Ukončovaly jste školku kvůli špatné adaptaci dítěte?

werka87
15. zář 2015

Ahojky, prosím pěkně ukončovala jste některá školku z důvodu špatné adaptace dítěte? Malá nastoupila do školky, první den naprosto v pořádku, druhý den už prej plakala, a jednou se počůrala, a další den už plakala od rána, že do školky nechce a taky se jim tam jendou počůrala..no a dneska jim tam prej čůrala každých 15 minut, čtvery kaťata...prej si vůbec neřekla, byla počůraná, pak se vyčůrala do záchudku, a pak hned na zem...tak jsem si pro ní přišla, s tím, že zítra zajdu k doktorce, jestli není prochladlá, nebo nemá nějakou infekci, ve školce mi řekli, že si myslí, jestli jí fakt něco není, že to není normální takhle často...každopádně teď je doma a chodí čůrat bez problému, sama..je fakt, že ona si dojde vyčůrat, nebo řekne, ale většinou je trošku připočůrlá, tak nebude na škodu, to zkonzultovat s doktorkou..ale spíš si myslím, jestli to nemá psychický...a pokud ano, co s tím dělat? ve školce si jí takhle přece nechat nemůžou, aby se jim tam takhle počůrala, tolik náhradních kalhot ani nemáme...za měsíc jí budou tři roky, říkám si, jestli je na školku připravená, nebo jí raději stáhnout, a zkusit to za rok...ale aby to za rok nebylo stejný..neřešil někdo něco podobného? Já si vůbec nevim rady..☹ a to jsem si myslela, že s naší malou ve školce problémy nebudou...myslim, si, že je toho na ní moc, školka a ještě se jí do toho narodila sestřička...tak uvidíme,jak dopadneme u doktroky, naběhnu tam s močí,ale pokud jí nic není a je to psychický,tak vůbec nevim, co dál....děkuji za jakékoliv rady..

konidana
15. zář 2015

@werka87 školka, čerstvě 3 roky, do toho nový sourozenec, se kterým jste doma, podle mne to bude psychicka, připadá si odstrčená, odstrkovaná ... za rok bude líp:D

eloana
15. zář 2015

Pro nase deti byl idealni vek 3,5 let...proto jsem rada, ze mam nucenou 4 letou matarskou.

eanie
15. zář 2015

@werka87 myslim si, ze nie je pripravena na skolku. Nie preto ze sa pocikala, ale preto, ze nepovedala, a neriesila to, navyse plakala. Ak mozes, nechaj si ju doma nejaky cas - a potom skusit znova - a idealne inu skolku 🙂 (ak mas vobec tu moznost).

kaculka46
15. zář 2015

Já bych tada vůbec nepřemýšlela.Jsi doma tak není v ničem problém o rok to odložit.Psychika je mrška a mohlo by to mít hodně špatný vliv.Není kam spěchat pokud nemusíš do práce.

blahova_andrea
15. zář 2015

souhlasím s holkama, nechala bych ji fakt ještě doma. za rok to bude lepší. pro tebe i pro ni. teď je toho na ni vážně moc. k dr. s močí rozhodně zajdi, tím nic nezkazíš, ale určitě nebude nemocná, jen se moc zabírá do her a pak ucvrkne než doběhne na wc 😅

werka87
autor
15. zář 2015

@konidana
@eloana
@kaculka46
@blahova_andrea Děkuji za odpovědi...myslim si, to smé, že ještě není zralá a má to psychický...původně nás do školky nevzali, tak jse ani odvolání nedávali, ale pak volal ředitelka, že mají volný místa, tak nakonec do školky šla..ještě taky z důvodu, že jsme chtěli aby chodila kousek od baráku, jenže tady volno neměli, ale nabídli nám, že jí dají do druhý pobočky, kterou za rok budou rušit a ty děti co tam jsou, se šoupnou sem..takže příští rok, prej ani zápisy nebudou, takže jsme jí nakonec dali, protože příští rok by nám jí nevzali...ale co, tak když jí odhlásíme, tak holt nebude chodit tak blízko,ale najdeme jinou školku trošku dál, pořád lepší, než jí způsobit nějký psychický trauma...navíc teď je to situace, která stresuje nás obě.. uvidim,jak dopadneme u doktorky,ale kdyžtak to pak budu muset nějak pořešit ve školce...snad nebudeme jediný kdo takhle odejde, vůbec nevim,jak se taková situace řeší...jsem z toho celá špatná, asi hormony v šetsinedělí...😀 Tak snad to nějak vyřešíme...

kalo
15. zář 2015

@werka87 Moje dítě jsem takto vzala ze školky vloni. 2 měsíce obr pláče, ráno hysteráky, v noci noční děsy, nešťastný...Čerstvě 3 letý a absolutně nezralý. Po 2 měsících jsem to stopla a byl ještě rok doma. Nyní ve 4 letech nesrovnatelné.
Ve školce to nijak nekomentovali, prostě nezralost (doporučuje to i pediatr) a hotovo. Ještě byli ochotni mu tam držet místo za rok (abychom nemuseli znovu k zápisu, když už byl přijatý)
Udělejte si s holčičkou ještě jeden krásný rok spolu doma. Držím palce!

blondynka400
15. zář 2015

@werka87 tak jí neodhlašuj, plať školkovné a nikdo ti jí nevyloučí...
Taky si myslím, že je toho na ní moc. Ale rok bych nečekala a zkusila třeba za měsíc či za dva.

werka87
autor
15. zář 2015

@kalo Je to mě trošku uklidnilo, že by to za rok mohlo být lepší..mě všichni z rodiny říkají, že si prostě musí zvyknout a že za rok to bude stejný...tak aspoň vidím, že u někoho se to zlepšilo a opravdu za ten rok dítko vyzrálo..🙂 Já budu asi i radši, když jí budu mít doma, takhle musíme každý ráno vstávat a pak letět do školky, po obědě zase..docela mi to vyčerpává, ta mladší v noci moc nespí...a už i dostla rýmu od starší ze školky...sice s oběma holkama doma, je to také náročný..ale zase nemusím nikam ráno pospíchat a ještě se přitom stresovat...a chtěli po vás nějaaké potvrzení, nebo doporučení od pediatra? nebo stačilo jim to prostě říct? nebo sepsat nějakou žádost o ukončení vzdělávání? Moc děkuji...🙂

werka87
autor
15. zář 2015

@blondynka400 No to je taky možnost, prostě to zkoušet, jestli se to nezlepšilo..jen nevim, jetsli mi to umožní, jí tam třeba měsíc dva nedávat...no zkusim se s učitelkama domluvit...děkuji.

naomi6
15. zář 2015

@werka87 Nech si ji doma, je ještě malá a pokud nemusíš do práce, tak není co řešit. Narození sourozence je pro dítě obrovská změna, i když my dospělí si to nemyslíme. Pokud ji vzali letos, tak za rok ji vezmou v pohodě taky. Už bude starší a zvládne to lépe. Držím moc palce.

blondynka400
15. zář 2015

@werka87 řekni že je nemocná a víc to neřeš. Dokuď budeš platit školkovné, nevyloučí ti jí.
Já si nemyslím, že musí být nutně nezralá. Spíš toho je na ní fakt moc. Ono v tomhle věku se děti mění rychle, stejně tak jako mají čím dál větší potřebu kolektivu. Zkus jí pro příště lépe namotivovat, dávát třeba jenom do oběda a ne všechny dny v týdnu, ono to půjde. Když máš možnost jí přivykat postupně.... Jinak ano, zvykne si, ale proč to dělat po zlém, když to jde i po dobrém... 🙂

akankeo
15. zář 2015

@werka87 urcite bych ji davala jen do obeda a jestli je mozno davat stridave, tak jen nektere dny, kdyz jste doma ,tak je to stejne jedno, ale vzdavat to takhle brzo po nastupu, kdyz uz jste ji tam davat zacala neni moc vhodne, pristi rok muze byt totiz jeste hur... Jinak s prvni dcerou byly taky problemy tohoto typu - nesedla si s ucitelkou, zmena skolky to vyresila, Druha sla ve 2 letech a bez problemu, ale byla ve tride prvni rok se sestrou, az letos nam je oddelili podle veku. Pocuravani? Starsi dcera se mi zacala pocuravat, kdyz se ji narodila sestra, za par tydnu ji to preslo, byla to proste jeji reakce na zmenu, ve skolce to taky parkrat zkusila.

