Bojkot jídla u ročního dítěte

margie
28. únor 2018

Ahoj maminky ráda bych se zeptala na vaši zkušenost. Dcera skoro rok, nechce posledních pár týdnů vlastně nic kromě mléka. Je na UM. Přikrmy už jedla hezky, vlastně cokoliv snědla s chutí. Teď si dá pár lžiček a zbytek začne prskat a už nechce. Mliko si ale vezme. Před měsícem jí vylezl první spodní zub a teď se klubou horní a rve si do pusy vše a vypadá to i na dvojky. Zvládá to velmi dobře. Spí dobře ani moc nekňourá. Myslíte, že by to odmítání jídla mohlo být od zubů nebo je to nějaký první vzdor? Máte podobnou zkušenost?

mku
28. únor 2018

@margie nas tohle dela ted v 7m... jen s rozdilem, ze mliko nechce uz od 3m a jeste ma reflux... posledni dva dny to vypada, ze se konecne zase rozji, i kdyz po zubu porad ani pamatka... ale za dva tydny zhubl diky tomu 190g :(

kata267
1. bře 2018

@margie ja to.mela stejne kolem toho roku prskala jidlo ale podezrivam ji ze ji to spis bavilo jak to lita a jak me to vytacelo...ted ma 20mesicu a uz ji davam normalne jidlo co jime my dospeli (samozrejme ne uplne vsechno ze) ale ted ma obdobi ze neji temer nic, max vypije kapsicku s ovocem...uz sem to vzdala a neresim hlady neumre a uz me nebavi chystat x veci kdyz to stejne ve finale vsechno dojidam ja...

chocolady
1. bře 2018

To muze byt nejaky momentalni vrtoch (proc to mama neji taky, kdyz to dava me?) - ted ani neochutna nic z toho co nevidi jist ostatni..nebo treba zuby (ktere jeste nejsou videt). Nas maly je velky jedlik, ale nez mu vykoukne zub, tak 4 dny nic nechce, jenom mliko..

margie
autor
1. bře 2018

Děkuji za zkušenosti, taky ji trochu podezírám z toho, že zkouší co vydržím. Dřív když nechtěla zavřela pusu a nic do ní člověk nedostal. Teď naopak ochotně otevře, nechá si šoupnout jídlo do pusy a vše na mě a přilehlé okolí vyprská. Což je teda něco na mé nervy. Jen mě zarazilo, že to udělá už při 3 lžičce a pak už nic nechce jíst jen to mliko.

lpch
1. bře 2018

Syn ma rok a posledni tydny resim to same. Dobrovolne a celkem s chuti sni akorat banan.. zacala jsem navic varit pro nej jidla, ktera varim i sobe, jen svou porci osolim a jinak dochutim az na taliri. Spolehala jsem na to, ze mu bude smakovat a nic. Da si dve tri lzicky a konec. Tak se asi vratim opet ke klasice maso s mrkvi a bramborem na 10 zpusobu 🙂 kazdopadne je stale jeste kojeny, po obede chodi spinkat a usina pouze u prsa, takze se dopapa u toho kojeni. Nadsena z toho ale teda nejsem :(

vannilla
16. dub 2018

Ahoj. My to máme taky tak. Dcera (nyní 14 měsíců) od 7mi měsíců přikrmovaná, jedla všechno, i to co jsem uvařila já, i kupované skleničky. Normálně ze lžičky. Od jednoho roku jako vyměněná - odmítá příbor, vše chce zkoušet sama rukama, obědy nejí skoro vůbec. Jsou dny, kdy do ní nasoukám jen pečivo a banán a umělé mléko. Co jí ovšem chutná jsou pudinky a lipánky. Bohužel je alergická na bílkovinu kravského mléka, tak má pudinky ze své umělé výživy a lipánka jen pár lžiček. Ale to by se utkoukla. Zkoušela jsem všechno. Přišla jsem na to, že jí občas chutnají vejce, buď natvrdo, nebo na troše oleje míchaná bez soli. Také má ráda ryby. Pak jsme zkusili těstoviny a ten příkrm od Sunárku - boloňské špagety. Najednou snědla 2 ty malé dětské talířky. Od té doby 3 týdny nejedla k obědu a k večeři nic jiného než těstoviny a buď mnou uvařenou omáčku z mrkve a celeru, nebo mrkve celeru, rajčat a nebo i té kapsičky od Sunárku. Postupně jsem jí zvykla na ty těstoviny s jakoukoliv omáčkou. No a včera i dneska už snědla kuskus se zeleninou, který ještě minulý týden odmítala. Přisuzuji to 3 věcem: 1.) růst zubů (máme už 13 a klube se druhá pětka), když rostou zuby, opravdu 3 - 5 dní skoro nic nejí a počká si na večerní mlíčko 2.) jakési období vzdoru - to mi nechutná, to nechci, počkám si, až mi dají co chci 3.) zkouší, jak se zachovám já a jaký tomu učiním závěr - což mě neskutečně vytáčí a bohužel se někdy nechám unést a křičím na ní nebo jsem jí dala přes prstíky když jídlo schválně vyhazuje na zem. Asi to chce víc klidu a trpělivosti, protože na to v tomto věku mají ještě právo. Na druhou stranu člověk chce, aby do sebe dostali nějaké živiny. Udělalo mi radost, že jsme se dostali od těstovin až ke kuskusu a doufám, že bude za chvíli jíst rýži a brambory. I když vím, že dny kdy místo oběda bude mít flašku s příkrmem rozmixovaným s mlékem ještě asi nějaké přijdou...

evee24
16. dub 2018

Dělala mi něco podobného. Jen neprskala. Asi do 14 měsíců dvě lzicky a nic. Pak už ani nechtěla ani jednu. Vzdala sem každe jídlo vyhazovat. A byla plne kojena. Pak se ji líbilo co jíme a sama začala sama si vybírat z talíře co chtěla a rozjedla se. Nevím co okolo roku zkoušela ale nedostala jsem do ni nic.