko a jde letos do školky, ve 2,8letech. Vzali ji do státní v pohodě, mají tam oddělení pro 2-3leté dětičky.

tereza1316
autor
3. zář 2018

Moc vám všem děkuji za odpověďi. A kdybych si ten rodičák prodloužila na ty čtyři roky a vzali by mi ji od září, tak mi rodicak bude běžet až do toho února nebo musím ho musím v tom září ukončit a dát nějaký papír do školky o ukončení rodičovské?

vecerinka
3. zář 2018

Školka nesouvisí s rodičákem. Školka ani není povinná. Jen poslední rok před školou. Je na vás kdy chcete dát dítě do školky. Každý rodič dává jak potřebuje. Dúležité je aby šlo dítě k zápisu, přijali ho a pak ho dáte podle svého uvážení a domluvíte se ve školce.

marcicek84
3. zář 2018

@tereza1316 prvně bych dítě přivedla ke květnovému zápisu v příštím roce do vybrané školky a pak uvidíš, jestli ho od září vezmou nebo ne, nebo jaké budou podmínky. Myslím, že je povinnost vzít dítě od tří let. No a do doby než ho vezmou, tak to můžeš vyřešit jedině soukromou školkou...ale taky počítej s tím, že první rok, dva bude více doma než ve školce, ještě nebude mít pořádně imunitu, takže můžeš mít samý paragraf, každé dítě je jiné, takže některé to zvládne v pohodě, jiné je pořád nemocné jako moje dcera (do školky šla ve 2 letech a 10 měsících)