Zoubky. Kdy jste pozorovaly příznaky růstu?

slunickovm
15. kvě 2020

Dobrý den maminky, chtěla jsem se zeptat. Jak dlouho pred viditelnym prorezanim zoubku jste pozorovaly u deti příznaky,problémy spojené s růstem zoubku. A jake to byly příznaky? A jak jste vedely, ze jde o zoubky? A stalo se vam nekdy, ze jste ten zoubek viděli i prorezany a najednou tam nebyl? Moc dekuji

squezy
15. kvě 2020

Stalo se mi několikrát, že děti plakaly, byly protivný, měly kopečky na dasnich, ale řev trval 3 dny, pak nic a zoubek se ukázal za 2 měsíce.

lucifux
15. kvě 2020

U staršího cca týden (průjem, horečky, mrzutý, protivný) tam to šlo o proti mladšímu rychle. No a mladší cca 14 dní ten je tedy bez horeček, ale je schopen mi pokakat 5 plen za den, vyloženě jen pokakat,

amazonkajanik
15. kvě 2020

@slunickovm kolem 3měsíce začal hodně slintat,býval mrzutý, prsty pořád v puse. V 5měsících se začaly rýsovat kopečky,občas bojkotoval mléko a přesně v 6 měsíci se prorizl první,do týdne po něm druhý,další měsíc horní dva,pak ještě jeden no a teď se čeká na pravou horní dvojku. Té to trvá nejdyl a nejvíc ho trápí, že kolikrát prostrida troje kousatka

malytlustyhroch
15. kvě 2020

Tak jak pisou holky, mesice predem, to ze jsou to zuby bylo poznat z toho, ze se dite zabyvalo dasnickami, "hryzalo" a utisil ho gel/olejicek na dasnicky. K tomu zmizeni zubu: u starsiho byly dlouho pred prorezanim videt bile carky rysujici se pod dasni, kdyz se zub konecne prorezaval tak uz tak dobre videt nebyl ale zas byl citit pod prsty jako ostry. Jednou mu uz opravdu prorezane zuby skoro "zmizely", kdyz mu otekly dasne pri aftozni stomatitide.

lula86
15. kvě 2020

@slunickovm tak synovi je 7m a už týden je mrzutý, pořád si strká hryzatka do pusy, strašně slintá a na dásní má vidět bílé fleky u jedniček takže jsou to 100% zoubky jen už aby potvory začaly lézt protože někdy mám pocit že mě odvezou dřív do blázince 😅 než bude zub prořízlej.

slunickovm
autor
16. kvě 2020

@squezy a ty kopečky na dásních mely zepředu nebo zespodu jako v miste, kde se proreze a vyroste?

slunickovm
autor
16. kvě 2020

@lucifux aha 14dni. No já mam pocit, ze u nas je par dni hrůza jako neklid, bříško, častější stolice, růžové licka den klid a znova a zoubek žádný.

slunickovm
autor
16. kvě 2020

@amazonkajanik jo prsty si taky do pusinky porad strka a kouše. A ty kopečky na dásních jako v miste prorezani?

slunickovm
autor
16. kvě 2020

@malytlustyhroch aha, takze klidně měsíce je normální jo. Ja jsem u prvního syna si všimla az kdyz rostly perly a jinak vse bylo raz dva, ale ted u druhého mi prijde mesic a pul mrzutý, neco kouse, prsty v puse, slinta, blinka, průjmy, růžové tvare, hrozny spánek a to vzdy par dni, pak klid a pak zase. Zub nikde, dasna neotekla, jen ten zub u hornuch jde vidět zepředu na dásních ne v miste, kde se ma prorezat. Cca pred týdnem jsem říkala, ze je super, ze se prorezal jeden ale dole byl vidět, cítit a druhy den nic. ☹

malytlustyhroch
16. kvě 2020

@slunickovm oba moji kluci meli videt takhle zuby z boku v sestinedeli, pak jim asi ta kuze zesilila a uz videt nebyla. Ohledne toho jestli to jsou zuby, to ti nikdo tady 100% nerekne, muzou byt, treba mymu druhy se nez vylezou zhorsi exem a vsechno, ale muze mu bejt taky blbe treba po nejake potravine (tvoji nebo jeho), kterou hur snasi a davate si ji jen obcas.

amazonkajanik
16. kvě 2020

@slunickovm kopečky jsou jako kdyby tam opravdu byly zoubky

slunickovm
autor
17. kvě 2020

@amazonkajanik aha, dekuji moc za foto, tak takto to nemá.

becovanda
9. čer 2020

@amazonkajanik takto podobně to máme teď, malé je 3,5 měsíce a slintá jako bernardýn, často pláče, spí tak hodinu dvě (jinak spí 5-6 hod), je nevrlá, cumlá ruce jako blázen a právě dole má taky takovéhle dva bílé pahorky.
Četla jsem o homeopatickém přípravku CAMILIA. Má to nějaká z vás odzkoušené??? Nechci jí hnedka cpát gely s anestetiky apod..

amazonkajanik
10. čer 2020

@becovanda Jj,vyzkoušeno, ale lepší je homeogel Dologel. A nebo granulky rozpustne ve vodě, chamomilla CH9. Ty ampulky jsou sice rovnou hotové,ale je jich málo a drahé