Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Zápis do MŠ - stačí trvalé bydliště jednoho z rodičů?

klarisa6
7. dub 2017

Ahoj, ráda bych se zeptala, jak je to s bydlištěm, při zápisu do MŠ. Já bydlím s dcerkou za Prahou. Její táta bydlí v Praze. Vím, že dítě vezmou do školky tam, kde má trvalé bydliště. Jenže bych nestíhala otevírací dobu ve školce v místě bydliště, protože pracuji v Praze. A tak bych jí ráda přihlásila do MŠ do Prahy, abych také dcerku v případě potřeby měla blíž. Někdo nám kdysi řekl, že stačí, když jeden z rodičů bydlí trvale na Praze X a tam do té MŠ jí také vezmou. Je to tak? Děkuji.

astyna
7. dub 2017

Každá mš to má podle sebe a podle toho ladí i bodové ohodnocení - 10 bodů za trvalé bydliště např. Někde stačí nájemní smlouva, někde chtějí bydliště, někde bez toho bydliště tě šoupnou až do náhradníků. Někde stačí i práce rodičů...

Spíš je lepší si projít konkrétní školky, které ti vyhovují.

petradova
7. dub 2017

já bych kontaktovala konkrétní školku a zeptala se, jaké podmínky mají.

netopejr
8. dub 2017

Můžeš změnit i jen bydliste dcerky.

Jinak ještě zvážit,kdybys napr..otěhotněla, jestli ji budeš vozit, nebo ji vezmou v miste Tvého bydliste v pripade potřeby. Take můžeš zlenit zamestnani a bude od školky pres celou Prahu.
Ze sociálního hlediska je blbe to, ze dite nebude mot kamarády miste, kde bydli, ale nekde, kde se s nima mimo školku nepotka. Pro dítě je to cestovani straslivej opruz a desna únava.
Sampzrejme neni-li jina moznost.....

sarihy
10. dub 2017

U nás ne - psali jsme vždy na přihlášku údaje o rodičích včetně trvalého bydliště, takže ve chvíli, kdy by tam mělo dítě něco jiného, by to bylo do očí bijící.

klarisa6
autor
10. dub 2017

Ano, vím, za trvalé bydliště je hodně bodů. Jenže mě by teď se hodilo, kdyby chodila do školky v Praze, kvůli mé práci v Praze. Abych jí měla blíž a abych jí stíhala vyzvednout. V místě školky (v Praze), kam jí chceme dát, bydlí i její táta, takže by to byl kousek. Můžu napsat, že má dítě bydliště u otce, aby získala více bodů? I když ve skutečnosti bydlí jinde? (Za Prahou.) Zjišťují to? Ale nechci si přidělat problém. To určitě ne! Jen se ptám...

whitelilith
10. dub 2017

@klarisa6 Nevim, jak ktera skolka/skola. Ale kamaradka ted prepisovala trvale bydliste jen dceri ke kamaradce. Bude se v zari/rijnu stehovat a chtela, aby tam chodila do skoly, ale ona jeste nema najemni smlouvu... a vzali ji bez problemu.
Netusim tedy, jak to zduvodnila...

netopejr
10. dub 2017

@klarisa6 Pro otce by to byla výhoda, tak by mohl souhlasit. Pri regulerni zmene nydliste potřebuješ nahlásit na MeU ů, s sebou RL a doklad o vlastnitvi/pronajmu nemovitosti.
Plus nahlásit na pojišťovnu a u pediatra.
Jestli si to školka nekde v registrech obětuje,to tedy netuším.

klarisa6
autor
11. dub 2017

@netopejr Dcery táta a já si teď moc nerozumíme, takže proto jí nechci ani k němu psát na trvalo. Ale on souhlasil, že tam může být u něj jen hlášená a podpis do školky mi dá. Tak jestli by školce stačilo, že je tam hlášená... i když má trvalé bydliště jinde. Ale nerada bych kvůli to mu taky ztratila těch 10 bodů.

netopejr
11. dub 2017

@klarisa6 Tak Ty ji tam můžeš nahlásit a po 3 mes ve školce prehlasit, to už Ti ji vyhazovat nebudou. Kontrolovat si to asi nebudou, ale to trvale bydliště se tam urcite vyplňuje. Nevím,s myslela tim, ze u tatínka by byla hlášena, a nemela tam trvale bydliště?
Zalezi, jak ty jejich formuláře vypadají. Taky jestli ještě resi nějak bydliste rodicu.... Pak by bylo lepsi, kdyby k zápisu sel s OP tatínek,ne Ty.
To maji většinou online,jaký mají podmínky.

klarisa6
autor
12. dub 2017

@netopejr
Ano, hlášená u táty v Praze, ale trvale u mě za Prahou.
Jsem se dívala na stránky školek. Mají na formulářích napsáno jen trvalé bydliště dítěte. Samozřejmě o přechodném bydlišti není nikde vůbec ani zmínky.
Jo to je pravda, že by bylo lepší, aby šel k zápisu táta.

xmarg04
12. dub 2017

@klarisa6 Institut prechodneho bydliště uz neexistuje a "hlášena" muze byt tim padem pouze zmenou trvalého bydliste, jinak se nikde nic nehlasi. Takze RL a s sebou na urad otce, aby podepsal souhlas, s dokladem, ktery jeho opravňuje to bydlení uzivat (vypis z katastru, najemni smlouva). A ve vetsine pražských skolek vyzaduji bydliste ditete a jednoho rodice na stejnem miste.

Sem začni psát odpověď...

Odešli