Jak poskládat piškoty do dortu? Aby to celé nenavlhlo

blahovka.cz
23. čer 2010

MAminky prosim o s.o.s radu,v nedeli ma syn oslavu narozenin,hodlam mu delat dortik klasicky znamy z dusenych jablek a pudinku,oblozeny kolem dokola dlouhyma piskotama . . . ale uvedomila jsem si,ze nevim jak postupovat co se tyce dlouhych piskotu,ty se skladaji uz do formy a pak na dno kulate a zalijou pudinkem????mam strach aby me to cele nenavlhlo . . . dekuji za rady ohledne postupu 😀

jusinka
23. čer 2010

Krásné ráno 🙂 , já bych dala na dno klasické piškoty (ty mám v tomto dortíku vyzkoušené) a ty cukrářské je po obvodu pro efekt, jako je to tady http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=82170, nebo tady http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=84061.
Určitě se povede 🙂 .
Hezký den, L.

blahovka.cz
autor
23. čer 2010

jusi dekuje,ale nevis kdy se tam davaji ty dlouhe???jestli az po tuhnuti ,kdyz ho vyndam ,nebo uz se skladaji do formy,delam to poprve tak nevim 😒

jusinka
23. čer 2010

Jo táák 🙂 . Mě ty cukrářské přijdou dost tvrdé, takže bych je tam dala hned aby ti zvlhly a daly se jíst spolu s dortíkem.. Nebo zkus těm holkám z MMB napsat.. Beru to tak, že ty klasický, kulatý taky dávám hned a všechno v pohodě.. Nebo si pro jistotu udělej malý vzoreček 😉

laska.nezna.hranic
23. čer 2010

já tenhle dortík už párktát dělala, i jen tak jako svačinku a dětem i dospělým chutnal víc, když jsem tam přidala sušenky. s piškotama to jde taky, ale sušenky jsou lepší.
pokud trváš na piškotech (ono je to vlastně jedno), na boky jsem nedávala nic, jen jsem vrstvila, po zatuhnutí vyklopila a pomazala jogurtem, takže boky stejně nebyly vidět.
jinak abych ti odpověděla na tvou otázku, dala bych je tam hned, pokud se ti povede je tam udržet ve správné pozici, až tam budeš lít ten pudink. sušenky držely, ale piškoty se mi rozutekly...

zmuzle
23. čer 2010

Ahoj, tak ja dala cukraske piskoty po obvodu hned a jaksi mi nedoslo, ze zvlhnou a pak se ulamaly. Takze bych je tam dala asi az pak. Ale to zase budou tvrdy. Takze si nevyberes. Ale stejne to je dortik na vyfoceni, dite si v tom pak popatla a sni to hlavne dospeli. Me z toho nejedl nic, piskoty ma rad suchy. 😝

blahovka.cz
autor
24. čer 2010

dekuju vam za rady mainky,tak asi si vezmu z vasdich rad od kazde neco

dortik delam v sobotu odpoledne necham ho pre noc ztuhnout a rano ho vyklopim a dam po obvodu piskoty,svazu a pak necham do odpoledne v lednicce,predpokladam,ze by tak mohly byt akorat a pred podavanim potru pribinakem,nebo zakys.smetanou . . . no snad se to povede,ja koza jsem si to predtim ani nikdy nevyzkousela 😀