Trest za počůrání u 4,5letého syna. Co si o tom myslíte?

mogwaika
8. kvě 2015

Ahoj holky, prosím o radu, mám s chlapem docela zásadní rozpor. Píďa (4 roky a 6 měsíců) se začal najednou počůrávat. Za posledních 14 dní asi 5x (nutno podotknou, že byl přistydlý po grilovačce). Chlap má pocit, že poslední dvě počůrání byly jemu na truc - bylo to v konfliktních situacích a dnes za to dal malýmu na zadek . Mně je mrňouse líto, chlap si trvá na svým, že tyhle naschvály trpět nebude. Co si o tom myslíte?

mogwaika
autor
20. kvě 2015

@sarriku moč má čistou, zdravotní problém žádný

mogwaika
autor
20. kvě 2015

@maki73 když my jsme měli rok a půl úplně suché období a teď je to 14 dní intenzivní, cca 3x-4x do týdne.

maki73
20. kvě 2015

@mogwaika ještě mne napadá, jestli třeba zrovna neodnaučujete dceru z plenek, jestli náhodou třeba není chválena za to, když si dojde na nočník apod. a malý může mít pocit, že on je za stejnou činnost nedoceněn a tak zkouší, jestli nebude za chození na záchod také pochválen, když se "běžně" začne také počůrávat. Pokud by to tak mohlo být, zkusila bych jej prostě pochválit, když si normálně zajde na záchod, že je šikovný, že už to pěkně umí a že se od něj může sestřička učit, rozhodně to minimálně přispěje motivaci, aby se už nepočůral, i kdyby to nebyl ten pravý důvod 😉.

mogwaika
autor
20. kvě 2015

@maki73 Souvislost to mít může. Chválím ho, připomínám, když ho to napadne samotného bez připomenutí, tak ho obdivně pochválím, jak je šikovný. Tak snad to zabere 🙂

evulina77
20. kvě 2015

@mogwaika já myslím, že je to na poradnu, nebo nějakého psychologa. Ale ne pro malýho, ale pro vás rodiče a oba dva. Měli byste se domluvit a táhnout za jeden provaz. Drobné rozepře ve výchově jsou normální, ale tohle už nejsou drobné rozepře. Jenže ty to víš a přesvědčit chlapa bude zřejmě problém. Skus si zajít zatím sama a hlavně v tom malýho nenechej a stůj za ním...

ellar
20. kvě 2015

@mogwaika Můžu se prosím zeptat trochu mimo téma? Nedělala jsi s malým jako miminkem bezplenkovou metodu? Jedna doktorka říkala, že má zkušenosti, že kdo dělal bezplenkovku, tak se jim děti začaly ve starším věku počurávat.
Děkuji!

mogwaika
autor
20. kvě 2015

@ellar ne, nedělala. Není za co 🙂

ginaibk
20. kvě 2015

@ellar Jaky by proto mel byt duvod? Rekla ta dr.k tomu vice? Bezplenkovku mame v planu, takze me vse okolo toho zajima.

evik19
20. kvě 2015

Mám dítě o dva roky mladší, které se počurá jen výjimečně a popravdě nevěřím, že by se nějaké dítě počurávalo schválně. Buď je to stresem anebo je to nevědomé volání o pozornost, ne vědomá záležitost. Když sis sama prošla podobnou zkušeností, jsi naopak o to víc schopná tu situaci posoudit ze synova pohledu a bylo by fajn, kdyby se manžel zkusila na celou situaci podívat z hlediska vás dvou.
Nevím, jak jste na tom obecně doma s fyzickými tresty, trochu se mi zdá, že je manžel možná používá spíš na ventilaci vlastní frustrace ze stituace, kterou nedokáže jinak řešit. Podle mě je základ v tom, aby manžel nebral takovou situaci osobně. Dítě mu to nedělá naschvál, prostě se to stalo, hotovo, tečka. Dítě z toho taky určitě není nadšené, stejně jako tatínek.

andrrriiik
20. kvě 2015

@ginaibk K čemu je vůbec dobrá bezplenková metoda?Snad jen k ušetření plen né?

ginaibk
20. kvě 2015

@andrrriiik V prvni rade urcite né. Bezplenkova metoda neni vubec zadna novinka, nazyva se take Prirozena hygiena kojencu, ktera se dodnes praktikuje v zemich, kde nemaji k dispozici pempers, proto je prirozena. Ono to souvisi hned s nekolika oblastmi soucasne, zivotnim prostredim, financema, zdravim detatka a prave tou hygienou. Precist se k tomu da napr. tady http://www.azrodina.cz/3964-prirozena-hygiena-k... Nechapu prave, jak by to melo souviset s tim, ze se deti pak zacnou v pozdejsim veku pocuravat.
Co se tyka dotazu mogwaika, tak tam je (nejen dle meho nazoru) jasna souvislost s chovanim otce. Deti odrazi na nevedome urovni vse, co se v rodine odehrava.

ellar
20. kvě 2015

@ginaibk Já jsem bezplenkovku zkoušela, proto mě to taky "vyděsilo".. Nic víc k tomu neřekla, jen že s tím má občas takovou zkušenost. Nepřikládala jsem tomu žádný význam, a proto jsem po tom ani nepátrala a neřešila jsem to. Myslím, že mě bezplenkovka moc nevyšla a to jsem se moc snažila. Naopak moje ségra ji dělat nechtěla a její malá bezplenkovala o sto šest 🙂 Držím palce!

ginaibk
20. kvě 2015

@ellar ono to asi nebude pro kazdeho, a nema cenu se toho za kazdou cenu drzet kvuli ideologii. Ja to chci vyzkouset, prijde mi to jako zajimava metoda, ale chce to vytvorit podminky a taky hodne trpelivosti. Je to system, ktery vyzaduje plne vnimani maminky, a to nejde, kdyz se strida u mimi vic osob. Ja cetla pribehy, kdy si to lidi pletou s tim, ze proste plenku vubec nedaj. Kdo vi, jak to delaly ty maminky, o kterych mluvi tva dr.