Růst stálých zubů. Kdy začaly růst vašim dětem šestky dole?

mackys
28. únor 2023

Zdravím všechny maminky, mám dotaz ohledně růstu trvalých zubů.
V kolika letech vašim dětem začaly růst "šestky" dole?
Dceři je 6 let a 3 měsíce a včera si začala stěžovat, že ji bolí pusa (zub) a že úplně dole a vzadu za zubem. Když jsem se jí dívala do pusy, tak pětku má v pořádku (žádný kaz) a dáseň za ni má trochu nateklou. Zuby ji všeobecně začaly růst brzo a má už trvalé jedničky dole a teď ji vypadávají i jedníčky nahoře.
Co jsem našla na netu, tak by to ta šestka být mohla.
Popřípadě, jak dlouho se prořezávaly (je mi jasné, že u každého je to jiné).
Děkuji všem za zkušenosti.

eviicka
28. únor 2023

@mackys v tomto věku už šestky rostou. Syn 6,5 a má alespoň kousek vylezlý u všech, jeho o kousek mladší kamarádka už šestku také má.

mackys
autor
28. únor 2023

@eviicka ou, tak to se mame teda na co tesit. dekuji

ajja87
28. únor 2023

@mackys jj muzou to byt, dcera je měla kratce před 6 narozeninama, ale my naštěstí všeobecně růst zubů prozili a prožíváme dobře, takže jsme ani nezjistili, ze ji rostou, až když jsem šla jedneho dne docistovat zuby(vetsinou docistuje manzel a ten neřeší kolik ma dítě zubů), tak jak tak koukam do pusy a říkám, ty tam máš nejak koc zubu, taknjsem zacala pocitat a zjistila, ze má sestky. Ted teprve se ji zacaly kývat první zuby, ale začíná horní jedničkou, tak jsem zvědavá, jak budem prožívat to🙈

mackys
autor
28. únor 2023

@ajja87 diky. Tak mlecne zuby nebyl nejaky problem, ani se stolickami. Nebo si to aspon uz nepamatuju 😀 a docela me prekvapilo, ze ty 6 rostou tak brzo

kristyn86
28. únor 2023

Synovi zacaly sestky po 5.roce. Ted je mu skoro 6 a pul a ma vsdchny sestky a spodni i horni jednicky. O stolickach jsem tedy vubec nevedela,ze rostou. Na nic si nestezoval.

kris_kubko
28. únor 2023

@mackys Syn měl v lednu šest a už je má všechny venku tak půl roku. Jemu ale brzo i vypadávaly zuby.

kakba
28. únor 2023

@mackys v 5.a pul mela vsechny sestky.

apokalismus
28. únor 2023

@mackys moje je cca stejně stará a minulý týden jsme ji v puse našli skoro všechny šestky, evidentně jdou najednou 🤷

mackys
autor
1. bře 2023

Vsem moc dekuji za reakce. Snad dcerce zybu vyrostou co nejdrive a bude klid 🙂