Hysterický pláč pouze před večerním spaním

alisator
12. bře 2018

Ahoj všem!
Prckovi je 3 m a 1 t.
Začali jsme tak 2 týdny zpět zavádět rutinu před spaním.
Cca kolem 18. hodin (+- hodina, ještě to nejde úplně plánovat) kojime, hrajeme si a jdeme se koupat. Zhruba tak po hodině od kojení.
Koupání probíhá fajn, ma to rad. V koupelně máme teplo, voda 37 st, prebalovak měkký.
Při prebalovani po koupání začal brecet. Pomáhá chrastitko, je to dost akční úkol, pro 1, když manžel nemůže 😃.
Do te doby je Ok a veselý 🙂
Pak kojim, to se trochu uklidní. Ale pak začne rvat opět, asi se mu nechce spát?
Zkoušeli jsme více unavit, vynechat koupání. Nepomohlo.
Přes den v postýlce usne bez jakékoliv potíže. Někdy s dudlikem, někdy bez.
Driv jsme koupali mene často, a tak nebyl problém ani při prebalovani. A ani při pokládáni do postylky. Neměl režim a neuměl si to spojit. Myslíte, ze nyní vi, ze ho čeká spánek a nechce se mu?
Manžel ho většinou uhoupe. Ale Ja teda nevydrzim 20 minut hopsat s 6kg+ prckem 😃
Mate nejske rady? Boji se tmy? Hrát si s nim ještě po koupání někde na světle a pak teprve kojit ve tmě? Většinou je to jen 2 hod pauza, zvládá přes den 3. Kojení ve tmě dělám už delší dobu, to bylo spaní úplně pohoda. Lehnul a spal.

Je dobre ho dávat spát přes den do te samé postylky? Ma tam klid, ale zvuky z bežné činnosti tam jsou trochu slyšet (jako malý byl neustále s námi přes den, aby se naučil vnímat den a noc). V noci je opravdu tma a klid (žijeme v obci).

Přes den malý cca 1-2 hod si hraje a pak hodinku spi.

Díky moc 🙂

mammoth007
12. bře 2018

Ahojky, mame to podobne, i kdyz jsme trochu starsi. Malemu je 8,5 mesice a stale to trva. Rezim ma, i kdyz vecer nikdy nekoupeme (z organizacnich duvodu to u nas neni mozny ). Je kolem nej hodne lidi a uz tak nejak vnima co kdo dela a co prijde. Ja jdu se starsi dcerou kolem sesty pul sedmy varit veceri a on je s brachou segrou a tatou a hraje si. Pak mu pustime pisnicky u hracek a jime (ve stejne mistnosti). Najime se, ty vetsi se jdou koupat a připravit veci ma rano a malej by mell jit spat. A presto, ze je neuveritelne klidnej a pres den usina sam a v pohode, vecer ani náhodou. Musime ho unosit v ruce, coz vzhledem k tomu, ze ma 12 kilo a usina jen u me nebo starsi dcery, celkem hukot. Netusim, proc to tak je, protoze pres den problem neni. Jinak uhoupavame ve tme, teda v obyvaku, takze obcas jede televize, ale musi byt zhasnuto, jinak jsme bez sance. Moc to neresim, ono se to srovna, pokud tu pulhodinku pred spanim potrbuje naruc, tak proc ne....teda, dokud to moje zada vydrzi 🙂

alisator
autor
12. bře 2018

@mammoth007 no, Ja kojim a houpu v hodně velkém pritmi v ložnici. Jako malinký ale usinal ještě s námi v obyvaku. A pak jsme ho přenesli do ložnice a kojila jsem ve tmě až kolem te 11.-12. Mozna je to to. Starší Segra se holt musí umýt tak, aby Ríša mohl jit v klidu spát (nedá se to zatím extra plánovat, ještě je moc malý, hodina sem, hodina tam...). Je to vlastně fajn, naučila se sprchovat rychle a efektivně (skoro 7 let) a pak h pomáhá třeba za odměnu koupat 🙂 někdy to vyjde tak, ze malý je vzhůru dele a ještě stíhá pohádku pro segru. Jindy jde hned po naši večeři. Záleží, jak přes den spinka. Takže v tom režim ještě nema. Zkusím si s nim hrát ještě po koupání. Mozna proste jen je to pro nej prudký přechod z něčeho tak příjemného (i když ho napůl oblekam a susim na sobě a zpívám mu a koukame do zrcadla).