blahova_andrea
15. zář 2015

@werka87 já kvůli tomuto nedávala malého do školky loni. neměl ještě tři, je prosincový a v srpnu se mu narodila sestřička, takže já bych jako šestinedělka musela řešit ranní vstávání a odchody z domu i s novorozencem, do toho nemoci, případnou špatnou psychiku staršímu z odloučení...všechny tři jsem nás toho ušetřila a šel až letos. je zralý, těšil se, sestřička má rok, vše je už nějak doma zajelo a prostě jsme postoupili na další level a všem nám to moc vyhovuje. loni bychom z toho asi zešedivěli všichni 😅

zo_ja
15. zář 2015

Říká se, že počůrávání je "pláč spodem". Každopádně čistě věcně reálně platí, že ve stresu člověk čůrá často, i dospělí. Pravděpodobně to nebyly velké dávky, ale prostě ve stresu tělo vylučuje. Doma se to rovná, ale ne 100%, chce to čas.
Jeden zásah je mimino, 3 roky je na to velmi citlivé období, samo o sobě to je dost a když ji ještě dáváš pryč z domu, vímá to jako odsun, do té doby volně přístupná mateřská láska a Tvoje přítomnost je náhle z 90 % času jejího dne nepřístupná a navíc ještě má přednost mimino...
Klidně bych si ji nechala doma, za rok je malé dítě vývojově někde úplně jinde. Nebo třeba zkusit po Novém roce... Jak to cítíš. Času s dětma je málo, do škol(ek) se ještě nachodí. I když začne později nic tím neztratí, spíš naopak. 😉

katka_mel
15. zář 2015

@werka87 Já bych to asi nevzdávala. Nedávala bych ji třeba každý den a jen do oběda a postupně bych jí nechávala zvykat. Nebo se s učitelkama domluvila i na kratší dobu. Taky bych promluvila s učitelkama, co na to říkají. Myslím, že ony samy řeknou, jestli se to dá napravit, jestli měly takové případy, prostě co na to říkají ony. Přece jen dítko mají na starosti ony a není jediné, aby se věnovaly jen jemu.

konidana
16. zář 2015

Ještě napíšu svojí zkušenost: dcerka šla do školky v 3 a 3/4, když bylo mladšímu už skoro 2 roky. Těšila se mezi starší děti, že si oddychne od malýho brášky. Ten pak šel do MŠ přesně ve 3 letech, od listopadu, právě díky velikému štěstí a náhodě, že právě jedna maminka synka odhlásila, protože to z nějakého důvodu nedával. Můj tam už měl ségru, tak byl v pohodě. Nám to strašně pomohlo, oba jsme s mužem mohli do práce a nemuseli jsme s sebou synka tahat, nebo to různě lepit drahým hlídáním.

mataharyy
16. zář 2015

@werka87 Já ukončovala školku, ani ne tak z důvodu špatné adaptace dítěte, ale protože se mi ta školka nelíbila. Není to problém vyplníš ukončení a je to 😉

krystalka
16. zář 2015

@werka87 - sama to píšeš, je toho na ní moc - sestřička, školka....zdaleka ne každé dítě je na školku ve 3 letech připravené....a jestli se jí do toho narodila sestřička, tak tím spíš bych si ji nechala doma, aby se necítila vyšoupnutá kvůli miminku.....srovnat se se sourozencem není pro ně jednoduché....i bez té školky.....fakt bych ji nechala doma, ať se doma všichni sžíváte a zkusila bych to za rok....syn šel do školky ve 4,5 a bylo to na něj tak akorát, vůbec nic mu neuteklo....a to je jedináček...

