Obor kynologie. Máte zkušenost se střední školou (Kostelec nad Orlicí)?

ajagang
10. říj 2022

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda někdo nemáte zkušenosti se střední školou kynologickou v Kostelci nad Orlicí nebo i někde jinde. Mám dceru v deváté třídě takže vybíráme SŠ no a nejspíš by ji bavilo něco se zvířaty hlavně tedy se psi. Takže kdyby jste o něčem věděli budu moc ráda.
Děkuji

konidana
10. říj 2022

@ajagang dcera pujde nekam na veterinarstvi. Ve hre je Praha a Podebrady. Puvodne chtela jezdectvi nebo chovatelstvi koni, ale nakonec to prehodnotila. Doufam ze se dostane, zatim to s pripravou na prijimacky moc neprehani. Vase se uz nejak pripravuje?

glimmer
10. říj 2022

@ajagang přímo kynologickou nevím, ale já mám vystudovanou střední školu "chovatel cizokrajných zvířat", je to v Praze, je tam i internát. Na praxi jsem chodila do ZOO Praha, kde si člověk vyzkouší od všeho něco. Studium je ukončeno maturitou.

konidana
10. říj 2022

@glimmer v cakovicich.? Ta je pry taky dobra
. Pracovala jsi v oboru?

ajagang
autor
10. říj 2022

@konidana no moje už se trochu připravuje má i nakoupené učebnice a od prosince začne chodit na přípravné kurzy. Na školu chovatelství koní do Prahy chtěla taky možná o tom taky ještě trochu přemýšlí

ajagang
autor
10. říj 2022

@glimmer no cizokrajná zvířata upne ne ona má fobií z pavouků a hadů tak by to asi nedala

konidana
10. říj 2022

@ajagang v chuchli to je ale jen ucnak bez maturity

ajagang
autor
10. říj 2022

@konidana no je tam snad i jeden obor s maturitou nějaké chovatelství koni

glimmer
10. říj 2022

@ajagang to já mám taky. A nikdy mě nikdo nenutil k nim jít 🙂 to je fakt v pohodě ... vyučuje se tam chovatelství, veterinární péče a další obory. Pak jsem šla na VŠ a odborné předměty jsem dala v pohodě 🙂

glimmer
10. říj 2022

@konidana jj v Čakovicích. Šla jsem po škole na VŠ, a pak jsem dělala pár let v ZOO Plzeň. Ale nakonec jsem skončila v kanceláři. Láska ke zvířatům je pěkná, ale složenky to nezaplatí 🙂

ajagang
autor
10. říj 2022

No stejně si myslím že by ji pracovat v zoo nebavilo o a chce něco jako tu kynologii

ajagang
autor
10. říj 2022

@ajagang a třeba nemáte zkušenost se SŠ v Uherském Brodu či v Humpolci

kamino
10. říj 2022

@ajagang Škola vypadá dobře, koukám, že je to vlastně zemědělka a specializace se volí až ve třetím ročníku - je fajn, že není jednostranně zaměřená - co si budeme povídat na trhu práce kynologické vzdělání asi moc neklapne možná tak někde v agentuře, nebo u bezpečnostních složek..

ajagang
autor
10. říj 2022

A nevíte náhodou jak to tam funguje se psi?

konidana
11. říj 2022

@ajagang myslim ze najaka zemedelka se zamerenim na psy nebo kone ve vyssich rocnicich je take v Brandyse/Stare Boleslavi

ajagang
autor
11. říj 2022

No a s těmi psi náhodou nevíte jak to funguje ?