lendy1
12. bře 2018

Mám jen o něco málo mladší dcerku a večerní hysterák po koupání v cca 18.hod. je u nás skoro každý den. Je to z toho důvodu, že už je za celý den přetažená. Režim mám už od porodnice, každý den to samé. Blbě spí ve dne, to je bída, její spánky jsou několikrát denně max. 1/2hod. a konec. Samozřejmě tím, že se nevyspí alespoň 1x za den kvalitně (víc jak 2hod.), tak to je pak večer bohužel se řvaním. Nám pomáhá hojdavak, je tam od narození a jak ji tam dám, je po breku a do pár minut spí, pak ji přenesu do postýlky a spí do rána jen s pouzou na krmení. Řev je u nás vždy ihned po koupání. Někdy stačí ji jen přiložit k prsu, zklidní se a usne, někdy pomůže hojdavak, vždy vyžaduje klid a tmu (jo, jsem zvědavá, kdy bude chodit spát v létě). A úplně nejlepší je to, kdy to jde bez řevu jako třeba dnes, když se krásně vyspala v kočárku venku po 2.hod. procházce. Tím, že se takto vyspí, tak je spokojená, není přetažená a v pohodě zvládne koupání, nakrmení, uložení do postýlky a huráááá bez řevu 🙂 Opravdu je to jen únavou, blbým spánkem, přemírou podnětů...k večeru už si s ní nehraju, spíš se snažím, aby byla v klidu a neunavuji ji ještě víc než už tak je - to mám zkušenost, že je to pak ještě větší hrůza a nejde ji zabrat ani omylem a řev je o dost větší.

alisator
autor
14. bře 2018

@lendy1 ahoj, tak to my to měli, i když spal třeba 2,5 h. Dokonce ve 14 hod, když venku pršelo a bylo sero, tak brecel s nechtěl usnout, Dokad sem ho nedala na světlo. Zkoušela jsem večer radio, lampicku, kolotoč, zpívat... nepomaha. Jak se venku zatahne... přes den spi jak na povel většinou hodinu po 2 hod hraní si. V kočárku na procházce hodinu a pak ještě klidně půl... zkoušela sem koupat v pritmi bez podnětu, jemně zpívat... zavinout v koupelně i mimo. Včera sem nestihla koupelnu, protože v 18 hodin nechtěl usnout (bežně si pospal ještě), takže aby nebyl pretazeny, nakojila jsem a dala spát. Opět pláč. Pomůže až houpani no.
Zkusím tedy kolem te 3., 4. si s nim už tolik nehrat. Jenže on je aktivní dost o sobě sám a hodinu si hraje jako divy. Tak leda po te hodině ho dat spinkat?

alubif
14. bře 2018

Jmenuje s to večení neklid, dítě začíná vnímat okoli a jeho mozek nestíha věci zpracovat , tak to řeší pláčem. S režimem to nesouvisí. Je to normální děj trvá to u každého dítěte jinak dlouho většinou ve věku od 2-4m. Přejde to tak do měsíce dvou. Dcera to měla mezi 2-4m. Nic po něm nechtějte, houpejte chovejte, hračky, prso nabídněte, nechce, nenuťte. Koupejte a uspávejte až se zklidní. Dítě v tomto věku chodí často spát až okolo 10h s postupem aktivit si samo posune usínání na dřív. Nebojte, přejde to, ač je to psychycky náročné pro všechny zůčastněné, zachovejte klid, protože když budete nervozní mimčo to z vás ucítí.

alisator
autor
14. bře 2018

@alubif když on mi přijde klidny prave, když ho ukládám. A spinka pak hezky s přestávkami na kojení. Jinak klidní jsme. Zpivame, mazlime. Zkusím mu dat ještě větší klid večer. Ale zase si ho nikdo z rodiny neuzije :( nu což, rano taky den.

alubif
14. bře 2018

No však to je typycké pro večerní neklid, dítko z večera intenzivně pláče, pak se uklidní a v noci spí jako by se nic nedělo.

alisator
autor
14. bře 2018

@alubif fakt? No tak jo. Je zajimave, ze reaguje na sero venku. Zatahlo se a rázem řev, i když bylo odpoledne 🙂

alubif
14. bře 2018

U nás padla 5 -6 hodina odpoledne a začlo to a skončilo okolo půl 10, (mám letní dítě), vykoupali jsme, nakojila jsem, výtuh u prsa, dala do postýlky a v noci buzení po třech hodinách jn na kojení. Hodně mmin to svaluje na Vigantol, mlíko, prdy (neříkám, že u některých dětí to nemůže být) , ale ruzně všechno vysazují, vyměňuji, dělají z miminek pokusné králíky, ale nechctějí ani uvažovat o nejbanálnější věci, kterou stačí jen přečkat.

alisator
autor
14. bře 2018

@alubif no mámy kolíky nema a to rozhodne není fyzické - neboť pomůže skoro hned houpani 🙂 jim všechno od těhotenství a pokračují i ted. Mimco nema problémy. Ja jsem spokojena a jeho bříško taky. Budeme muset proste to přečkat, než jeho mozeček zvládne takové množství informaci za den.

alisator
autor
19. bře 2018

Tak po par dnech ritualku a jemného zacházení a pořádného a kojení a krknuti před spaním spinka krásné bez řevu. Nakonec ho dávám ještě aspoň na půl hodinky spát kolem 18.-19., není pretazeny. Pak si chvilku potochu povidame, hrajeme... no a pa koupání se ztlumenym světlem. Potom ho dam do postylky pod kolotoč. Zahřeje si ji a ještě se uklidní. Pak zavinu a dam napít. Někdy je tuhý hned po rihnuti,někdy zabere za chvíli až v postýlce.