• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Recepty pro děti od 6ti měsíců a více

30. ledna 2008 
sháním receptíky pro děti od 6.měsíců a více. Došla mi inspirace. Prosím písněte mi vaše oblíbené receptíky.Napište od kolika měsíců je vhodný. DĚKUJI
1. lis 2007 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,

tak my baštíme vesměs veškerou zeleninu, často dělám klasický rizoto pro prcka se zeleninou a masem, nebo bramborovou kaši se žloutkem a nějakou libovolnou zeleninou, můžeš myslím i zkusit jáhly a jinak na www.kojeni.net najdeš potřebnou inspiraci určitě :wink:
1. lis 2007 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
dík za typ makelko určitě se juknu.
1. lis 2007 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky! Já dneska malé uvařila toto: těstoviny(kolínka),kuřecí masíčko, podusila zeleninku na másle (spařené oloupané rajčátko, kousek pórku, mrkvičku, celer)a vše jsem pak rozmixovala (ne úplně na kašičku). Podle potřeby jsem to ředila vývarem z masíčka. Musím říct, že jí to moc šmakovalo a z toho mám vždy ohromnou radost :slight_smile: . Jinak se také inspiruji kombinacemi ingrediencí z hotových kupovaných příkrmů. Přeji všem dětičkám dobrou chuť!
24. lis 2007 v 00:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé super diskuse, tak sem s receptíkama, ráda bych něco vytvořila ale mám strach, takže si ráda nechám poradit od zkušených mamin :wink:
4. pro 2007 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobra diskuze :wink: ale moc receptiku tu neni.
Ja zatim vetsinou delam takovou klasiku jako kuresi maso brambor a ruzna zelenina.Taky na konovi mi nekdo psal receptik a mnamku z cervene repy a male to moc chutna.Repa na kostky,mrkev,cerny koren,brambor,to vse se podusi do meka s trochou vody.Pak tam prihodim ovesne vlocky aby nabobtnali,sleju prebytecnou vodu at to neni moc ridke.Jeste prikapnu slunecnicovej olej.Nekdy pridam i masicko ktere mam navarene v mrazaku.
Jo a zitra chci odelat testoviny s brokolici a kurecim masickem muze se pridat i trochu mlicka aby to bylo kremovejsi.
Leono:S rajcatkama jsem jeste nic nezkousela tak to urcite zkusim.
Tesim se na dalsi recepty.
6. pro 2007 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
cermonca až budeme kapku starší tak to určitě vyzkouším, díky za tip, zatím jen taková klasika, takže už tady hledám inspiraci až budeme větší :wink:
6. pro 2007 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky, tak tu hledám nějakou inspiraci, neboť mi nějak došla. Asi zneužiji receptík cermonci.
Červená řepa se nám osvědčila - je slaďoučká, takže nám chutná. Ale černý kořen ještě neznáme.
Jinak jsme dnes té své jablunce uvařila rybičku se zeleninkou a moc jí o chutnalo. Kousek rybího file jsem hodila do vody a přikápla jsem oliv. olej. vedle jsem podusila ve vodě libovolnou zeleninku, většinou max. 3 druhy- malá mi jídlo z více druhů zeleninky nebaští, takže jsem dala mrkev, petrželku a brambůrku. Rybičku jsem v ruce přebrala, kvůli kostičkám a pak jsem vše smíchala a rozmačkala vidlou a bylo hotovo.
Jinak se musím zmínit o rýžových vločkách! Jsou super! Narozdíl od ovesných vloček myslím neobsahují lepek a nejsou tak hořké. Před rozmixováním polévky je nasypu do trošky vody a šup s nima do mikrovlnky(cca20vteřin - když vyběhne voda jsou hostové) a pak je přidám do polévky a umixuju!
Taky nám chutná cuketa - je taky slaďoučká. Přidávám jí třeba do bramborové kaše.
A přibudou ještě nějaké receptíky od jiných maminek? :confused:
12. led 2008 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, mrkněte na tento rozcestník, tam toho najdete mraky...

http://www.odetech.cz/katalog/recepty-pro-deti/
12. led 2008 ve 13:47  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
od 8.m

uvařím květák s bramborem, cca 1:1 a nakonec do toho vmíchám žervé. moc to chutná mně i malýmu

rajská: uvařím vývar z kostičky hovězího, kousku mrkve a celeru, do vývaru přidám oloupaná rajčátka (taky jsem zkusila ta v konzervě od Valfruty, jsou fakt lepší i když je tam sůl:((, nakonec vmíchám bezvaječné těstoviny (pozor, ty to dost zahustí). taky chutná a voní jako pravá

kapustička s vepřovým: uvařím růžičkový kapustičky s kostečkou libovýho vepřovýho, brambůrkem a mrkvičkou, aby to tak nenadýmalo přidávám kousíček čerstvýho fenyklu (běžně k dostání v Tescu nebo Globusu).

Jo do všech jídel přidávám kapičku oleje (slunečnicový nebo olivový) aby malej líp vstřebával vitamín
A a D

dobrou chuť vaším prckům!!
15. led 2008 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já malému hodně dávám ovesné vločky nebo jáhly-jako přílohu...Vepřové maso nedávám,je dost tučné a mělo by se až od roku-stejně jako ryby...No a to maso povařím ve vodě zároveň se zeleninou-brambor,mrkev,hrášek,kukuřice,brokolice,květák,pórek.....aj.
Někdy dám i oloupané rajče,ale to malému moc nejede.. :wink:
18. led 2008 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj! Taky hledám inspiraci a našla jsem na
http://www.varime-detem.cz/recepty/detail/608
recept z červené řepy, ale je tam jenom na syrovo nastrouhaná, tak váhám jestli v 8.měs. můžu dát syrovou červenou řepu? A na čem ji nastrouhat??
Vaříte červenou řepu s ostatní zeleninou?
Dík za tip.
23. led 2008 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kupinko a jak ty jahle pripravujes? Delas si treba i zasoby jako do mrazaku? Ze udelas maso, zeleninu a misto brambor nebo ryze das jahle?Ja jsem si jahle konecne pro malou taky koupila a ted nevim ani vlastne jak je mam s cim pripravovat.
26. led 2008 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kupinko, prosím, napiš. Taky by mě to zajímalo. děkuji
30. led 2008 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek