Soukromá školka Praha 4 (Podolí, Braník, Pankrác)

takyja
21. únor 2012

Hledám pro dceru kvalitní soukromou školku na Praze 4 (ideálně Podolí, Braník, Pankrác, Modřany, Krč). Mám představu, že se bude skutečně jednat o školku (nikoliv hlídací cosi), slušná strava (Bionea ideálně, žádné párky, atd.), učitelky s přístupem něco jako RABR, nízký počet dětí ve třídě, pestré kroužky (vč. např. montessori), vlastní zahrada a hřiště, čisté a kvalitní zázemí školky (pomůcky, spaní, hračky). Za tipy moc děkuji. 🙂

kubulapreschool
15. srp 2013

@kamila297 Rozdíl mezi soukromou a státní mateřskou školou je například v počtu dětí na jednoho pedagoga. U nás máme v anglickém programu 7 dětí na jednoho rodilého mluvčího. V českém programu maximálně 14 dětí na jednoho pedagoga, nicméně záměrně držíme toto číslo níže. Neříkám, že státní školky jsou špatné. Ale bohužel se i mezi nimi nenajdou dobré. Stejné to je v soukromém školství.
Vždycky bych dal na dojem z prostředí, komunikace, přístupu vedení a pedagogů. V soukromé škole by měla být samozřejmost, že k díteti přistupuje pedagog jako k individualitě a otevřeně komunikuje s rodiči. A co se týče biostravy, sám nejsem "blázen" do bio potravin, ale jídlo, které dětem nabízíme vypadá dobře, chutná a další přidáná hodnota je například, že neobsahuje glutamáty, není přesolené. Rozhodně naše děti nepojídají kořínky 🙂

Přeji hezký den.

olgabu
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
atinkaa
4. led 2014

...tak mi mame az na nejake drobne detaily dobru skusenost s Villa Luna na prahe 4, je to googlitelne, pani riaditelka je velmi mila, ustretova, skolka cista, ok priestory, vlastna zahrada, program pre deti pestry..

khaka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
janinaheilova
14. říj 2014

Ahoj potřebovala bych prosím poradit. Jelikož nemám zatím trvale bydliště v Praze, tak mi malého do státní školky nevezmou ☹ , a protože jsem se musela vrátit do prace, tak jsem si našla chuvu( studentku), ale byla bych radši kdyby byl malej mezi dětmi + chůva není zrovna levna, takže bych ty peníze radši dávala do školky 😉 Tudýž moje otázka zní, zda někdo nemá nějaký tip na soukr. školku na Praze 4 v okolí Libuše?? Zatím co jsem se tak koukala na internetu, tak jsem našla školku Minísek( která je v Libuši), ale příjdeme poměrně draha+ se bude otvírat teprve v listopadu, takže nejsou žádné reference nebo zkušenosti rodičů( neplánuje náhodou nějaká maminka začít navštěvovat, tady tu školku??), dále jsem ještě našla školku čiperku a rodinnou školku, nemáte náhodou s některou z nich zkušenosti???
DEKUJI VŠEM ZA PŘÍPADNÉ ODPOVĚDI!! 😉 😉

hanka_36
11. únor 2015

Zdravím Vás do diskuse 🙂 Co se týče soukromých školek v Praze 4, mám perfektní zkušenost se soukromou školkou Praha 4 LUPÁČEK - Roztylech (lupacek.cz). Dcera ji navštěvovala a mohu 100% doporučit, perfektní a individuální péče o děti, výběr aktivit. Dcera zde byla nadšená.

ciernavila
18. bře 2015

Prazske mamicky, nejake doporucenia na sukromnu skolku najlepsie Praha 1 /prip. 2 a 3/. Dnes som bola na Prahe 1 a celkom fajn. Aj skolka, stravovanie super, vsetko cerstve, same ovocie a zelenina.../kde sa hrabe Danielova strava v jeho statnej skolke ☹ / Negativnum je ale to ze to nema ziadnu zahradku, ale zase nemozem od centra Prahy ocakavat kvality lesnych skolok. Tie su bohuzial zas strasne od ruky. Vsetko ma svoje pre a proti. Ale rozmyslam ze obeham i nejake dalsie nech neberem prve co dojde, pripadne uvitam referencie.

atilibats
13. kvě 2015

@janinaheilova Školku Minísek mohu vřele doporučit, skvělý přístup, zdravé jídlo, prima prostor se zahradou, dětem se věnují, protože nemají obrovský počet dětí na třídu. A skvělá ředitelka, která je zapálená pro děti udělat skvělý program, včetně příměstských táborů. To za tu cenu stojí, i když je možná vyšší, než u jiných školek.

waldmannovav
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
tamamapraha
20. říj 2016

Bio stravu nemáme, kvalitní stravu ano - hodně zeleniny, ovoce, k pití vodu, pristup spise kontaktni respektujici vychovy..ale vy uz mate deti velky 😀

barbora_barbora
26. říj 2016

Čerstvě mám syna (dva a půl roku) ve školce Vyšehrad Monsters, je to taková městská lesní školka, s dětmi chodí ven denně za každého počasí, obědy od Ekolandia, maximální kapacita 15 dětí a na ně tři pedagogové, neuvěřitelně vstřícný přístup, vřele doporučuji!