Slaný dort pro diabetiky. Máte recept?

syraell
11. říj 2010

Ahoj,
letos jsem poprvé zkusila potahovanej dort k narozeninám našeho Kubajzníka. Nutně potřeboval kruhovej objezd, tak to jinak nešlo🙂
Musim říct, že mě to dost chytlo, takže plánuju vyprodukovat nějakou další perlu - tentokrát na společnou narozeninovou oslavu tchýně a tchána.
Blbý ale je, že tchýně je těžká diabetička...Hledám recepty na slaný dort. Moje babička dělávala výborný chlebový, už se jí ale zeptat nemůžu ☹
Pokud máte nějaký zajímavý receptíky, nebo odkazy - sam s nima!

Moc díky!

editah222
11. říj 2010

Já jsem dělala tenhle http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=58311
na MMB najdeš spoustu super nápadů na slané dorty, některé se dělají i z klasického chleba. Na ty se chystám příště 🙂
A nebo pro tchýni upeč dort s umělým sladidlem, tak to dělám pro tu moji. Receptů jde taky najit spousta a nebo prostě jen dáš místo obyč cukru dia, ale zas to pak není vhodné pro děti.

syraell
autor
12. říj 2010

editah222
Právě že do dětí sladidla cpát nechci a navíc marcipán se sladidlem zní dost brutálně 😀
Moc díky za tip!

llllucka
11. lis 2010

@syraell :já mám taťku diabetika už hodně let a řeším to sladkým dortem.Určitě ho ocení víc než slanej.Děláme to tak,že dort je jenom jeho a pro zbytek osazenstva s prostě koupí zákusky.Teď jsem objevila jeden výborný recept jen z čokolády a smetany.Zkoušela jsem zatím ve sladkém provedení a i dia nebude problém.