Školka v Brně - Královo Pole, Žabovřesky a blízké okolí

telu
3. led 2015

Ráda bych poprosila o radu zkušenější maminky ohledně výběru školky. Poradíte dobrou, osvědčenou školku se kterou jste spokojené? O jedné, co máme skoro u domu se maminky z okolí nevyjadřují moc dobře, tak bych rada znala vaše názory, kam nejlépe umístit své dítě. Děkuji 🙂

nataluskaa
3. led 2015

Taky by mě zajímaly názory maminek na toto téma 🙂 podělte se prosím 🙂

emisekkk
3. led 2015

no pokud mate doma dite,kteremu budouteprve letos 3 roky,tak budete rady,ze ho vubec do nejake skolky dostanete...moje osobni zkusenost z lonska. Pres bodovy system...hruza. Brno je katastrofa. Pokud uz je starsi,tak uz mate realnou sanci dostat dite tam kam chcete. Loni 2014-volnych mist cca 2200 a hlasilo se pres 4000 deti.
Jinak mala chodi naTisnovskou a spokojenost. Ale to jsou Cerna pole.

telu
autor
12. led 2015

Diky, je mi jasne, ze se stat muze a nevezmou ji, ale to tu neresim, chtela jsem znat nazory zkusenejsich maminek, kde je to ve skolce fajn, se kterou jsou spokojene a ke ktere maji vyhrady a jake 🙂

marecek4
12. led 2015

moje děti chodily chvíli na Dobrovského a byli jsme spokojení,ale za ty roky se to mohlo změnit,tehdy tam byla ještě ředitelka co si pamatovala i ségru-pokud to ještě jako školka teda funguje 🙂

telu
autor
13. led 2015

@marecek4 děkuji, na tu jsem koukala, je to ta "sportovně založená"? Je v rodinnem domku? Ta se mi libila, akorat me zarazila ta zahrada, skoro žádná tam neni, akorat taková predzahradka. ☹

clara.7
13. led 2015

Taky nás letos čeká kolotoč přihlášek. Výhoda je, že zrovna Královo pole má školek hodně a máme tu trvalé bydliště, tak snad nějaká šance bude. Dceři budou 3 roky v dubnu. Loni jsme zkoušeli přihlášky taky, spíš proto abychom si to vyzkoušeli, samozřejmě bez šance ... dcera byla asi 85. v pořadí a brali 30 dětí (tuším, že to byla Rozárka na Herčíkové), ale ředitelka nám řekla, že příští rok už šance je. Co jsem tak vypozorovala, hodně rodičů si dává i 10 přihlášek, proto jsou čísla pak tak vysoká ... my začínali na 115. pořadí a pak to kleslo jak se děti postupně někam dostávaly a tím pádem uvolňovaly místo.

telu
autor
13. led 2015

@clara.7 v te Rozarce berou jen 30 deti? To je tedy asi mensi skolka, ze? Vim, ze to tak maminky delaji, daji spoustu prihlasek a cekaji, jestli se neco povede. Akorat, co jsem se doslechla, tak od letoska je zmena v tom, ze ke kazde prihlasce musis mit original potvrzeni od doktora, uz nejde, ze se jen okopiruje jedno a rozesle. A jedno to potvrzeni prijde tusim na 500,-. To uz se trosku prodrazi 🙂

clara.7
13. led 2015

@telu o tom potvrzení nevím, loni jsme je kopírovali a určitě jsme neplatili 500,- šlo spíš o 100,- nebo 150,-. Počet volných míst byl ve všech školkách v Krpoli dost podobný, Rozárka je celkem velká školka. V jedné na Dobrovského ul. (jsou tam myslím 2 kousek od sebe) brali jen 12. Kouknu jestli mám ještě uloženou tu tabulku.

telu
autor
13. led 2015

Uf, no jeste ze tak, pokud je to 100, - tak to se da..ja to nekde slysela, ale overene to nemam. To bys byla hodna, jestli tu tabulku dohledas 🙂 jj, na dobrovskeho jsou ti dobracci, to buse asi mensi skolka, ta se mi libi. Chtela bych spis nejakou mensi, osobnejsi skolku.

clara.7
13. led 2015

@telu v počítači nemůžu tabulku dohledat, tak jsem ti vyfotila manželovu "pracovní" verzi, snad se v tom vyznáš, je tam vidět počet volných míst u každé školky:

telu
autor
13. led 2015

Děkuji moc 🙂

marecek4
13. led 2015

@telu jestli je to ta na rohu s Vodovou tak asi jo,ale dětem ta zahrádka stačila,já ještě chodila na Vodovu do vily a tam byla zahrada jako hrom,a učitelky měly zas co dělat aby nás uhlídaly,pak je ještě na Vackove tuším a ještě tam bývala maminka spolužačky co hlídala na soukromo už za komunistů,ale ta už je myslím v důchodu,bohužel si ani nevzpomenu na které ulici