• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rychlé moučníky, koláče, bábovky. Poraďte nové recepty!

21. října 2011 
Ahojte, nemate nahodou niekto knihu od Dr. Oetkera, kde su len recepty na trasene kolace a torty? Vyslo to niekedy prednedavnom, tak by som prijala par rychlych receptov na trasene kolaciky, robili sme zatial trasenu tortu s mandarinkami a je super, ja ocenujem hlavne ze je hotova za par minut :slight_smile:
9. lis 2008 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som par tych trasenych receptov nasla tu:
http://www.oetker.sk/frmoetker/frmoetkerf.php?frm=HRKHRK
9. lis 2008 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
este luskam tu stranku,zrovna asi rychle recepty to nie su,ale super na detske oslavy:
http://www.oetker.sk/recepty/receptyf.php?zarazeni=3&sub=432&poradi=R1700
9. lis 2008 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Typ na vianocne RAFAELO GULKY: :slight_smile:

Prisady: 1 sladene kondenzovane mlieko, 200 g kokosu, lieskove oriesky/mandle/

Postup: Mlieko vymiesame spolu so 150 g kokosu na pevnu hmotu, ktoru nechame 24 hodin odlezat v chladnicke.Po dolezani hmoty vytvarujeme gulky.Podla chuti mozeme do kazdej vlozit oriesok/mandlu/.Na zyver vsetke gulky obalime vo zvysnom kokose. :wink:
16. lis 2008 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
skúsila som MARLENKU od herminky ale po vyskúšaní by som recept trošku upravila( herminka bez urážky). Cesto rozvaľkať hneď na väčšiu plochu (po upečení je dosť vysoké) a potom nechať odležať. Plnku nechať trošku stuhnúť v chladničke a potom natierať, kedže je riedka a steká po korpuse. Už sa ma rodina vypituje kedy budem piecť daľšiu, tak im chutila. Po vytiahnutí z chladničky sa po nej len tak zaprášilo.(rýchlejšie zjedená ako upečená) :grinning:

Ak máte niekto skúsenosť s pečením tejto Merlenky rada si prečítam aj iný názor.
20. pro 2008 ve 21:40  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ankar to zvyčajne tak býva.rýchlejšie sa je ako robí.Ja som ešte marlenku nerobila ale chcem to skúsit.U nás sa tak zaprášilo ked som robila tyramisu ale s mascarpone a skoro originál receptom. :grinning:
20. pro 2008 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
doufam, ze uz to nekdo nepsal, ale napisu nejjednodussi recept na satecky:

1 bal. mrazeneho listoveho testa
marmelada
bilek na potreni
cukr moucka a vanilkovy cukr na posypani upecenych satecku (muze byt a nemusi)

listove testo necham pri pokojove teplote rozmrznout a vyvalim - vykrajuji kostky, na ktere dam marmeladu a po okrajich pevne slepim, potru bilkem a necham upect pri teplote 200°C. hotove pocukruji.

na napln se vyborne hodi i krajena jablka (tolik netecou) promisena se skoricovym cukrem.
24. únor 2009 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ad satecky:

delam radeji trojuhelnicky a slepuji po obvodu, pokud jsem slepovala rohy smerem ke stredu nedopadlo to moc dobre - ale "kolacky" se take snedly :wink:
24. únor 2009 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Som tu prvy krat ked som si precital recept BLESKOVY KOLAC tak to musi teda byt ozaj bleskovy ale aj hnusny som kuchar a uz logika mi hovorii ze nasypat muuku na pekac a atd a zaliat mliekom no fakkt smiesne.aAle kto newie warit hm no tak ........
6. kvě 2009 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
:stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. kvě 2009 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte chcela by som sa opýtať či niekto nemá recept na jablkovo-kokosový koláč pozerala som kadekde ale len s tvarohom a iné kombinácie ale kokos nie vopred ďakujem ak niekto má :wink: :slight_smile:
6. kvě 2009 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: možeš si urobit piškotové cesto a na vrch nastrúhané jablká s kokosom alebo do cesta kokos a na vrch jablká ak máš niaky dobrý recept tak improvizuj :wink:
http://www.jedlo.eu/recepty/mucniky-zakusky-torty/kokosovo-jablkova-pochutka/
6. kvě 2009 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
mala som na mysli že do cesta ide kokos aj jablká ale neviem pomer nič som to jedla už dávno niekde na návšteve a bol super len neviem u koho :grinning: :grinning: :grinning: ale aj tak dík
6. kvě 2009 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
neviem či to tu niekto dal ale robila som toto:

Margot

Cesto: 1 čokoláda Margot, 2 vajcia, šálka cukru, 1 vanilka, 3 lyžičky oleja, 1 šľahačka, prášok do pečiva, 2 šálky polohrubej múky, ½ šálky prevareného mlieka
Poleva: 10 dkg cukru, 10 dkg masla, 2 lyžice kakaa, 2 lyžice rumu, 1 žĺtko

Ako na to:
Čokoládu postrúhame a zmiešame s ostatnými surovinami na cesto a dáme piecť.
Suroviny na polevu zmiešame a dáme na vychladnuté cesto.
6. kvě 2009 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
čo si dnes piekla?
6. kvě 2009 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
neviem či to tu už nie je, ale ja idem dnes vyskúšať tento:

Rafaelo rezy

1 hrnček práškového cukru, 1 hrnček vlažného mlieka, 2 hrnčeky polohrubej muky, 1 prášok do pečiva, 1/2 hrnčeka oleja a 2 celé vajíčka
Posýpka: 1/2 hrnčeka práškového cukru, 1 hrnček kokosu
na vrch 1 šľahačka

Cesto spracujeme zo všetkých prísad. Nalejeme na plech a hneĎ na vrch cesta, ešte pred upečením dáme posýpku. Upečieme a ešte zahorúca nalejeme 1 nevyšlahanú šľahačku, niekto odporúča aj troška rumu. Polieva sa cik - cak čokoládou.
8. kvě 2009 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
liana rafaelo řezy jsou vyborny a poměrně rychly :wink:
ja mam recept na supr perník, není vubec suchej :sweat_smile:
300g hl. mouky
300g cukru
2 PL kakaa
1lžička skořice
1 prdopeč
strouhana kura z 1/2citronu
to vše smíchat
1/2l mlíka
1 vejce
5 PL oleje
150g povidel
to vše rozmixovat, nalít do suche směsi a nalít na kokosem vymazany plech. Pečeme na 170stupnu asi pul až třičtvrtě hodiny
8. kvě 2009 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé liano, ty jsi mě předběhla - náhodou jsem tenhle recept objevila v sobotu a během hodinky byl hotový a je to výborné - a ta vůně při pečení...kdo zbožňuje kokos, není co řešit :grinning:
1. čer 2009 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
prosím, prosím o radu...jak se jmenuje typ receptu, kdy do misky dáte folii a vyskládáte ji po stěnách upečeným plátem...různě nařezaným, aby nebyla škvírka...a pak misku naplníte nějakou hmotou...evidentně tužší...po vychladnutí v lednici vyklopíte a máte polokouli, kterou dál můžete zdobit? nebo se upeče roláda, tak se naplní, nakrájí a stejný postup do misky...ztuhnout, vyklopit...polokoule? Asi to není rychlý a jednoduchý, ale já to někde viděla v časopisu a nemůžu si vzpomenout na název a tak to ani nemůžu hledat na netu...jako recept...moc moc děkuji az pomoc. Pečení zdar :wink: :grinning:
3. čer 2009 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

prosím poradte mi, moja dcéra má narodky a polovička meniny a tak robíme oslavu - vonku aj s kamarátmi no bude nás tam asi 40, budeme grilovať a opekať pri ohni

prosím poradte mi čo upiecť aby sa nám to tam nerozpustilo

napadli ma nejaké veci napr. cesnakové trojuholníčky z kysn. cesta, alebo nejaká štrudla, alebo.......

prosím poradte, rada by som aj niečo ako spôsob bublaniny alebo niečo také ovocné popr. s tvarohom čo sa nám nerozpustí.

