Strach ze zubaře, neotevře pusu. Máte zkušenost?

sesil11
17. únor 2009

Ahojky,mám 3 letého kluka který má panickou hruzu ze zubaře,bohužel má 3 kazy,u zubařky jsme byly už 5krát,ale nenechá si do pusy ani nahlédnout,už měl i nateklou tvář a zub ho hodně bolel.Zubařka nám řekla,že si musí zuby nechat vyvrtat dobrovolně,ale já ho na to křeslo nemám šanci dostat natož aby otevřel pusu.Anestesii nedoporučuje.Nemáte s tímto někdo zkušenost.Díky;-(

ria80
17. únor 2009

No já bych ho asi netrápila a nechala dát anestesii.Určitě je klinika,kde mají s takovými pacienty,i malými ,zkušenosti.porad se o tom s vaší pediatričkou.

lenka132
18. únor 2009

kamarádky holčička dokonce zubařku ve 3letech pokousala, pak jí zubařka poslala do Phy do Motola, tam jí pod narkózou udělali to co potřobovali 😉 ale někteří zubaři to neradi dělají, že je to zbytečná narkóza, tak nevím

má zkušenost-dcera ve 2apůl letech se takhle ráno v sobotu vzbudila s nateklou pusinkou, jeli jsme tenkrát ještě do Příbrami na pohotovost-no síla holky....na křesle jsem ležela já, na sobě měla Kačenku, nohama jsem držla její nohy, rukama její ruce, manža držel hlavičku a sestřička otevřenou pusu, děsný-škubala se, řičela byla celá spocená-já taky, tekly mi slzy, doktor nervózní, ale zákrok se povedl, měla zánět pod předním zoubkem, ani jsem nevěřila, že u těch prvních zoubků se něco takového může přihodit....strašný zážitek...

garfieldmail1
18. únor 2009

Ježíší, doufám, Lenko, že na to Tvá dcera dávno zapomněla 😢 My se k zubaři teprve chystáme, na www.znamylekar.cz jsem našla doktorku z Ostravy, ke kterým se prý děti vyloženě těší, moc bych to přála i svému synovi 😅 Pokud ovšem nebudeme mít smůlu jako dcera Lenky 🤐
Sesil : já bych asi taky šla do té anestesie, protože i kdyby jste syna přemluvili, ať pusu otevře, bude ho to bolet a příště to bude asi ještě horší ... ☹

bertica.h
18. únor 2009

jáj,ja sama viem,čo je strach zo zubára.až pri plánovaní prvej dcéry som sa rozhodla dať si zuby do poriadku.Teraz ich mám všetky vždy pospravované,chodíme 2x do roka na preventívku..dokonca mám aj rovnátka 😅 😅

Určite by som doporučila anestezu..je to tzv.analgosedacia..kedy bude chlapček pri vedomí,ale nebude si nič pamatať a nebude to bolestivé...proste bude akoby nadopovaný 😔

Ide o to,že takto to ale bude asi stále..že sa toho strachu nezbaví..mylsím si..je to v nom..asi..
nebojíte sa aj vy?rodičia?možno len niekedy niečo začul a odvtedy..
ja sa zubárky veľmi bojím,priznávam,ale naučila som sa s tým pracovať..asi v 19rokoch.. 😖
Vždy si musím dávať pozor na usta,čo pred malou poviem..
ale zatiaľ sa k zubárke teší,usta otvára dokorán 😀 ..snád nebude mať také trápenia ako ja...

Moc držím palce..mne raz zubárka dala aj facku,pamatám sa..lebo som bola uplne mimo..toto proste neovlyvníte asi..len mu ukázať správnu cestičku.. 😒

lenka132
18. únor 2009

naštěstí ano, máme skvělou zubařku, ta to s dětmi umí, prohlídku i zákroky dělá formou hry, v té Příbrami byl doktor protivný, jen co jsme tam vešli, hned řekl, že si mám lehnout a vzít si jí a držet jí,.....všechny ty instrukce, já na to, že umí držet, že k zubařce chodíme a že je v pohodě, on mi řekl, já jsem doktor a vím co říkám a dělám, jenže malá jak už to slyšela, tak začala řvát, no a jak jsem jí začala pevně držet, to byl konec, fuj holky, nechci na to ani vzpomínat.....

sesil11
autor
21. únor 2009

tak jsem byla i u pediatričky,moc jsem se toho nedozvěděla.Máme pucovat,pucovat,pucovat,analgosedacii taky nedoporučovala.ale když viděla kluka,jak se mě držel jak klíště,pusu zamklou 🤐 na 10 západu tak uznala ,že to asi bez toho oblbováku nepujde.Ještě říkala,že pokud dětem ty mléčné zuby nebolí tak je ani nevrtají,ale já slyšela,že jsou pak špatný i ty druhý zoubky.Tak nevím ,každý má na to asi jiný názor.Jinak děkuji moc za rady 🙂 🙂 🙂 🙂

wsmoulinkaa
21. únor 2009

ahoj tak já chodím s dcerou k zubaři od 3let tuším a vždycky teda otevřela papulu.....ale předem jsem ji vysvětlila a připravovala co se tam dělá a uhrála si sní s panenkama na zubařku 😀 😀 to pomohlo!!! Ale????
.....dokud ji netrhaly!!!!
Tedy trhaly ji až ted na 9letech a to je asi měsíc...dělaly se jí často váčky a tak to vždycky dr jen vyvrtala-zub-aby ji prý vytekl hnis a poslala domu. Jenže ty váčky se ji dělaly třeba 2roky, vždycky praskl a zas dobrý. Jenže před půl rokem zase váčky třeba 1-2 a začal ji pobolívat zub. No tak už ji bolel tak 14dní tak jsme tam zašly a dostalo se na trhání!!! Taky už chápala co ji čeká ale přemluvili jsme ji na injekci a tak si ji dala ok ale moc ji nepomohla...takže já ji také držela nohy a ruce a trhala na 2x protože ho měla přepůlený a pak ještě kořen, no hrůůůza-řeknu vám už tam musí manžel já na toto nemám srdce!! Ta injekce ji moc nepomohla, protože to mě už v zánětu, tak jsem se proklínala. Nenechte jak je tam váček to moc dlouho čekat!

Niki už tam nechce...ale bude mít rovnátka a já jen čekám kdy budou zas kvůli tomu něco trhat! Je mi ji tak líto, sama vím jaké to je! Držte se!! 😉

marus73
26. srp 2010

Chytne se znovu toto téma??
Dcera má 9 let a u zubaře je to hrůza. Nějak mi dochází trpělivost. Snažím se jí všechno vždycky vysvětlit, nechci na ni po zlým. Mám strach, že potom by už tu pusu vůbec neotevřela.
Dnes bylo vrtání a jedním slovem děs. Už je to ostuda, vždyť to není žádnej prcek. Musela jsem jí držet pusu, aby ji nezavřela.
Nejhorší je, že pokud má v puse nějaký problém, tak se potom "šetří" při čistění zubů, čímž se to ještě zhorší. Pořád jí musím kontrolovat. Ale "perte" se s takovou velkou holkou. Začínám mít strach aby si nezadělala na větší problémy. Přijde mi, že jsem neschopná. 😢 Nedokážu ji asi dostatečně motivovat, aby se o svoje zuby pořádně starala.

beruska2x
26. srp 2010

@marus73 a co ji vzit do zub. centra k dentistce na ukazku cisteni atd - tam ji nic delat nebudou , jen uvidi jak je to dulezite...
jinak muj deda jezdil se strejdou k zubari nekde do konce zakladky a pod hodinou vyhruzek ten tam nakonec pusu otevrel, ale byl to des... nekdo ma proste zasek.. muj tata na to dostal prasky - nez jde k zubari tak si ho rano vezme.. 😀 hysterka no 😀 😀 😀 😀 😀

hanule05
28. srp 2010

Ahoj,
tak my jsme s dcerkou u zubaře ještě vůbec nebyli. A to jí jsou už tři roky!

Problém je, že ona vůbec neotevře pusu, ani u praktické lékařky, když ji chce kouknout do krku, tak ji manžel musí držet nohy, ruce a doktorka "páčí" pusu tím prkýnkem či jak se to jmenuje.

Začalo to tak, že jsem před druhým rokem byli u jedný šílený doktorky a ta dcerku vyšetřovala jestli nemá zvětšenou nosní mandli tím způsobem, že jí strčila ruku do pusy a prstem šahala za horní měkký patro na nosní mandli. Dcerka stašně brečela a pak zvracela trochu krve. Když to píšu, tak mi tečou slzy, bylo to fakt příšerný, když na to vzpomínám. Jsem blbá, vůbec jsem to tý doktorce neměla dovolit.

No a od tý doby pusu prostě neotevře. Naštěstí má podle mě hezký zoubky, no ale jsem laik, zubař by možná něco našel. No kdyby jí nějakej zub bolel, tak to si nedokážu představit, museli bychom jít nastopro pod narkózu. 😢

ria80
29. srp 2010

No u nás je to podobně.Taky nevím,jak to budu řešit.Ted tam ale půjdeme v září poprvé,ale myslím,že z toho nic nebude.Malá řve,když vidí člověka v bílým,tříletá prohlídka proběhla tak,že jsme ji museli přeprat a držet za ruce a za nohy.
Navíc je u nás řev u každýho čištění zubů,probíhá to taky trochu násilím.Takže si to neumím představit.myslím,že má zuby zdravé,ale aspon to zkusíme,aby byla vidět ode mě nějaká snaha.

zuzik31
29. srp 2010

Já jsem začala děti k zubařce brát , když jim byl rok. Když jsem šla já na preventivní prohlídku, vzala jsem je s sebou a oni viděly, že paní zubařka není zlá. Když mi třeba vrtala, tak tam byly se mnou, aby viděly, že to nebolí. A musím říct, že problém se zubařkou nemáme. Podle mě, čím dřív se s dětma začne k zubařce chodit, tím líp pro ně.

anca94
27. pro 2012

@marus73 Ahoj, myslím,. že by bylo fajn s cerkou zajít k higienistce, tam jí vysvětlí, jak je čištění důležity atd.. ja teda s dětma zkušenosti nemám, protože mi je teprve 18.. každopádně mám dost společný problém s vaší dcerkou... já mám ze zubařů panickou hrůzu. sice je dost divný, že se bojím, ikdyž mi nikdy nic nedělali, ale strach mám ohromný .. tohle se se mnou táhne už od malinka.. řekla bych, že čím dřív se tohoto strachu vae dcerka zbaví, tím to bude pro ni lepší.. 🙂