• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Zeleninové šťávy. Znáte nějaký recepty?

13. ledna 2009 
Ahojky, poradite mi někdo nejaké typy,recepty a postupy na přípravu zeleninové šťávičky pro děti? Malý po jakémkoli ovoci i šťávě blinká,tak jsem chtěla skusit zeleninové...Je mu 9,5 měsíců. Děkuji.
13. led 2009 ve 13:48  • Odpověz  • To se mi líbí
ja myslim ze cokoli jde strcit do odstavnovace (to je slovo :sweat_smile: ) treba salatovou okurku, mrkev, celer, rajce - to ale az dyl - nebo mrkni co uz maji hotove :wink:
13. led 2009 ve 13:52  • Odpověz  • To se mi líbí
jeste dyni, cuketu, i do prikrmu.... nas taky pije jen vodu nic jineho pit nebude ale sni vse,,,
13. led 2009 ve 14:40  • Odpověz  • To se mi líbí
No ten zeler by som este nedavala, az po roku. Je to prilis aromaticka zelenina. Skus najprv take neutralne: mrkva, pastrnak, cuketa...
13. led 2009 v 15:17  • Odpověz  • To se mi líbí
super je mrkvová šťava s zelerom, ale ten zeler fakt až neskôr, ináč ma fakt žiadna iná zelenina nenapadá....
13. led 2009 v 16:06  • Odpověz  • To se mi líbí
ja by som mu dala asi iba vodicku ak ti ide o pitny rezim, odstavovane stavy su prilis koncentrovane a zbytocne zatazuju ladviny a nemaju skoro ziadnu vyzivovu hodnotu a neobsahuju ani vlakninu kedze je to len stava bez duziny, skus mozno ovocie prevarit a nie davat surove, nie je to potom take agresivne v zaludku :grinning:
13. led 2009 v 17:14  • Odpověz  • To se mi líbí
ewuli - saska dobre pise. My dospelaci povazujeme stavy (ci ovocne alebo zeleninove) za kompletne jedlo. Ale z pohladu vyzivy deticiek do 2 rokov naozaj nemaju velky vyznam. Zbytocne zatazuju traviaci trakt, ale nemaju dostatocnu vyzivovu hodnotu, aby bolo vhodne podavat ich tak malym detom. V tomto veku deticky este prilis rychlo rastu a tak je potrebne krmit ich vysokovyzivnymi potravinami, pretoze maju male bruska a stavy (aj polievocky a ine tekute potraviny) zbytocne obabravaju pocit hladu na ukor vyzivy.
To ovocie naozaj skus povarit, alebo sparit, aby sa zachovalo aj mnozstvo vitaminov.
13. led 2009 ve 20:09  • Odpověz  • To se mi líbí
ja som za odstavovanie zeleniny v surovom stave(ved ako inac :grinning: :wink: ) ale moj syn uprednostnuje vodicku, co ma tesi, lebo sladka voda ho len zasyti a nic mu neda, tak obycajna voda mu uhasi smad a moze pekne papuskat dalej :wink:
13. led 2009 ve 20:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek