Poslední 4 stoličky. Kdy a jak dlouho se prořezávaly?

caira
14. dub 2009

Ahoj maminky,

nasi slecne je necelych 14 mesicu, zoubku uz mame 16 takze zbyvaji "jen" posledni 4 stolicky..

zajimalo by me kdy vasem prckum vyrostly, jak dlouho se prorezavaly, jestli deticky trpely vice nez s ostatnimi zoubky? Co pomahalo od bolesti atd atd

U nas ted prochazime docela peklem, mala vzdycky dobre spala ( krom doby, kdy ji rostl nejaky zoubek, ale to netrvalo nikdy vice nez cca tyden v kuse, kdy se muselo uspavat na ruce a davat treba syrup na bolest a gelik na dasnicky. ) a posledni 3 tydny mala pri usinani strasne place, syrup na bolest nepomaha, ani gelik atd a ja jsem uz docela bezradna, myslime si s manzou, ze to musi byt zuby, protoze porad vsechno strka do pusy a kouse vsechno co ji prijde pod ruku a nenapada me nic jineho proc by se najednou z pohodoveho space stalo dite co nenavidi postylku 😅

doufam, ze se tu najdou maminky, ktere uz tohle maji za sebou a dokazi poradit co se da delat aby se to prckum usnadnilo 🙂

zevina
16. dub 2009

tady máš seznam prodejen: http://www.dm-drogeriemarkt.cz/journaly/

caira
autor
16. dub 2009

zevi diky, jj, DMko mame v Teplicich taky, takze se tam po tom podivam az tam budu 🙂

jjaanca
16. dub 2009

Holky, zrovna se nám klube stolička a vypadá to děsně. Dáseň rudá oteklá a nahoře poměrně velká krvácející rána. Je to normální? Mám strach aby se jí tam něco nezaneslo. 😕

caira
autor
16. dub 2009

jjanca: zalezi jaka stolicka, jestli petka tak s tou zkusenosti nemam, ostatni stolicky nikdy nevypadaly nijak desive..sice obcas osklive natekle ale zadna krvacejici rana se u nas nekonala..

jinak hlasim, ze u nas se dneska opet uspavalo na ruce 🙄 nejdriv jsem ji dala do postylky a byla tam ok, zvykala kartacek a byl klid a asi po 15 minutach zacala knourat a pak uz hystericky rvat, takze jsem ji uspala na ruce..prijde mi, ze cim unavenejsi je tim vic s tim bojuje..

Musim rict, ze uz mi to docela leze na nervy, mela jsem dite co bylo samouspavaci, vzdycky tam byla spokojena a ted uz se to takhle tahle 4ty tyden..nejhorsi je, ze nevim jestli to na me hraje a fakt vycurane chce chovat nebo jestli jsou to ty zuby, ale zase podle toho jak si vsechno strka do kusny a zvejka ten kartacek mi to fakt prijde na zuby...no uvidime...

martim
16. dub 2009

Holky ted jsem fakt zmatená a asi budu za blbce 😅 😕 Ale caira jak jsi to myslela ostatní stoličky?A pětka?jsem asi nějak mimo 😅

martim
16. dub 2009

my teda máme venku 4 stoličky..

andilek
17. dub 2009

martim, tak to vám ještě 4 stoličky porostou, zubů by měl mít prcek 20, a to 4 řezáky, 2 špičáky a 4 stoličky nahoře i dole, pokud máte jen 4 stoličky, tak prckovi ještě 4 přibudou a říká se jim pětky (pátý zub v pořadí nahoře či dole, vpravo nebo vlevo) 😉

martim
17. dub 2009

andilek:díky za info 🙂 To se ještě mám na co těšit 😔

caira
autor
17. dub 2009

martim: promin za zpozdeni, ale andilek to popsala presne 🙂

Ja si myslim, ze 16 zubu by taky stacilo 😀 😀

U nas byl vcera zase rev 😢 o pulnoci se vzbudila a delala divadlo, rvala jako tur, dostala teda mliko ( ja ji ho davat nechtela ale manza jo) a pak stejne neusnula, rvala a rvala jako sirena, dokonce jsem se ji rozhodla vzit k sobe do postele a manzela vyhodila do vedlejsiho pokoje a steje nic,sice se uklidnila, ale porad delala kraviny a hodinu v posteli delala blbosti, tak jsem ji zase vzala, slad do postylky a bylo to- sice tam asi 10 minut jecela jako sirena ale pak usnula a chrapala az do 9 ti do rana

Ja jsem se vzdycky stavela negativne k tomu nechat dite vyrvat, ale prijde mi, ze mala to ted fakt dela jen proto,ze vi, ze dostane tu pozornost a zeji vezmu z postylky....pritom driv byla fakt suprove se spanim, dala jsem ji tam a ona si hrala a pak spokojene sama usnula..nevim proc se to najednou zmenilo ☹

mikula
17. dub 2009

Ahoj holky!
tak my máme celkem 12 zubů. z toho 4 stoličky,a vždy když se prořezávaly byl stejný scénař-hlavně v noci,ty noci bych mohla okopčit z minulého příspěvku Cairy...vždycky s sebou mlela,byla třeba i hodku vzhůru,převalovala se,kňourala,naštěstí teda bez hysteráků,přes den to bylo znát hlavně v plíně 😀 A je pravda,že u dvou stoliček to měla uplně do krve rozdrásněné 😢 ted si ale myslím,že se zase něco děje,hlavně přes den je nervozní 😖

caira
autor
17. dub 2009

mikula: ja vzdycky vedela, ze jsou to zuby, kdyz takhle vyvadela, ale nikdy to netrvalo dyl jak tyden a pak zase byla s uspavanim ok a najednou to ted trva uz 4ty tyden tak proto nevim jestli jsou to ty posledni stolicky nebo to jen hraje 😒

mikula
17. dub 2009

No já na naší malé od 15.měs.pozoruji známky:Zkouším mamku a taťku co vydrží...Je ted celkově víc vzteklá,mrčavá...nejprve jsem myslela,že zuby,jenže po víc jak 14.dnech teda nevím nevím....

caira
autor
17. dub 2009

mikula: presne, taky mi prijde jako by ted zkousela co s nama dokaze..i pres den, kdyz se ji neco nelibi tak najednou spusti takovy divadlo, ze by si clovek myslel, ze ji vrazdim...

Ale me proste hlava nebere, ze po obede jde spinkat naprosto v pohode, chvili tam zvyka kartacek a brebenti a behem 5 minut spi..Ja nechci byt ta mama co ji vecer proste necha rvat, driv jsem to nedelala a nechce se mi s tim zacinat..ale nevim co delat..

mikula
17. dub 2009

Ted nám malá dává také zabrat 😒 dřív byla v poho,pohrála si sama,člověk o ní pomalu nevěděl 😅 Ale od 15.měs.chce pořád moji asistenci,navíc teda ještě nechodí,sama u ničeho nevydrží a běda jak není po jejím 😖 Fakt je ted u nás řev kvůli každé kravině.Aspon to spaní a usínání si drží pořád v poho...

caira
autor
17. dub 2009

tak to si muzeme "podat ruce" mala je presne to same, jeste nechodi takze chce u vseho moji asistenci, kafe si za cely den poradne nestacim ani vypit, kdyz neni po jejim tak zacne bud jecet nebo brecet..ani pohadky uz nezaberou.

Nejhorsi je, ze ja uz mam od odpoledne zkazenou naladu protoze vim, ze usinani zase budou sceny, kdybych tak vedela co ji trapi ☹

mikula
17. dub 2009

já zřejmě na pár týdnů vypustím slovíčko NE,to je u nás momentálně spouštěč řevu 😀 😀 😅 🙄

caira
autor
17. dub 2009

mikula: ja se snazim nerikat ne, ale rict ji proc to nesmi..nema to teda zadny efekt ale snazim se 😀 😀 Me prijde, ze bud mi nerozumi nebo dela, ze ne. Treba ted ma desny zasek na odpadky, porad leze do kuchyne a chce do kose 😖 tisickrat ji reknu at tam nechodi a ona se na me zasklebi a stejne tam poleze 😠

muzu se zeptat? v kolik davas male veceri a v kolik chodi spat? ja treba nevim jestli ji nedavam veceri moc brzo nebo naopak pozde...jsem z toho fakt jalova 😒

mikula
17. dub 2009

no cairi u nás je to jinak v tom,že malá spává ještě 2krát denně,dopoledne prostě ještě nevydrží nespat,tudíž chodí spát nejdřív 21.30!!!Nám to ale neva,jelikož manžel chodí z práce kolem 20.hod,tak si ji ještě užije 😀 Koupáme kolem 19.30.pak večeří a pak si většinou hraje,nebo po nás lozí a my koukáme na telku,no a pak se všichni hromadně odebereme směr pelech 😀 😵

caira
autor
17. dub 2009

mikula: aha, u nas se vstava tak na sedmou, spat se chodi po obede cca ve 12.30 - 14.h a pak ji davam spat mezi 19-19.15 jak stihneme...

Manza taky chodi pozde, chodi domu na sedmou, takze si ji taky pres tyden moc neuzije..

mikula
17. dub 2009

hmm,to je otázka,kdyby tak člověk věděl co je ideál 😒

caira
autor
17. dub 2009

dneska mi mala kupodivu usnula bez problemu, cetla jsem nejake rady na netu jak uz nejmene hodinu pres spanim se ma zacit navozovat spaci nalada, takze jsem zatahla zavesy, rozsvitila malou lampicku, vykoupali jsme, pak jsme si na gauci "cetli" pod dekou pohadku, pres spanim mlicko a presne v sedm sla do postylky a kupodivu usnula behem chvilky..

mikula
17. dub 2009

tak super 😵 😵 třeba to tak zůstane a vrátíte se do starých kolejí 🙂

caira
autor
18. dub 2009

tak dnes hlasim, ze se opet uspavalo na ruce 😒 za vydatneho revu, pritom jsme delali to same jako vcera, pekne v klidecku, tichy vecer aby se navodila spaci naladicka a bylo to k nicemu 45 minut tam blbla a pak kdyz zaclala byt unavena tak zacala brecet a hystercit..no des 😒

mikula
19. dub 2009

Ahoj Cair.No tak to je mi líto 😒 myslíš,že to jsou opravdu ty zuby?Že by ji to bralo jen při tom uspávání?Já ti nevím,my jsme si malou naučili usínat s náma,položím ji do postýlky,bud zpíváme nebo povídáme pohádku,až usne a předělám ji do postýlky,ovšem v průběhu noci zase putuje k nám 🙂
Možná má ted období,kdy se bojí toho usínání,že tam třeba zůstane sama atd 😖

caira
autor
19. dub 2009

mikula: no nase mala byla od malicka zvykla usinat sama, zkousela jsem ji i ted uspavat v nasi posteli a stejne nic..
Dneska opet byl skoro hodinu rev, ale nakonec usnula v postylce, jakoby se na ruce nemohla poradne uvelebit, vzdycky zacala usinat a pak se vrtet a snazit se vykroutit, tak uz jsem ji pak dala do postylky ( s tim at si teda rve tam, kdyz neche byt na ruce) a kupodivu za par minut spala takze uz pak asi byla fakt unavena...

Uz jsem z toho fakt vyrizena, nejsem na to zvykla, vzdycky spala ukazkove a v postylce byla fakt stastna tak ted je to docela zahul

alcatko.j
20. dub 2009

Holky, nedocitam, jdu spat, jsme na nervy z tech debilnich zubu, nelinka se uz treti noc vzbudi ve 12 a do 4 rve, mrci a nespi, ja se asi pominu 😅 jdu spat, vecer doctu, jak moc jste zoufale vy 😅

caira
autor
20. dub 2009

alci vydrzzzzzz 🙂

mikula
21. dub 2009

Ahoj vespolek 🙂 Adel šla spát včera ve 22.Hod!!!A v 6.30 se probudila s šíleným řevem 😔 😔 Ničím to nešlo zastavit až potom trochu pomohl čaj.Nicméně už neusla 😖 Ted už se mi tady klade na zem,polehává,šudlí oči.Já bohužel polehávat nemůžu 😀 😅 ani se klást 😀 😀 Každopádně v noci byla neklidná,takže se asi něco děje..
jo a včera se sama pustila a přešla pokoj 😎 15,5.měs 😀 😕

caira
autor
21. dub 2009

ja hlasim, ze u nas poslednih par noci mala po usnuti spi kupodivu celou noc bez probuzeni..takze jsem konecne nacerpala sily 🙂 a vcera dokonce usnula sama v postylce, sice nejdriv protestovala, ale ja tam jen chodila ji pohladit po hlavicce a znova ji polozit pokud si stoupla, a po chvili se uklidnila- myslim si, ze pomohlo i to, ze jsme si s manzou v obyvaku normalne povidali ( vetsinou se snazime byt potichu) a to, ze slysela nase hlasy ji asi dodalo jistotu, ze tam jsme a behem pul hodky tam usnula..ja si nepamatuju, kdyz naposledy mala v pul osmy spala..bylo to divny mit tolik casu pro sebe 😀

alcatko.j
21. dub 2009

Tak a ja zas holky hlasim, ze ja teda jsme na nervy a uplne v prdeli😅 Jdu opet zalehnout k te male uknourane potvore a snad vecer bude klid a bude stacit tatinek, abych popsala, jak je to u nas sileneeeee 😅 😔