lejla29
16. zář 2015

@werka87 My bydlíme na vesnici, tak tu školka není tak drahá, nevím jak u vás, ale podle ceny školky, bych jí tam nechala zapsanou, ale dávala bych jí tam jen 1x nebo 2x do týdne a třeba ze začátku jen na dopoledne. Prostě, aby neměla pocit, že tam musí a to každý den. Udělala bych to pro ní jako hru, prostě na pár hodin, že to bude legrace (jako jít do hracího centra), aby se těšila. V některých školkách je i možné, že tam může s ní po domluvě být i rodič. Nevím, neřešila bych to hned odstupením ze školky. Zkusila bych tomu dát čas. Já ze začátku dávala malou jen na dvě hodiny, pak po obědě a na 3 dny v týdnu. Teď jsme zkoušeli i spaní. Pro nás bylo i důležité, že jsem si tam s jednou maminkou sedli a děti se znají a vídají se i mimo školku, takže aspoň někoho ve školce zná a má tam kamarádku (to to taky usnadnilo). Ještě bych to úplně nevzdávala a zkusila to třeba měsíc takhle. A když by to fakt nešlo, tak bych jí teda odhlásila. Teď každopádně bych jí pár dní nechala doma.

krystalka
16. zář 2015

@lejla29 - jo, to by bylo také dobré řešení, syn takhle od 3,5 let chodil do miniškoličky na jedno dopoledne týdně....klasickou školku by v té době fakt nedal, ale tohle zvládal v pohodě 🙂 , postupně začal občas i dvakrát týdně....a za rok nastoupil normálně do školky, ale brávali jsme ho po obědě...

sara84
16. zář 2015

Zkuste do vanoc platit skolkovne a po vanocich to zkusit znovu, uz se mozna bude doma nudit a bude rada za zmenu 🙂

mcveckova
9. pro 2015

U nás jsem zkusila dát dcerku Nikolku 2,5 let do školky teď v listopadu- první den tam byla hodinu se mnou a nechala jsem ji tam na dvě hodiny a při vyzvedávání byla úplně nadšená, ukazovala mi co nacvičovaly, učitelky taky chválily, a další den se do školky těšila. Další den jsem ji tam nechala jen od 8-11h přesvědčená, že vše zvládla, ovšem šokem pro mě bylo, že jim to tam tentokrát probrečela, další den byl ještě horší, probrečela už celé 3 hod. a schovávala se pod stůl., což do té doby nikdy nedělala. 4. den už jsem to psychicky nezvládla já, jelikož mi začala hystericky brečet už doma při oblékání a říkala, že zase bude ve školce brečet. Vzdala jsem to a domluvila se na odklad, že je ještě malá, i učitelky souhlasily. Nechápu, co se stalo, že první den dobrý, a pak katastrofa. Dodávám, že malá má nového sourozence, nyní 6 měs. Elenku, takže i to hraje roli, ale vždy jsem ji dávala do školky se slovy, že jde malá taky do školičky pro miminka, ať nežárlí, a já do práce, nepomohlo. Od té doby však zažíváme peklo - do té doby společenská holčička, i sebevědomá, akční, chodíme už od 4 měs. na bazén, a od 1,5 roku na Yamahu,takže na děti zvyklá, zvyklá poslouchat učitelky, vždy ji na kurzech chválili, užívala si to tam, avšak teď tam nechce, probrečí cestu na tyto kurzy,tam to nějak přežije, nic ji nebaví, je ufňukaná, máme i řvoucí scény doma kvůli té mladší sestře, dost žárlí, nemá ji ráda, nechce ani na ty kurzy, kde je čistě jen se mnou, nejraději chce být doma s maminkou, nechce být ani u babiček, kde do té doby nebyl problém. Takže máme doma ubrečené první i druhé dítě, protože ta druhá- Elenka nám teď taky dává dost zabrat, asi zuby. Z Nikolky se po těch 3 dnech školky stalo jiné dítě, nevím, co v ní ta školka zlého probudila, jsem z toho dost bezradná a nevím, jak jí pomoct, aby se to zase vrátilo do starých kolejí....Je zřejmě i dost citlivá, na Elenku po 2 měs. reagovala tak, že začala křečovitě mrkat a mrkala cca 3 měs. Po domluvě s mudr jsme davali homeopatika na zklidnění. Přestala mrkat a teď zase máme trauma po školce🙂 Každopádně školku odkládáme na několik měsíců a jsem domluvená s učitelkama, že si tam s Nikolkou půjdeme někdy pohrát, třeba jen na hoďku, nebo když budou s dětmi na zahradě,tam můžu i s kočárkem s Elenkou, a budeme se pomalu adaptovat. Školkovné je 200,- kč, vrátí to i stát jako slevu na daních, takže nebudeme školku rušit, ať máme místo od září 2016🙂

