Meruňková přesnídávka

megan2015
24. črc 2015

Ahoj, chci se zeptat, jestli můžu udělat meruňkovou přesnídávku, jen z meruněk, aniž bych tam přidávala jiné ovoce. A od kdy je mimčo smí a případně recept ? Máme hodně meruněk, tak je chci využít. díky 🙂

berusinecka
24. črc 2015

Je výborná a jednoduchá. Meruňky uvařit s trochou vody, pak raději šťávu slít-aby nebyla moc řídká, rozmixovat, přidat cukr-podle chuti a nechat povařit. Naplnit zavařovací skleničky a sterilizovat 30 minut při 80 stupních Celsia. 🙂

berusinecka
24. črc 2015

@megan2015 Je výborná a jednoduchá. Meruňky uvařit s trochou vody, pak raději šťávu slít-aby nebyla moc řídká, rozmixovat, přidat cukr-podle chuti a nechat povařit. Naplnit zavařovací skleničky a sterilizovat 30 minut při 80 stupních Celsia. 🙂

alkena
24. črc 2015

Já jsem povařila už rovnou rozmixované meruňky, nepřislazovala jsem, horké do skleniček, zavřít a zavařovala jse mv troubě (nemám hrnec). Jak to vydrží a jaké to bude ukáže teprve čas, dělala jsem to poprvé, ale víčka jsou chycená, barvu to má hezkou 😉

megan2015
autor
24. črc 2015

@berusinecka děkuju, vyzkouším 🙂

medakote
24. črc 2015

@megan2015 Návod už Ti tu dobré duše napsaly a můžeš udělat čistě meruňkovou. Ale doporučila bych muruňky dobře vyzrálé, sladké. U nakyslejších meruněk by mohla být přesnídávka pro maé dítě příliš pikantní-
mě synek samotnou meruňkovou a švestkovou moc nechtěl, byly to moc výrazné chutě na něj, Přidávala jsem do toho potom jablíčko a to už baštil.
Zařadit můžeš od půl roku, Já osobně jsem dávala až tak 8. měsíc, po seznámení se zeleninou a po jablku a banánu.

eorien
24. črc 2015

Já teda dávám vždycky meruňky s jablky, protože i tak jsou pak přesnídávky dost kyselé. Jen je společně vydusím úplně doměkka, rozmixuji, nechám chvilinku ještě povařit, plním do horkou vodou vymytých skleniček a v troubě zavařuji na 160 stupňů cca 10 minut na horkovzuch (do plechu naliju 2-3 cm horké vody, skleničky se nesmí dotýkat). Nic nepřislazuji, ani nepřidávám puding na zahuštění a vždycky vydrží třeba i do dalšího roku. Dělám to takhle i s broskvemi, švestkami, nebo i samotná jablka.

bara_doc
24. črc 2015

Já jak @alkena bez přislazování a zavařené v troubě..

megan2015
autor
24. črc 2015

@medakote děkuju za rady 🙂

ladyhacek
24. črc 2015

nepřislazovat - ať si dítě nezvyká na cukr do 1 roku by se nemělo solit ani sladit.
Já dělala přesnídávku s jablky > četla jsem že jablka jsou základ a ostatní ovoce se přidává poměr 3 díly jablek 1 díl ostatního ovoce.
My měli hodně meruněk a udělala jsem půl na půl a zdá se mi že to jakoby padá na jazyk nebo nevím jak to popsat
@megan2015
pak horké do sklenic a zavařit > nic nepřidávám, ale dělala jsem dle návodu letos poprvé a ještě zatím neotevírala 🙂