• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rychlé moučníky, koláče, bábovky. Poraďte nové recepty!

21. října 2011 
Dík, určite vyskúšam.
23. kvě 2008 v 15:56  • Odpověz  • To se mi líbí
ja som skusala tu jogurtovu buchtu s ovocim zo strany 1 a je uplne uzasna!!!!! mnaaaam! taka bublaninova, ale chut ma ovela lepsiu! uz sa tesim na jahodovu sezonu... :grinning:
24. kvě 2008 v 09:32  • Odpověz  • To se mi líbí
dívala jsem se na ten recept na jogurtovou buchtu - v těstě není žádný tuk? Není to moc suché?
26. kvě 2008 v 10:48  • Odpověz  • To se mi líbí
teraz pozerám že som do bábovky napísala celý prášok do pečiva :frowning2: , ide tam pol prášku!!!
26. kvě 2008 ve 14:34  • Odpověz  • To se mi líbí
holly praveze to vooobec nieje suche. vlacnejsie ako bublanina v ktorej je tuk. vyskusaj to. je to lahke, rychle a stoji to za to...
26. kvě 2008 v 16:50  • Odpověz  • To se mi líbí
hm, tak možná zkusím, mám v mrazáku dost jahod
28. kvě 2008 ve 13:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Ty řezy šalamoun z 2. strany diskuze jsou fakt vyborné!!!
29. kvě 2008 ve 12:55  • Odpověz  • To se mi líbí
ja pridam rychly jednoduchy a vyborny kolac

Použité suroviny:
250 g masla alebo Hery | 2 lžíce kakaa | 2 hrnky cukru | 1 hrnek vody | 4 ks vejce | 2 hrnky polohrubé mouky | 1 ks prášek do pečiva | tuk a mouka na plech | vlašské ořechy nebo kokos na posypání
maslo rozpustíme a smícháme ji s kakaem, cukrem a vodou, jeden hrnek této směsi odebereme a necháme si stranou. Do zbylé směsi vmícháme vejce a prosátou mouku s práškem do pečiva. Těsto vlijeme do vymazaného a vysypaného hlubšího plechu. Pečeme asi 10 minut při 180 °C. Ihned po upečení rozetřeme na moučník směs z hrnku a hodně posypeme kokosem nebo ořechy. Před podáváním můžeme moučník dozdobit šlehačkou.

lepsie je pouzit maslo kto nema rad tu margarinovu herovu chut ako ja!

s kokosom je to vyborne dobre je vrch popichat vidlickou aby ta poleva dobre vsiakla mozete dat aj viacej masla rozpustit a viac odlozit na to poliatie mnam!!
17. čer 2008 ve 21:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Rychlá vynikající lehká buchta.
Suroviny - 200g pol. mouky
200g pr.cukru
1dcl oleje
4 vejce
pr.do peč. to vše se utře v misce a vyleje se na vymazaný a pol. moukou vysypaný plech. Potom si uvaříme z 0,5l mléka jeden pudink a vylejeme ho vřelý na těsto na plechu Potom dáme péééct na 200°C.
Po pečení potřeme zakysanou smetanou (2ks) a posypeme skořicovým cukrem.... Stráááášně dobrá buchta.
21. čer 2008 v 08:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Maková buchta - skvělá a rychlá

Ingredience: Těsto: 1/2 l polohrubé mouky, 1/4 l cukru, 1/4 l mléka, 1/2 hořčičné sklenky oleje (tj. asi 1 dcl), 1 vejce, 1 prášek do pečiva
Maková náplň: 2 hrnky mletého máku, 2 hrnky mléka, 1 vanilkový cukr, 10 lžic cukru krupice, mletá skořice
Drobenka: 1/2 hrnku hladké mouky, 1/2 hrnku hrubé mouky, 1/2 hrnku cukru krupice, 1/4 hery nebo másla

Postup přípravy: Nejprve si připravíme makovou nádivku: mléko přivedeme téměř k varu a vsypeme do něj pomletý mák, za stálého míchání vaříme 5-10 min. Do uvařené husté hmoty přisypeme cukr, vanilkový cukr, skořici a dobře promícháme.
Pak začneme připravovat těsto. Všechny ingredience na těsto smícháme a nalijeme na vymazaný a moukou vysypaný plech s vysokým okrajem. Poté na to lžící děláme hromádky z připravené makové náplně. Nakonec posypeme drobenkou, (kterou připravíme tak, že všechny ingredience smícháme a zpracujeme dohromady) a dáme péct do předem předehřáté trouby. Pečeme do zezlatovění povrchu.
Je to skvělá buchta, která se vždycky podaří. Je vysoká, takže vhodná pro velkou rodinu.

PS: Náplň nemusí být pouze maková, vhodný je tvarohová nebo ořechová náplň.
21. čer 2008 v 08:51  • Odpověz  • To se mi líbí
tak já zkoušela upéct ten makovec od len je na první straně.Musím pochválit je vynikajicí hned se snědl a mohu jen doporučit :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: díky len (budu péct asi častěji)
2. črc 2008 ve 21:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Černá buchta

25 dkg hl. mouky
20 dkg cukru
10 dkg másla
1 vejce
1 prášek do pečiva
1 lžíce kakaa
trochu mléka, marmeláda nebo džem podle chuti

Do mísy si dáme cukr, přidáme žloutek, rozpuštěné máslo a chvíli šleháme. Z bílku ušleháme sníh. Do mísy nasypeme mouku s kakaem a práškem do pečiva, zamícháme, přidáme sníh z bílku a podle hustoty přidáme mléko.
Nalijeme do vymazaného a moukou vysypaného plechu a pečeme při 160°C
Po upečení necháme vychladnout. Poté rozřízneme a vydatně promažene marmeládou, či džemem.
5. črc 2008 ve 21:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Buchta Majka

Ingredience
5 vajec, hrnek krupicového cukru, 3 nastrouhaná jablka, hrnek strouhaných vlašských ořechů, 1 dcl oleje, skořice, 2 hrnky polohrubé mouky, 1 prášek do pečiva, poleva

Postup
Vejce s cukrem našleháme dohusta, přidáme nastrouhaná jablka, ořechy, olej, skořici, můžeme přidat kakao příp. kandované ovoce, nakonec přidáme mouku s práškem do pečiva. Upečeme a vychladlé polijeme polevou.
5. črc 2008 ve 21:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Jogurtovka s jakým koli ovovcem
1hrnek cukr moučka
2 vajíčka
2 bílé jogurty
2 hrnky polohrubé mouky
1 sáček prášku do pečiva

pořádne smíchat , vlít do pekáče s vyšším okrajem a krátce cca 5 min zapéct

poklást ovovcem prosypaným hrubou moukou (rybíz, jahody, maliny, borůvky....)všechny jsou skvělé

dopécet cca 15-20 min dle výkonnosti troupy...
...a papat :slight_smile:
5. črc 2008 ve 22:00  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj vsetci, chcela by som poprosit o pomoc KATTUM,LUSIL 2005, alebo niekoho, kto skusal JOGURTOVU BUCHTU zo strany 1. mozem potvrdit, ze je skvela, len som mala mensi problem s velkostou plechu. na akom plechu ju treba piect? a co so zvysnou drobenkou? zostalo mi jej este tak -na veeeela kolacov :astonished:
dakujem
13. črc 2008 ve 22:24  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte, mnaaaam, normalne som dostala sialenu chut na sladke ked vas tak citam. Inak pridavam jeden veeeelmi jednoduchy recept na sladke, ked pride necakana navsteva alebo nemate cas: banany s piskotami v cokolade:
- banany, detske piskoty (okruhle, najlepsie su Opavia), cokoladova poleva - pouzivam hotovu zn. Carla, mozem si vybrat prichut(biela, tmava, mliecna, lieskoorieskova) a staci ju le rozpustit v teplej vode a je vazne skvela
- banany nakrajam na kolecka, na sparatko napichujem piskotu+banan+piskotu. Z polevy odstrihnem len rozok a polievam piskoty podla chuti (ked drzim dietu, tak davam menej cokolady, ako ked nie... :wink: )najlepsie je kazdu piskotu inou polevou.

Inak tuto polevu pouzivam aj na hrncekovy kolac, ked ho nechcem uplne obycajny (ked ma prist svokor na navstevu :wink: ):
2 hrnceky polohrubej muky
1 hrncek cukru
3 zltky
1 hr. mlieka
1/2 hr. oleja
1 kypriaci prasok
1 vanilkovy cukor
sneh z 3 bielkov

7dl pohar ovocneho kompotu (ceresnovy, marhulovy - ten na konci posypem este skoricovym cukrom a az potom dam piect), alebo aj cerstve ovocie

vsetko spolu riadne vymiesame(miesame aspon 5-10 minut, aby sa vsetko spojilo), sneh pridame az na koniec(uz len zlahka vmiesat), vylejeme na mukou vysypany plech, rura na 180stupnov, 35-40 minut. Ak nan zabudnem a je trosku tmavsi, tak ho este cukrujem praskovym cukrom. Ak ho chcem slavnostnejsi, tak ho polievam hotovou polevou.Nezabudnite strazit, aby vam ho nezjedlli skor, ako pride navsteva :grinning:
18. črc 2008 v 15:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Renerka, ja zbylou drobenku soupnu do mrazaku na priste :wink: Jo a jinak davam vsude tak o tretinu mene cukru nez je v receptu.
18. črc 2008 v 15:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Oblíž prst
Prísady:5 vajec, 200 g kryštálového cukru, 5 PL vody, 160 g polohrubej múky, 1 PL kakaa, ½ prášku do pečiva,
Plnka I:500 ml mlieka, 5 žĺtkov, 4 PL hladkej múky, 200 g kryštálového cukru, 1 vanilkový cukor, 250 g masla
Plnka II: 5 bielkov, 200 g kryštálového cukru, čokoláda na polevu
Postup:Žĺtky vymiešame s cukrom, po lyžiciach pridáme vodu, múku s práškom do pečiva, kakao a zľahka zamiešame sneh z bielkov. Upečieme . Po vychladnutí natrieme žĺtkovú plnku I, na ňu bielkovú plnku II a polejeme čokoládovou polevou.
Plnka I : Žĺtka, cukor, múku uvaríme s mliekom na hustú kašu. Maslo vymiešame a pridávame vychladnutú kašu. Dobre vyšľaháme.
Plnka II :Bielka s cukrom šľaháme nad parou na hustý sneh.

Punčový rez
Prísady: 6 vajec, 6 PL práškového cukru, 6 PL polohrubej múky
Šťava:500 ml vody, 100 g cukru, 1 citrón, rum, punčová esencia, červenápotravinárska farba
Poleva:200 g Cery, 200 g práškového cukru, 4 PL maizeny, 6 PL mlieka, červená potravinárska farba
Postup:Bielka s cukrom vyšľaháme na sneh, pridáme žĺtka a múku. Upečieme piškótu. Po vychladnutí cesto pokrájame na tri pásy a každý dobre polejeme šťavou.
Prvý a druhý natrieme marhuľovým lekvárom. Zaťažíme a necháme postáť. Natrieme polevu navrch aj na boky.
Príprava šťavy: Vodu s cukrom a pokrájaným citrónom povarím. Citrón sa musí rozvariť. Šťavu potom precedíme, pridáme rum, esenciu a farbu.
Príprava polevy: Ceru roztopíme na ohni, pridáme mlieko, v ktorom sme rozmiešali cukor, maizenu a farbu. Všetko dobre spojíme.

Medové rezy tmavé
Prísady: 2 PL medu, 60 g Palmarínu, 200 g práškového cukru, 1 vanilkový cukor, 2 vajcia, 400 g hladkej múky, 2 PL kakaa, trochu mletej škorice, 1 PL sódy bikarbóny
Krém: 500 ml mlieka, 200 g práškového cukru, 1 vanilkový cukor, 60 g polohrubej múky, 250 g Palmarínu, 250 g masla
Poleva: čokoládová
Postup: Med, Palmarín, cukor, vanilkový cukor a vajcia miešame nad parou až kým sa cukor nerozpustí. Odstavíme z ohňa a pridáme múku, v ktorej sme rozmiešali kakao, škoricu a sódu. Vypracujeme cesto a rozdelíme ho na tri časti. Každú časť rozgúľame na papieri na pečenie a upečieme.
Krém: Z mlieka, cukru, vanilkového cukru a múky uvaríme krém. Do teplého zamiešame Palmarín, necháme vychladnúť a pridáme maslo.
Prvý a druhý plát natrieme krémom a vrch polejeme čokoládovou polevou.
22. črc 2008 v 16:26  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte, postupne skusam vase recepty - uspesne boli rezy Salamun, pudingova babovka, ovsene keksiky (mnam, mnam, mnam), aj margot rezy (sice u manzela menej - nema rad kokos, dala som preto margotku s hrozienkami, ale zvysok rodiny si velmi pochvaloval) a tento tyzden sa chystam na zrave rezy. U nas oblubena nepecena pochutka:

COKOLADOVA BOMBA

1 balíček kakaa (cca 100 g), ¼ l mlieka, 1 celé maslo (môže byť aj akýkoľvek tuk na pečenie), 15 dkg práškového cukru, 1 vanilkový cukor, 2 veľké balíčky piškót (po 240 g), rum alebo vaječný likér

V mlieku rozpustíme na platni celý balíček kakaa (netreba, aby vrelo, len sa rozpustilo) a necháme mierne vychladnúť. Do misky si dáme práškový cukor, zmäknuté celé maslo a vanilkový cukor. Pridáme mierne vychladnuté kakao v mlieku a šľahačom vyšľaháme na krém. Do druhej väčšej misy vysypeme piškóty a pofŕkame ich rumom alebo vaječným likérom.
Potom do piškót vylejeme krém a dobre všetko premiešame. Zmes potom dáme do tortovej formy alebo do nejakej misy vystlanej alobalom, aby sa dala dobre vyklopiť. Ja davam do misky s priemerom cca 21 cm.
Necháme odležať cca 1/2 dňa, najlepšie je ale cez noc, druhý deň vyklopíme a ozdobíme šľahačkou. DOBRÚ CHUŤ
4. srp 2008 ve 13:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Jogurtova buchta z 1. strany je uuuuuplne uuuzasnaaa. Mnam.
6. srp 2008 ve 20:58  • Odpověz  • To se mi líbí
No, baby ja som dnes robila, aj ked neviem, ci sa to tu hodi do tejto temy :sweat_smile: :confused: Domaci Pribinacik :sunglasses:

2 balicky, ja som dala 2 kelimky makkeho tvarohu, 1 sladku smotanu 200g, 2 vanil.cukre, asi tak 5 PL krays.cukor, zalezi kto ake sladke ma rad.Zmiesala, dala do kelimkov, alebo misiek a dala do chladnicky na par hodin.Timeika chcela kakaovy, tak som , len primiesala Granko :wink: :sunglasses: Je super.Oblizovali sme sa vsetci az za usami :dizzy_face: :grinning:
6. srp 2008 ve 21:10  • Odpověz  • To se mi líbí
...a este mam jeden recept na rychlu ajednoduchu bublaninu:

ja ju robim duplavanu, t.z, ze duplovane davky vsetkeho, teda tu je to:
2 salky / asi 3 dl/ polohr.muky
1, 5 salky krys.cukor
1,5 dl oleja
3 vajcia
2 vanil.cukor
1,5 balicka do peciva
3 dl mlieka

Vsetko zmiesat, naliat na vymnasteny a mukou vysypany plech, do toho nahadzat ovocie a piect vo vyhr.rure :sunglasses: :dizzy_face: :wink:
6. srp 2008 ve 21:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte maminy neviete mi niektora dat recept na croisany ale take ako su v obchode moj syn sa ich nevie dojest a mna to stoji mailand penazi. Su male a strasne drahe :frowning2: radsej by som ich napiekla :slight_smile:. Dakujem
8. srp 2008 v 07:16  • Odpověz  • To se mi líbí
http://www.apetitonline.cz/recept/653/maslovy_croissant.html

nemám vyzkoušeno, nevypadá to nejjednodušeji, ale pokud vyzkoušíš, dej vědět, jak to šlo. Manžel je taky rád
8. srp 2008 v 08:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Holly vyskusam cez viken uvidim, ale na obrazku to nevyzera jak kupny ten kupny je taky makky az vlacny. Ale za vyskusanie stoji :slight_smile:
8. srp 2008 ve 14:33  • Odpověz  • To se mi líbí
stresmenka, tak co, zkoušela jsi croissanty?
13. srp 2008 v 09:57  • Odpověz  • To se mi líbí
vsetky ste chvalili tu jogurtovu buchtu z prvej strany, tak som ju spravila aj ja a je naozaj vyborna. nehovoriac o tom, ze je jednoducha, cize nic zlozite a je to rychlo hotove. takze - vyborny tip!
13. srp 2008 ve 13:20  • Odpověz  • To se mi líbí
najlepsie a najvdacnejsie mucniky su tie,ktorych ingrediencie zmiesate lazo-plazo vsetky dokopy ,vylejete na plech a upecete jak tak taky rad hehe takze nieco z mojej pisanky ....

