Máte recept na špagety carbonara?

sarinka47
28. črc 2009

Ahojky všichni,dnes bych chtěla manžela překvapit něčím dobrým,má rád špagety,ráda bych mu udělala pravé italské špagety carbonara, máte někdo nějaký skvělý recept,díky.

titkovamiriam
28. črc 2009

vidim ze mi zle prekopirovalo,zadaj si tam spagety a uvidis kolko ti najde

titkovamiriam
28. črc 2009

na maggi som ich nasla

lenka.pav
28. črc 2009

sarinka, neviem, ako to robia pravi taliani, ale kamos, co robil u taliana v restike, ma to naucil takto:
na trosicke oleja orestuj sunku pokrajanu na pasiky, prip. prosciuto (prip. aj s cibulkou), potom do toho vylej sladku smotanu, v ktorej je rozhabarkovane zltko a na velmi slabom ohni to var do zhustnutia. ked to robis na prudkom ohni, tak to nechce zhustnut, preto na velmi slabom 😉 . osol podla chuti 😵
postup na spagety urcite nepotrebujes 😀

titkovamiriam
28. črc 2009

tento posledny je fajny

pancake
28. črc 2009

ako mi ta smotana zhustne??? 😕

lenka.pav
28. črc 2009

pan, tym, ze je v nej rozmiesane zltko a pomaly sa vari, tym zhustne. ved skus, uvidis 😉

titkovamiriam
28. črc 2009

presne tak 🙂 sa neboj ved aj ked nieco zapekas davas vajcia do smotany 😀

lenka.pav
29. črc 2009

kocky, dnes na obed budu carbonara, sarinka mi narobila chute. o desat minut sa nimi budeme napchavat, mnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam 😀 😀 😀

mukky
29. črc 2009

lenja daj vediet ako chutili,ja som ich jedla v jednej nasej super restike v meste,boli bozske,ale mam pocit ze mali viac ingrediencii...ta smotana ich super zjemnila ...

blumchen
29. črc 2009

kocky, vela ludi pridava do carbonara smotanu, ale prave spagety carbonara su bez smotany. Na olivovom oleji sa oprazi salama, najlepsie prosciuto, da sa to na uvarene scedene spagety. V miske sa rozslahaju samotne zltka, primiesa sa do toho parmezan, a zmes sa vyleje na spagety s tou salamou. Ziadne varenie vajec, v pravych carbonara sa jedia len surove zltka na spagety. Zila som v taliansku, a kazdy talian to robi takto, aj u nich v restauraciach, ktore uznavaju tradicku kuchynu. Su vyborne.

lenka.pav
29. črc 2009

blumchen, mne to bolo hned jasne, ze so smotanou to ozajstni taliani nerobia, ale je to takto jednoduchsie a hlavne bez rizika salmonely a chutia tiez vinikajuuuuco 😉

r.ferraro
30. črc 2009

Presne blumchen, tak ich robim aj ja, ale este jedna mala rada ked uvarite spagety nechajte si trosku vody zo spagiet. Ja ked celu tu zmes zmiesam a zda sa mi to velmi suche, tak tam pridam trosku tej vody a necham trosku na sporaku.... potom na tanier este trosku parmezanu....skuste!

zdenallicka
30. črc 2009

Ja do nich pridavam jeste cerstvolu petrzelku... Asi si dnes dame spagetky carbonara.... 😵

peppapig
30. črc 2009

Italska carbonara je presne jak pise blumchen. Spanelska carbonara je se smetanou. Aspon tak me to ucili mezinarodni kamaradi. Spanele vetsinou oprazi bacon/pancettta (slanina), trosku cesneku, pak prijde smetana a nakonec se nadroli niva. Vse se smicha s uvarenymi spagetami. Kaloricka bomba, ale staci polovicni porce jednou za pul roku 😀

ajlinka
19. dub 2010

no...neviem,ja zijem uz 10 rokov v taliansku...manzel je talian...a tu carbonaru robia takto:
na oleji oprazia na drobno nakrajany cesnak...na kocky nakrajanu mortadellu...potom to hodia na scedene spagety...a premiesaju v tom tie zltka,ale uz bez varenia...ale su aj taliani ktory pouzivaju cele vajcia alebo dokonca len bielka...nakoniec posypu ciernym korenim a parmezanom... 😝

obvg
13. kvě 2010

Pokud vás zajímá jak se tento recept připravuje v Římě, kde se narodil, podívejte se sem a budete mít jasno ve všem.

obvg
13. kvě 2010

Omlouvám se nepodařil se mi odkaz, přikládám tedy celou adresu: http://www.labuznik.com/recipe.php?ID=32618

barbis
16. čer 2010

dnes som ich robila..mňam boli dobré, dokonca malý mi prvý krát v živote spapal šunku, čo som bola dosť prekvapená 😎

stanka37
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bolonske
4. lis 2015

Můj malý dnes papal boloňské http://bolonske-spagety.sweb.cz/

elisa1306
9. led 2016

Muj chlap je ital a rad vari recept pro 4- 500 gr testovin nejradsi spaghetti uvarime ve sland vode Al dente, na panvy oprazim panchettu slaninu a dam bokem, v misce umicham bud cele vejce anebo 2 zloutky,pridam 250 ml smetany 30%, parmazan nastrouhany a pepr vse zamicham, spaghetti dam Na panev a pridam slaninu odstavim a vmicham vejce se smetanku uplne super