Recepty na moučníky bez mléka, másla, kakaa. Máte tipy?

1leny
22. bře 2020

Ahoj,
ráda bych poprosila o recepty na nějaké dobré moučníčky bez mléka a másla (potažmo i třeba bez vajec🙂). Jsem na "bezmléčné" dietě, takže žádné mléko, máslo, jogurty, tvarohy,.. Plus mám dočasně zakázanou i čokoládu a kakao. Už jsem pekla bábovku, bublaninu, palačinky z mandlového mléka, ale dala bych si ještě něco jiného.. Nemáte nějaký tip?🙂
Díky :*

janule1940
22. bře 2020

@1leny kynuté těsto ze sadla.najdete si jakýkoliv recept na kynuté těsto a maslo v něm nahraďte sadlem,vejce vynechte a mléko nahraďte rostlinným mlékem.tak uděláte záviny,plněné buchty,pletynky atd.

lajla
22. bře 2020

Juknete na jimejinak.cz, kniha Radost ze zdravých dětí od Strnadelova, a taky fb nabízí veganské skupiny s recepty

cilkat
23. bře 2020

Třeba ty makronky, co jsou v pozadí skupiny :D. Respektive cokoliv, co je založené na bilkovem sněhu (piškot, laskonky, pusinky... Jen je třeba vymyslet, čím je mazat/s čím jíst. Ale třeba ořechová másla (včetně arašídového) bývají drahé, ale dobré.)
Obojí je teda na vejcích a orechach, ale pokud máte zakázané mléko, nezakazovala bych další alergeny jen preventivně.

amazonkajanik
23. bře 2020

Pivní štrůdl. Kostka omegy,18lžic svetleho piva a 500g hl.mouky. Omegu nastrouhat,líp se to hněte. A místo klasiky jablka,skořice,rozinky je super kombinace kokos,hrušky . Vyjdou z toho dvě nohavice

freyla
23. bře 2020

Místo kakaa dávám do pečení karob - chutná jako něco mezi kakaem a datlemi a není to alergen. S mléčnými výrobky neporadím, bez nich v podstatě nepeču :/

ellisza
25. bře 2020

Já moc ráda peču z luštěnin. Výborné je brownies z červených fazolí, ale pokud hledáte něco bez kakaa, zkuste blondies z cizrny. Receptů je plný internet 🙂