KOLAC Z CELEHO MAKU
3cele vajcia,
1/2 litra kyseleho mlieka,ale ja to robim aj tak ze do odmerky si vykydnem jednu kyslu smotanu a ostatne dolejem normalnym mliekom ,
1/2 litraceleho maku,
1/2 litra krystaloveho cukru(moze byt aj trosilinku menej),
1 vanilkovy cukor,
2dcl oleja,
1/2 litra polohrubej muky a
1 lyzicka sody bicarbony
no a vsetko dokopy vymiesame a vylejeme na trosky omasteny a mukou osypany plech-taky radsej hlbsi,a ja som tam este nahadzala ovocie-mala som cernice...ale je to jedno nemusite tam nic hadzat...a sup do pece,piekla som to na 180-200 stupnoch 20-30 minut,vsak to uz uvidite ci je alebo mu este treba.
Po upeceni mozete potriet lekvarom ,len tak aby sa nepovedalo ze sucha buchtaalebo aj prekrojit a natrit lekvar a na vrch citronovu polevu z jedneho bielka,cukru,stavy z citronu a vymiesat na penu ....to uz je jedno,je chutny aj len taky holy korpus bez vsetkeho
13. srp 2008 ve 13:22  • Odpověz  • To se mi líbí
az dnes som si vsimla,ze ten makovy tu uz bol,dufam ze trasenu bleskovu tortu tu nik nenapisal ...takze dievcence,celkom zaujimaveeeee....
BLESKOVA TRASENA TORTA
potrebujeme:
tri smotany na slahanie
dve konzervy mandarinkoveho kompotu(tie mensie)
dva pudingy Dr. oetker bez varenia Creme Ole
jeden hotovy tortovy korpus z piskotoveho cesta(mozete si ho aj upiect,ale da sa aj kupit)
Do vacsiej mysky s dobre tesniacim uzaverom(moze byt aj myska kyska-alebo taka obycajna na uskladnenie potravin do ladnicky ci mrazaku ,len nech viko dobre tesni),nalejeme dve smotany na slahanie,dva kompoty aj so stavou a nasypeme dva pudingy.Zakladom uspechu je ten velmi konkretny puding Creme ole.Sporonlive clenky starobinca vyskusali samozrejme aj ine a lacne pudingy,tie nefunguju a neurobia z ingrediencii taku peknu hustu a hladku hmotu.V obchodoch dostat kupit puding vanilkovy a cokoladovy.Pouzit sa daju oba druhy ,ale estetickejsie to vyzera s vanilkovym.Nic nemiesame ,iba mysu dobre zatvorime s vikom a poriadne ale ozaj poriadne s nou zatrasemie.Ako dlho treba s nou triast to ucitite aj same,pretoze tekuty obsah sa zmeni na kremovy a s tym sa trasie tazsie.Takto pripravenu tortovu plnku natrieme na korpus ozdobime slahackou klasickym sposobom z tretej smotany.Lenive gazdinky mozu pouzit slahacku v spreji. Namiesto tortoveho korpusu sa daju pouzit aj normalne piskoty nahusto poukladane do tortovej formi,ale pokvapkajte ich malinko bud troskou kompotovej stavy alebo studenej kavy...tak budete moct tortu hned konzumovat.
A inak mozete kludne urobit tortu aj s polovicnej davky...len z jednej smotany,jedneho pudingu a jedneho kompotu....HA ale nebude vam to stacit,ale tak vam treba,jaaa som vas varovala,je to totiz moooooc dobreeeee :grinning: :grinning: :grinning:
15. srp 2008 ve 21:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Bublanina je starý a známy koláč, ale myslím, že sa ním nedá nič pokaziť :wink: Ja ju robím takto:
OVOCNÁ BUBLANINA
1 šálka polohrubej múky
1 šálka hladkej múky
1 šálka cukru
1 vanilkový cukor
1 prášok do pečiva
1 šálka mlieka
1/2 šálky oleja
2 vajcia
POSTUP: všetky sypké zmesi v miske premiešame, pridáme ostatné a spolu vyšľaháme. Vylejeme na vymastený a pol. múkou vysypaný plech. Na vrch dáme ovocie (naposledy som dala zmrazené čučoriedky, ale môžeme dať hocijaké: čerešne, marhule, jahody - čerstvé alebo zavarené)
Dáme piecť do vopred vyhriatej rúry na 160-170°C. Po upečení poprášime práškovým cukrom.

Tento koláčik je najobľúbenejší môjho mangela :wink:
PERNÍK
400g hladkej múky
300g práškového cukru
1 kávová lyžička škorice
1 kávová lyžička sódy bikarbóny
3 polievkové lyžice kakaa
1 kypriaci perníkový prášok
2 vajcia
1,5 dcl oleja
4 dcl mlieka
3 polievkové lyžice lekváru (kľudne môže byť aj džem)
POSTUP: všetky ingrediencie zmiešame dohromady ( ja do cesta primiešam aj posekané orechy). Vylejeme na vymastený a pol.múkou vysypaný plech a dáme piecť do vopred vyhriatej rúry na 170-180°C. Po upečení potrieme džemom a po vychladnutí polejeme čokoládou. Čokoládu posypeme posekanými orechami alebo kokosom. Dáme stuhnúť do chladničky. (Do cesta môžeme namiesto orechov dať zavárané marhule, alebo ho nechať len tak-bez orechov a ovocia)
DOBRÚ CHUŤ! :slight_smile:
17. srp 2008 ve 20:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek