Konizace, jak je to potom s otěhotněním?

titanie
12. srp 2013

Ahojky holky,chtěla jsem se zeptat,je tu některá,která byla na takovém zákroku?Jak je to potom s otěhotněním?Měla jsem už poslední stupeň,i docela špatný pooperační průběh...Zítra jdu na další testy,chtěli bychom s manželem miminko a bojíme se,aby to šlo,tak mě jen zajímalo,jestli někdo nemá podobné zkušenosti..Děkuji

anitta
12. srp 2013

@titanie ahojky ja jsem po konizace pred 6 ti lety. Otehotnet nam nedlo ale z jinych duvodu. Po ivf mam syna donoseneho cipek drzel super a ted po ketu dvojcatka zatim bez problemu 32tt tak snad to cipek jeste chvilku vydrzi ;) neboj bude to dobre.

titanie
autor
12. srp 2013

@anitta TAk to jsem ráda,snad vyjdou výsledky dobře a můžeme se o to taky pokoušet.Já jsem po konizaci teprve asi půl roku,docela jsem si užila,rozhodně jsem nebyla za týden v pohodě,jak jsem si myslela🙂Ale tak doufám,že bude dobře-)A měla jsi rizikové?Doktor říkal,že kdyby se to povedlo,bylo by to asi na rizikové těhotenství...

helen_8
12. srp 2013

@titanie Zkus se dopředu nestresovat. Kamarádka byla na tomto zákroku snad dvakrát, taky měla obavy z otěhotněním, povedlo se jim to po roce přirozeně, obávala se taky předčasného porodu, ale nakonec dokonce přenášela. Určitě to není nemožné, u někoho třeba hraje pak roli více faktorů, nechte to třeba nějakou dobu být a až když to nepůjde, tak bych řešila čím otěhotnění podpořit. Mně osobně třeba k otěhotnění pomohla homeopatika, tak třeba i tuto cestu můžeš zkusit nebo prostě bylinky, tradiční čínskou medicínu apod. Držím palce! 😉

kikimaruska
12. srp 2013

@titanie pročti si toto forum... 😉 , jinak já jsem byla na konizaci 01/2012, otěhotněla sem po pl roce 07/2012 a narodilo se mi druhé zdravé krásné mimčo... 🙂
https://www.modrykonik.cz/diskuse/o-tehotenstvi...

anitta
12. srp 2013

@titanie byla jsem na rizikovem vzdy ale mam toho za sebou vic takze proto ;) ale dr mi dokonce rekl ze cipek po konizaci kolikrat drzi lepe nez uplne netknuty takze hlavu vzhuru a klidek

titanie
autor
12. srp 2013

@anitta
@kikimaruska
@helen_8 Holky,děkuju...🙂

omites
12. srp 2013

Měla jsem CIN II - III. Bylo mi 19 rok 2002. Nikdo mi nic o otěhotnění neříkal. Dodělala jsem si výšku, šla pracovat a našla si manžela. Syna jsem porodila v 27 letech v roce 2011. Čípek byl naprosto v pořádku celé těhotenství 😉

melodygirl
12. srp 2013

Moje kamarádka měla také značnou konizaci čípku. Otěhotněla přirozeně, čípek držel celé těhotenství bez problémů, před termínem porodu se ani nezačala otvírat. Z důvodů její anamnézy měla ale plánovaný císařský řez. Nyní se snaží o druhé mimi.

bjoucik.15
12. únor 2014

@titanie ahoj, prosimtě jak to nakonec s tebou dopadlo? Já mám za sebou konizaci,ale výsledky stále CINIII i po.... :( mám roční dcerku,ale určitě nechci aby byla jedináček, takže chci ještě druhé. Za 4 týdny jdu na kontrolu a bojím se, že budu muset na druhou konizaci a to značně ohrozí další průběh těhotenství....