:unamused: :unamused: :unamused: :unamused:
3. čer 2009 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, zober listkove cesto , vykrajuj z neho take obdlznicky / ked chces nieco krajsie zober formicky a mozes srdiecka, mesiaciky/ , daj na plech kazdy kusok potri trosku olejom a vrch posyp rascou, makom, syrom, sezamom, daj upiec do velmi vyhriatej rury... je to rychle, vyborne ku vinu, alebo len tak pre deti... na bublaninu / ceresne, jahody.../ 2 cele vajicka, hrncek krystal cukor, pol hrnceka oleja, pol hrnceka mlieka, 2 hrnceky polohrubej muky jeden prasok do peciva, vsetko zmiesat, dat na vymasteny vysypany plech, navrch pohadzat ovocie a dat upiect. potom kokosove gulky - 1 detske piskoty pomelies , pridas 10dkgkokos, 3 lyzicky kakao, premiesas. do hrnca das varit 1 a pol decivody, 4 polievkove lyz. praskovy cukor, 1 vanilku, a asi 5 dkg masla / moze aj viac/. miesaj ked zovrie odstavis, a nalejes na piskoty. poriadne premiesas, robis gulky ktore obalis v kokose / mozes aj v orechu, cokolade/ do gulky ked chces , mozes pridatoriesok, zele cukrik, kolesko bananu, ceresnu...
3. čer 2009 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je celkom fajn, rozmýšlala som nad tým, aj som skúsila robiť krokodýla z kys. cesta na majolkové žemličky a v remoske som ho musela robiť na 2x ale bol fantastický len musím skúsiť v rúre, lebo tam moc neviem ako na to či na viac či na menej stupňov, rozmýšlala som že v tej remoske by boli fajn napr.l nejaké buchtičky plnené párkom a syrom alebo tak. alebo aj trojuholníčky z list. cesta plnené salámou a syrom, no musím skôr niečo sladké,

je nejaká bublanina alebo niečo s tvarohom???
3. čer 2009 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
mojim detom velmi chuti pizza s kysnuteho cesta - urobis kysnute cesto, vyvalkaspotries kecupom, das sunku , kukuricu , syr / pridat mozes podla svojej chuti sampiony..../, stocis ako zavin , das na plech potries olejom a upecies... jednoduche, chutne , rychle...
3. čer 2009 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak včera sme sa o tom bavili, a tak den do predu urobím nejakú štrudlu a potom napr. rafaelo rezy a nejaké slané len neviem ako to mám uskladniť aby to bolo na druhý deň dobré teda to z kysnut. cesta napr. do tých umelohm. krabíc???
4. čer 2009 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Fórum není pro firmy".
5. čer 2009 ve 12:06 • hayerova
my sme dnes piekli super kokosovy kolacik- 2vaj+1hrncek praš.cukru+ 1hr.milk+ pol hr.oleja+ 2 hr. polohr.muky+1 prach do peciva, vsetko spolu vymiiesat a vyliat na nymazany vysypany plech. na surove cesto vysypat 1hr.kokosu zmiesany s pol.hr.prask.cukru. to upiect a ked to vytiahnete z rury tak na ten kokos naliat 2 slahackove smotany....je to super !:slight_smile:)
11. čer 2009 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ricky ked das nakoniec namiesto dvoch slahackovych smotan iba hrncek mlieka tak to ma ten isty efekt a je to menej kaloricke a hlavne lacnejsie. :wink:
aj ja ho robievam a niekedy aj namiesto kokosu dam orechy. mnam. ale uznavam ze kokosovy je o trosku lepsi. :wink:
14. čer 2009 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
pancake, to je ten recept, co psaala na téhle stránce Liana - Rafaelo řezy :dizzy_face:
16. čer 2009 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, prave som ho upiekla, dala som navrch len salku mlieka, pofrkala som to cokoladovou polevou..........vonia cely byt kokosovo :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
16. čer 2009 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek