Za jak dlouho vám přišlo porodné?

marry16
17. říj 2017

Ahojky maminky,
chtela bych se zeptat za jak dlouho priblizne vam prislo porodne ?
Je mozne , ze to trva i vice jak mesic ?
Dekuji Vam za odpovedi 😁

stuplakova
17. říj 2017

Ahojky já jsem si o porodné žádala nedávno 🙂. Jeden měsíc jsem podala žádost a hned druhý měsíc mi přišly penízky. A o porodné můžeš žádat do roka od porodu, takže pokud to není dlouho, tak to stíháš 🙂

marry16
autor
17. říj 2017

@stuplakova Ahoj 😄..A nejdriv ti prisel dopis a potom tepr penizky ze ? Ja uz od podani zadosti cekam vice jak mesic a stale nic nic zadny dopis 😔

llenka1
26. říj 2017

Ahojky su nejake podmienky porodneho? Ci automaticky kazda mamina dostava? 🙂

stuplakova
2. lis 2017

@marry16 Vidíš mi dopis přišel až později, tak se zajdi zeptat tam kde jsi to podávala nebo si na netu najdi pracovnici, u které jsi to dávala a zavolej ji co je za problém a podmínky jsi splňovala?

stuplakova
2. lis 2017

@llenka1 Porodné nedostane každá maminka, je to podle příjmů za předchozí čtvrtletí než ve kterém jsi rodila. Ale nevím jak je to na Slovensku. Přesně už si částky nepamatuju, ale pro matku bez otce v rodném listu je to nějakých 13100 každý měsíc a pro rodinu je to nějak přes 20000. přesně to ale fakt nevím, ale na netu to určitě najdeš 🙂

mari90
2. lis 2017

Chtela bych se zeptat, kdyz cekam druhe dite, pricemz ja jsem aktualne vedena na UP, tudiz bez prijmu a manzel nema vyssi prijem 24tis, mam narok? Podle kalkulacky mi tedy vychazi, ze ano, ale radeji se chci jeste zeptat vas, co tu s tim mate zkusenosti...a jeste dotaz, kdy nejdrive a kdy nejpozdeji zadat?

bacika
2. lis 2017

@mari90 Pokud na UP nic nebereš a jiný příjem nemáte, tak by vám to mělo vyjít, když se vlezete do té částky. Nejdříve můžeš žádat po narození miminka, protože se dokládá rodný list a nejpozději rok od porodu 🙂

absintka19
2. lis 2017
llenka1
2. lis 2017

@absintka19 a coze je na mojom dotaze take smiesne? 😀 V SR dostavaju vsetky maminy porodne, nezalezi na prijme... tak ma len zaujimalo ako je to v CR 🙂

absintka19
2. lis 2017

@llenka1 ja viem, som slovenka 🙂 len ma potesila predstava mat ho i v CR :*
Pekny vecer

marry16
autor
6. lis 2017

@bacika Ahoj mohu se zeptat , zda je normani doba cekani na porodne 2 mesice od podani zadosti?🙂

marry16
autor
6. lis 2017

@stuplakova
@stuplakova Nemohu se dovola , tak tam budu muset asi zajit 🙂

bacika
8. lis 2017

@marry16 No jak se to vezme, kdy jsi to podávala? Když to podáš, doložíš všechny papíry k tomu. Mají 30 dní na vyjádření, pak ti příjdou peníze ve výplatním termínu, většinou když chodí rodičák. Zavolej si tvé úřednici co ti to vyřizovala 🙂.

stuplakova
8. lis 2017

@marry16 Jo osobně je osobně 🙂 aspoň se jí může zeptat na co potřebuješ a máš to vyřešené 🙂

marry16
autor
8. lis 2017

@bacika Nemohu se ji dovolat ..Uz mi prisel dopis s vyzvou ach jo :(( Zaměstnavatel to měl ty příjmy pomateně napsané a ja jsem mu rikaala, že to tak nemá být jenže on stále říkal, že nemám pravdu :D No jo no ti chlapíci ...

marry16
autor
8. lis 2017

@stuplakova Už se chystám tam dorazit 😁 vůbec se teda netěším 🤥

stuplakova
8. lis 2017

@marry16 V klidu a v pohodě, nic horšího než že ho nedostaneš se stát nemůže to je všechno a pokud jste splnili podmínky, tak se není důvod bát.🙂 pevné nervy a pisni jak jsi dopadla 🙂

marry16
autor
8. lis 2017

@stuplakova V dopise je uvedeno , ze pokud nepredlozim , tak mi muzou pozastavit ci zrusit dávku , což znamená porodné nebo rodičák ?jsem z toho uplně na nervy a snad zitra šéf nebude šéfovat ve vyřizování porodného :(🙂

stuplakova
10. lis 2017

@marry16 A co pokud nedoložíš tam máš napsané? A rodičák normálně dostáváš? Doložila jsi příjmy všech a rodný list dítěte? Pokud jo, tak nevím co jim chybí teda.

marry16
autor
11. lis 2017

@stuplakova Dolozila jsem vse , ale zamestnavatel dopsal prijmy + pudpis jinou propiskou , takze mi prisel dopis s tim , ze to mam znovu prepsat..:(

bacika
12. lis 2017

@marry16 Tak když ti přišla výzva, tak tam bylo něco špatně, no jo ti chlapi 🙂, Jako že ty příjmy a podpis byl jinou propiskou než jsi to vyplnila ty nebo příjmy jinou a podpis jinou?

petrasipkova1
12. lis 2017

@marry16 Jako že tvůj zaměstnavatel nafalšoval tvůj podpis, jo ? 🙂

stuplakova
13. lis 2017

@marry16 Teda tak to je pakárna. Mě to takto zaměstnavatel potvrdil několikrát a v pohodě, nikdo to mě znovu nechtěl. Tak to asi záleží na pracovnici ☹. Ale pokud vše splňuješ, tak ho dostaneš neboj 🙂

marry16
autor
13. lis 2017

@bacika prijmy a podpis zamestnavatele jeho propiska a udaje moje propiska, takze mi prisel dopis at to prepisi 😂

marry16
autor
13. lis 2017

@stuplakova asi urednice je puntickarka 🙄 ..Tak uvidime nu..

marry16
autor
13. lis 2017

@petrasipkova1 nene ..Ze podpis, prijmy byla jina propiska :D

petrasipkova1
13. lis 2017

@marry16 tak to je hodně zvláštní, pracovala jsem na ˇUP, to je nějaké nedorozumění, když je to kolonka pro zaměstnavatele, tak je jasné, že bude jiná propiska 😀 spíš tam asi něco chybí, ne ?

marry16
autor
13. lis 2017

@petrasipkova1 Nechybelo tam nic :D proste prijmy byly jinou propiskou a mel to néstozumitelne napsane, takze neuznali, coz plne chapu..Spis zamestnavatel nechapal :D

bacika
14. lis 2017

@marry16 Jasně, takže kolečko znovu, poslat nechat potvrdit, no to je pakárna, jako by nebylo jedno jakou je to propiskou, hlavně že to tam je ne 🙂

petrasipkova1
14. lis 2017

@bacika myslim, že propiska je jedno, spíš že to bylo nesrozumitelně, nečitelně napsané, nejspíš. Propisky jsme fakt neřešily 😀