Vánoční perníčky, čímpak je zdobíte?

nikyselen
14. lis 2016

Tedy né Vánoční peču je tak na čerty ..
U nás jsou peníčky každoročne,jelikož je hrozně milují peču tak ze 3 dávek 🙂 Letos mám,ale dilema každý rok je zdobím cukrovou polevou i přesto,že bílková se mi líbí více tak pak "spadne,vybledne" .Když jsem jí zkoušela cvičně na pár z nich tak pak není tak hezká.
Čímpak zdobíte perníčky bílkovou polevou nebo cukrovou?Nějaký nápad,recept 🙂 podělte se 🙂 ..

babanci
14. lis 2016

Jaký je rozdíl mezi bílkovou a cukrovou? Já prostě začnu šlehat bílky, přidávám přesátý moučkový cukr a stále míchám a míchám, přisypávám a musím říct, že najít ten správný okamžik, aby nebyla ani řídká ani hustá je celkem věda... 😀

nikyselen
autor
14. lis 2016

Cukrová je moučka a citron..není tak sladká..
bílková je to co píšeš..je fakt,že najít ten spravný okamžik,aby netekly je občas nadlidský úkol..
Zajímalo by mě čím mají dělaný perníčky co prodávají furt mají krásné barvy té polevy..já mám pocit,že obě dvě za chvilku vyblednou :/ no není to katastraofa,ale..

babanci
14. lis 2016

@nikyselen Taky jsem šíleně akurátní. 😀 Mám pocit, že mě neblednou nebo to nestihnou, jak rychle se zbaští. 😀 Jinak barvy kupuji v www.sladkepeceni.cz, ale u perníků mám nejradši jen bílou.

nikyselen
autor
14. lis 2016

proto musím péct tak ze 3 dávak 😀 ,protže to furt ujídají,nejhorší je,žekdyž už to ujídají tak jenom ty ozdobené,přeci nebudou jíst suché 🙄
Taky zdobim mám nejraději bilou..někdy si ty svoje děti zdobí barevně 🙂

babanci
14. lis 2016

Už mám těsto na balkoně. Začnu zítra. Kromě klasiky bych chtěla udělat nějaké zvláštní. Kouknu se na internet a budu hledat nápady. Pak něco hodím do placu, aby si pojedli a zbytek zašiji někam, kde nenajdou.

nikyselen
autor
14. lis 2016

taky jsem si na ně dneska už nakoupila a pomalinku začít vidím to zítra na dopolko. těsto 🙂
To by mě docela zajímalo když něco najdeš tak mi pak kdyžtak jsem hodˇ stránku když to nebude tajné a bude se ti chtít 🙂

trampolina_89
14. lis 2016

Na profesionální zdobení je cukrářská glazura, už jsem o ní uvažovala, ale odradila mě ta cena....a jelikož se strašně rychle sní, tak na to prdím a zdobím klasicky bílkovou 🙂

babanci
14. lis 2016

@nikyselen Jasně, hodím. Měla jsem představu nějakého netradičního tvaru, nato světlemodrou nebo světletyrkysovou polevu /letos ladím do tyrkysova/ a pak zdobit až po zaschnutí bílou polevou. Taky mám jedlý stříbrný prach, takže bych dělala noční oblohu? 😀

babanci
15. lis 2016

@nikyselen Ještě mě včera napadlo...chtěla bych potírat perníčky takovou řidší polevou, ale nechci, aby stékala. Myslíš, že by pomohlo, kdybych udělala napřed pytlíkem obrys, nechala zaschnout a pak tam tu polevu opatrně nalila?

nikyselen
autor
15. lis 2016

tu polevu jestli myslíš že bys chtěla mít potřenou a na to kreslit tak já ji natírala štetečkem..zaschla a na to kreslila.. Našla jsem si návod tady u paní 🙂
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=2087

babanci
15. lis 2016

@nikyselen Díky, to jsem přesně potřebovala vědět.

travnulee
22. lis 2016

@nikyselen a ten cukr s tím citronem jen tak smícháš a funguje to jako ta bílková? nedávno jsem to řešila u nás v říjnovkách a došli jsme akorát na tu kupovanou polevu (a já ji blbec už koupila), bílkovou dávat letos nechce

babanci
22. lis 2016

Já jsem smíchala bílek,citronovou šťávu a cukr a míchala a míchala...😊 udělala si napřed kontury,pak trochu naředila a řidší natřela po celém povrchu. Až zaschlo,teprve jsem zaćala zdobit,jen bíle a stříbrné perličky malé. Byla to piplačka,ale je to krása.Až budu mít doděláno,hodím sem foto. Dívala jsem se dnes na profíky na videu a těm se ruka netřese,mě se třásla dost.😀

travnulee
23. lis 2016

@babanci aha, já doufala, že to půjde bez těch bílků :(

babanci
23. lis 2016

@travnulee To by nešlo, to by určitě nedrželo a tak se to pěkně nevyšlehá a nezbělá. Nechceš syrové bílky? Ptám se, protože moje dcera jednou přestala jíst vosí hnízda, která do té doby milovala, když se dozvěděla, že do krému dávám syrový žloutek. Začala jsem je tedy plnit nutelou. 🙂

babanci
23. lis 2016

@travnulee Tak to ozdob čokoládou a máš to jednodušší. 😀 😀

rumisik
23. lis 2016

U nás je největší zájem právě o suché. Asi že s polevou už je to moc sladké.... Jinak bych zkušila čokoládu 😉

babanci
23. lis 2016

@rumisik Já mám takový nějaký méně sladký recept, protože, jak se to nepoleje cukrem nebo čokoládou, není to dobré. 🙂

travnulee
23. lis 2016

@babanci to už by mi asi nechutnalo, letos nechám na jídlo neozdobené, udělám jen pár výstavních tou kupovanou polevou. Nedá se...

hop_ita
23. lis 2016

Namáčím do hořké čokolády a sypu oříškama nebo mandličkama 🙂

babanci
23. lis 2016

@travnulee Já každý rok peču hromadu druhů, ale už ubírám na množství. Udělám třeba 27 druhů /vloni/, ale z poloviční dávky. Moje dcery tvrdí, že peču vzorky. Výstavní na koukání, ale ne na jedení. 😀

travnulee
23. lis 2016

@babanci :D tak já to dělám přesně obráceně, dělám 4 klasické recepty ve dvojnásobných dávkách a každý rok zkusím k tomu ještě nějaký nový recept

babanci
23. lis 2016

@travnulee No, tak za pár let jsi taky na vysokém čísle. 😀 😀 Letos jsme si řekli, že se budeme krotit, že jsme tlustí.

travnulee
23. lis 2016

@babanci samozřejmě, ty recepty, které jsou nic moc, tak vyřadím :D

nellilie
25. led 2017

No, sice už je leden, ale co:D Já míchám bílek v hrníčku i s přecezeným citronem...bílek taky jedu přes sítko. A přidávám postupně několikrát přesátý cukr do konzistence jakou potřebuji a drží naprosto perfektně. Zdobím i chaloupku a opravdu to drží včetně rampouchů. Známá má tu chaloupku už pár let doma a spíš začne blednout ten perník, poleva je pěkná furt. U nás se perníčky zdobí i pro koledníky na Velikonoce.