Vysoké horečky, na které nic nezabírá, CRP pod 5. Můžou to být zuby?

simonapa
9. únor 2019

Dobrý večer maminky, obracím se u Vás pro radu. Už opravdu nevím co dělat. Můj syn 1,5 roku...trpí na vysoké teploty. V podstatě už od Vánoc se nás drží teploty i vyšší než 39. S menší pauzou teda, bylo tam období kdy teploty neměl, pomohl mu kortikoidovy čípek. Doktorka už si taky nevěděla rady. Teď má rymu a kašel a teploty teda nad 39 někdy nižší. Nurofen už nezabírá moc. Po dvou hodinách mu zase skočí vysoké, i v noci musím dělat zabaly nebo dat zase čípek. Myslíte ze je možné aby takové teploty měl od zubu?? Doktorka nic nezjistila. CRP nižší než 5. Možná viróza...ale už se mi to vůbec nelibi. I na pohotovosti jsme byli. Mate někdo podobné zkušenosti??

mona91
9. únor 2019

@simonapa teď něco podobného proběhlo u známe s ročním synem. Byli i hospotalizovani prvně ze zápal plic ten pak ne, chřipka negativní teploty furt 38-39,5. Najednou v noci teploty spadly na 34,5 dítě fakt ledové, ošetřili ji zachranka ze to delaj ATB co měl už týden. No nesmysl nakonec to rozsekla praktická lékařka které se tam takovéhle případy sešli už 4 s nima 5. Nechala udělat podrobnější testy než v nemocnici a zjistila ze je to kombinace dvou viru z toho jeden když už ustupuje způsobuje náhle snížení teploty. Takže dítě zahrát a pak zase eventuálně srazit teplotu ale ze bude za par dni konec a měla pravdu za 3dny to zmizelo všechno jak když luskne. Tahlo se to id 28.12. I s hodpitalizaci víc jak 3tydny... děsný a crp taky jen lehce zvýšené...

katushenka
9. únor 2019

My jsme taky měli podezření na zuby - vysoké teploty, nejedl, nepil ale crp nízké. Jen kvůli tomu, že máme neprospívajícího chlapečka s velmi nízkou váhou si nás v nemocnici nechali, testy nic neprokazovaly tak to bylo spíš na pozorování. Nakonec se zjistil pneumokok v uchu ( nesahal si na něj! ) takže ATB, propíchnutí.... a za dva dny bylo po teplotách.

simonapa
autor
9. únor 2019

@mona91 Teď to možná řeknu blbě ale potěšila jste mě s odpovědi, protože už si fakt nevím rady. Moc děkuji...uvidíme co se bude dal dít.

mona91
9. únor 2019

@simonapa já to chápu mě prave hystericky volali uprostřed noci a fakt jámě vymejsleli co to muže byt na Bulovce než jsme vydupali v chripkove sezóně odběry na chřipku byl mazec teda... 🤦‍♀️ No hlavně ze to dobře dopadlo. Ale teda nikdy jsem o něčem takovém ani neslysela a fakt mě to hrozne překvapilo neříkám ze to mate taky ale základ je velmi podobný.