Život v Izraeli

mariti
12. srp 2017

Holky, prosím není tu někdo, kdo dlouhodobě pobývá v Izraeli? Ráda bych něco zjistila ohledně běžného života, nákladů, školek atd. Budu moc ráda, když se někdo ozve, pak napíšu zprávu. Předem moc děkuji.

magdalenax
13. srp 2017

Tan bych se odstěhovala možná ledatak jako majitelka Mrtvého moře..

mariti
autor
13. srp 2017

@magdalenax Milá Magdalenko, proč přispíváš do diskuzí, kde evidentně nemáš k tématu co říci? Tohle fakt nemá smysl komentovat.

magdalenax
13. srp 2017

@mariti Jednoduchá odpověď, - nechtěla bych tam jinak žít ani zadarmo

odula
13. srp 2017

@mariti Skoda ze nemuzu pridat nic konstruktivniho. Kazdopadne kamaradka zila rok v Jerusaleme a rikala ze to byl nejkrasnejsi rok jejiho zivota. Ze tempo ,mentalito,otevrenost lidi se neda srovnat s Evropou. Zpatky se ji nechtelo 😀 fandim ti. Muzu se zeptat kde tak cca budes? Esli to nechces zverejnovat,pochopim. 😉

mariti
autor
13. srp 2017

@odula Děkuji za milou reakci.

billynka
13. srp 2017

Ahoj, moje rodiče tam žijou, máma teda pracovně, je tam od listopadu, žije v Tel Avivu a nemůže si to vynachválit 🙂 Je tam první léto, takže asi si zvyká na vedro,ale na pláž to je blízko vlastně odevšad, není to tak velké město a dostupnost pěšky nebo na kole úplně super. Sama jsem tam za ní byla, chvíli jsem si zvykala, ale určitě se tam vrátím brzy. Teď čekám na porod a tak za půl roku cca bych chtěla jet určitě.

lvicek2000
13. srp 2017

@mariti ja tam teda neziju, ale 3 tydny jsme tam studovala a Izrael jsem si zamilovala. Mili lide, krasna zeme. Bydlela jsem primo v Jeruzaleme. Kdo nepoznal tu zemi osobne, miva spoustu predsudku a takovehle zbytecne komentare. Jinak ti pomoct nemuzu 😉

billynka
13. srp 2017

Ještě teda přidám, že za mě Jeruzalém se mi moc nelíbil, ale to je jenom můj názor :D Je to asi tím, že tam je to takový prostě víc striktní a v Tel Avivu je to prostě všechno takový nový a je tam úplně všechno, dá se tam kam jít, mladý lidi atd 🙂
Já jsem prostě spíš na to moře a teda výlet k tomu Mrtvýmu můžu taky jenom doporučit 🙂

lvicek2000
13. srp 2017

@billynka to asi souhlasim, Jerusalem je symbol stretu tri kultur, dycha tam historie snad ze vseho, uplne tomu clovek propadne. Tel-Aviv je moderni mesto.

mariti
autor
13. srp 2017

@billynka Děkuji za příspěvek. Za mě osobně - byla jsem v TelAvivu i Jeruzalémě a srovnávat se to nedá. Jeruzalém byl pro mě úžasný zážitek, ale žít tam si nedovedu představit. Ale já mám k té zemi, národu, historii hodně osobní vztah, ne takový ten turistický, takže to má samozřejmě velký vliv.

mariti
autor
13. srp 2017

@lvicek2000 Děkuji za příspěvek. Ano, souhlasím, lidé mívají hodně předsudků.

trdelnik234
14. srp 2017

Ahoj, osobnu skusenost nemam, nezili sme tam, ale najlepsie bude ak polozis otazku priamo niekomu zo zidovskej komunity, trebars aj na zahranicnych forach, alebo si ak jazykovo zdatna, precitaj si miestnu tlac, inzeraty, statistiky.
Vela ludi napriklad z Francuzska chodieva do Izraela na dovolenku, pripadne tam maju pribuznych, takze by si mala info z prvej ruky. Ja viem len ze z ekonomickeho hladiska to tam teraz nie je bohvieco. Naklady na zivot tam za poslednych rokov velmi stupli. Ale ak tam idete pracovne a mate zabezpeceny dobry prijem plus hradene naklady na byvanie, tak by to malo byt OK.
Svokrin kamarat tam byva uz asi 36 rokov, ma odtial manzelku a ta vo FR zit nechcela, tak sa vratili do Izraela. No nakoniec to dopadlo tak, ze oni su tam a dvaja dospeli synovia vo FR.
Daj potom vediet, ako to dopadlo, pripadne mi napis IP a pokusim sa ti pozriet nejake francuzske stranky, urcite tam bude viac info ako na ceskych.

blahova_andrea
14. srp 2017

@mariti no to neeee, doufám, že mi nehodláš prchnout 😲 nebudu tě zrazovat od izraele, to vůbec. ale nechci o tebe přijít. já myslela, že by tam šel nějak dočasně muž, třeba měsíc tam, dva týdny tu nebo tak. vůbec mě nenapadlo, že plánujete komplet přesídlení ☹

zw
13. dub 2022

Izrael je nejbezečnější země, jezdím tam už 15 let a combyste ráda? 608 953 722

cikitkapb
13. dub 2022

@magdalenax A zase jedna co neumí číst. 🤦🏻‍♀️ Tazatelka se neptá na názor, ale na zkušenosti.