werka87
autor
9. pro 2015

@mcveckova Ty jo, to je něco..u nás to nakonec dopadlo dobře, malá si po pár dnech zvykla..ale musela jsem na ní jít trošku jinak...domluvila jsem se přes net s jednou maminkou, co měli s chlapečkem nastupovat v říjnu do školky (našla jsem si jí na regionální skupince), a sešli jsme se venku, mimo školku, než nastoupil, děti se skamarádili, malý jsme řekla, že to tam musí chlapečkovi všechno ukázat a vzít ho tam..no a bylo po brečení..🙂 Malá si tam hned zvykla, a strašně se tam těšila...občas třeba když byla dlouho nemocná,tak slzička ukápla...ale teď už tam víceméně běží, a těší se..jen teda občas pořád nějaká nehoda..😀 Ale já si už zvykla, že je počůránkem třídy...ona to pořád nemá moc vychytaný, řekne si,ale dlouho to nevydrží,takže než doběhne občas už je nadělení....ale jinak se jí tm líbí..ale je teda každou chvíli nemocná,takže tak dva, tři dny ve školce a pak týden doma..zatim měla rekord 4 dny ve školce v kuse, a pátej mi volali ze školky, že má teplotu...ale jsem docela ráda, že tam chodí, doma se děsně nusí, já běhám kolem maličký, a ona se cítí akorád odstrčeně..jinak žárlení bylo u nás dost veliký..ale už je to mnohem lepší a stále se to zlepšuje.... 😉 Určitě i u vás to bude brzy dobrý, oni si musí ty dětičky na všechny ty změny zvyknout a vstřebat to..🙂

mcveckova
12. pro 2015

@werka87 Tak vidíš, nám ani ten kamarád nezabral☹ Má ho moc ráda, ale když ji řeknu, že s ním může být ve školce, tak se málem hroutí, že ne. U nás se to začíná pomalu lepšit, Nikolka asi pochopila, že do školky nemusí a Elenka už bude mít asi zoubky venku, tak už je toho pláče méně, a tím se ulevuje všem. Já tu školku fakt blbě naplánovala, uspěchala - malé začaly růst zuby, hodně pláče, Nikolka se konečně dostala z toho křečovitého mrkání. Já dala na popud ředitelky školky, že už máme začít adaptovat v listopadu. Sama tam má 2letého syna, který se jí hned výborně adaptoval. Myslela to asi dobře, ale my máme toho nového sourozence, takže je to úplně jiná situace než ta její. Měla jsem původně až leden a to by bylo lepší, protože má být i manžel doma, tak jsem ji tam mohla vodit bez Elenky a třeba s ní chvíli zůstávat a nepřipadala by si, že ji tam odkládám. Ale už se stalo. Ta školka byla asi poslední kapka a bouchlo to v ní. Přitom pozornosti má dost, bydlíme s rodiči, moji mamku už zase zbožňuje, ale ona chce především nejvíc maminku, která musí holt běhat i kolem sestřičky. Ale snažím se s ní být více. Na druhou stranu si všímám, že se naučila svým plakáním a vztekáním už i vydírat. Jednou ji to vyšlo,nemusí do školky, tak to zkouší i u jiných věcí. Pořád mě mrzí, že nechce být u tchýně, tak bych potřebovala vždy na Elenčino plavání, aby hlídala Nikolku, jenže ona už před jejich barákem řve, že chce domů, přitom září, říjen se tam těšila, byla s tchýní ráda, a tchýně se ji teď bojí hlídat i ty dvě hodiny, že ji to prořve☹ To chce taky ještě čas☹ Školku zkusíme za pár měsíců, opatrně. Vidím, že to jde. Už si sem tam začíná užívat i ty kurzy se mnou, jde vidět že už se to lepší. Těch nemocí se taky bojím, protože to bude dostávat i Elenka, ale na druhou stranu je to budování imunity, tomu se nevyhneme nikdo☹ A prý ti mladší sourozenci už nastupují do školky se silnější imunitou, aspoň zkušenosti mých kamarádek, mohly s klidem nastoupit do práce. Díky moc...