• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Slaný dort pro diabetiky. Máte recept?

11. listopadu 2010 
Ahoj,
letos jsem poprvé zkusila potahovanej dort k narozeninám našeho Kubajzníka. Nutně potřeboval kruhovej objezd, tak to jinak nešlo:slight_smile:
Musim říct, že mě to dost chytlo, takže plánuju vyprodukovat nějakou další perlu - tentokrát na společnou narozeninovou oslavu tchýně a tchána.
Blbý ale je, že tchýně je těžká diabetička...Hledám recepty na slaný dort. Moje babička dělávala výborný chlebový, už se jí ale zeptat nemůžu :frowning2:
Pokud máte nějaký zajímavý receptíky, nebo odkazy - sam s nima!

Moc díky!
11. říj 2010 ve 02:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem dělala tenhle http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=58311
na MMB najdeš spoustu super nápadů na slané dorty, některé se dělají i z klasického chleba. Na ty se chystám příště :slight_smile:
A nebo pro tchýni upeč dort s umělým sladidlem, tak to dělám pro tu moji. Receptů jde taky najit spousta a nebo prostě jen dáš místo obyč cukru dia, ale zas to pak není vhodné pro děti.
11. říj 2010 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
editah222
Právě že do dětí sladidla cpát nechci a navíc marcipán se sladidlem zní dost brutálně :grinning:
Moc díky za tip!
12. říj 2010 ve 02:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@syraell :já mám taťku diabetika už hodně let a řeším to sladkým dortem.Určitě ho ocení víc než slanej.Děláme to tak,že dort je jenom jeho a pro zbytek osazenstva s prostě koupí zákusky.Teď jsem objevila jeden výborný recept jen z čokolády a smetany.Zkoušela jsem zatím ve sladkém provedení a i dia nebude problém.
11. lis 2010 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek