• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přítelkyně je v nemocnici. Chci být s malou doma

5. května 2010 
Zdravím vás všechny,potřeboval bych trochu poradit....Svou přítelkyni se kteroou mám 2,5letou princeznu jsem musel hospitalizovat v nemocnici.....s určitých důvodů a komplikací se její léčba může protáhnout i na několik týdnů.Nevím však jak je to v dnešní době s paragrafem,nebo lépe řečeno co za papír musím mít (třeba do práce) od doktora,abych s malou mohl být doma,jelikož s hlídáním bych měl docela problémy a v práci mi vyhoví.Dokonce má mzdová účetní mi nabyla schopna odpovědět na otázku.Děkuji všem za info a rychlou odpověď.PS:dovolené už mi moc nezbývá :grinning:
19. srp 2009 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
urcite mas pravo na OCR...osetrenie clena rodiny...treba ist do nemocnice a pytat si papier...resp. k obvod. lekarovi... :slight_smile:
19. srp 2009 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
já právě nevím, zda to je možné i u nesezdaných párů??? to by mě vážně zajímalo
19. srp 2009 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Něco podobného jsem slyšel...A jak se to platí,budu na tom hůř jak na nemocenské nebo ako? :slight_smile: Děkuji za odpověď.Ahojte....
19. srp 2009 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No to mi ani neříkejte,že bude problém,když nemám prsten? :astonished:
19. srp 2009 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
myslim,ze ak mate spolocne bydlisko ,tak by to problem nemal byt.
19. srp 2009 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
podla mmna uz uznavaju druha a druzku,ale na to tiez treba papier...skus skor decku doktorku poprosito papier na ocr ,ved mala je tvoja dcera...co uz... :wink:
20. srp 2009 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pokiaľ je malá tvoja, zapísaný si v rodnom liste a tak, tak zájdi za detskou lekárkou a daj si vypísať OČR... u nás to vychádza myslím na 50-60% platu... myslím...
20. srp 2009 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pokud to chápu dobře,tak ty by ses potřeboval starat o dceru místo manželky,která je s ní na mateřské,ale teď je v nemocnici. Podle mě na to paragraf nepůjde,vžďyt dcerka není nemocná ne? Nebo s epletu?
20. srp 2009 v 08:37  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
V zmysle § 39 ods. 1 písm. a) a b) tretí bod zákona č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení zákona č. 555/2007 Z.z. poistenec má nárok na ošetrovné, ak ošetruje choré dieťa, ktorého zdravotný stav podľa potvrdenia príslušného lekára nevyhnutne vyžaduje ošetrovanie inou fyzickou osobou, alebo sa stará o dieťa do desiatich rokov veku, ak fyzická osoba, ktorá sa inak o dieťa stará, ochorela, bolo jej nariadené karanténne opatrenie podľa osobitného predpisu alebo v súvislosti s pôrodom bola prijatá do ústavnej starostlivosti zdravotníckeho zariadenia, a preto sa nemôže o dieťa starať.

Nárok na ošetrovné z dôvodu starostlivosti o syna v predmetnom prípade máte, vzhľadom na to, že Vaša manželka, ktorá sa inak o syna stará, je prijatá do ústavnej starostlivosti zdravotníckeho zariadenia.


...takto je to na Slovensku...verim ze aj v CR..
20. srp 2009 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
TAk to je pro mě novinka. TAk to ej dobře že to vím :slight_smile:
20. srp 2009 v 08:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pokud vim, je jedno jestli jsou nebo nejsou svoji.Ani bydleste nebylo rozhodujici, kdyz jsem byla nemocna, tak mi odvodak napsal papir pro pritele a to ja trvale bydliste u rodicu ale bydlim s pritelem jinde.V nemocnici a nebo v jeji obvodni lekar by ti mel napsat papir ten odneses do prace...

teda pokud se to zase nezmenilo... ale bylo to letos v unoru kdyz jsem byla nemocna...
20. srp 2009 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nas je ocr na dieta platene len pat dni :frowning2: ,potom sice mozes byt dlhsie no uz nedostane s ani korunu
20. srp 2009 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
titkovamiriam to je mylná informácia očr je platená 10 kalendárnych dní 55 % z vymeriavacieho základu nemocenského poistenia za predchádzajúci rok. Od 11 dňa je to neplatené a prerušuje sa aj dôchodkové poistenie. OČR ti vypíše detská lekárka.
20. srp 2009 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
chulit - v nemocnici kde léčí tvojí přítelkyni dostaneš papír na ošetřování člena rodiny (nebo od jejího obvodního lékaře), placeno je to stejně jako nemocenská - ale pouze 9dnů, a to zda jste manželé nebo ne nehraje vůbec žádnou roli, OČR může čerpat i babička...ale musí mít stejné trvalé bydliště, toť jediná podmínka
20. srp 2009 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Všem vám děkuji za odpovědi.Jen by mě ještě zajímalo co mám dělat po vyčerpání dní onoho ORČ?Bez peněz přeci úplně být nemůžem.Je možné jít třeba na jeden den do práce a znovu vypsat ORČ?Děkuji a mejte se krásně :sunglasses:
20. srp 2009 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Stačí opravdu na 1 den přerušit /dovolená, práce/ a pak to jde znova.
20. srp 2009 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, jak piíše zulík, a normální obvoďák to i navrhne sám, na jeden den přerušit a pak znovu
20. srp 2009 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
andreah dik aj mne tato info bodne kedze marek ide do skolky :wink:
20. srp 2009 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Díky moc za rady,doufám že obvoďák bude tak rozumný jak vy tady :slight_smile: Jak to vše vyřídím,napíši podrobné info
o tomto problému.Čaute. :sunglasses:
20. srp 2009 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, potrebujem poradit...Od 19.-29.4. t.r. som bola hospitalizovana v nemocnici (zijeme v CR). Bol mi tam vystaveny paragraf (OCR) - mame male dieta, o ktore sa musel doma starat manzel. Prvu cast paragrafu odovzdal v praci, druha cast mi ostala. Po prepusteni z nemocnice som bohuzial druhu cast paragrafu omylom znehodnotila (oprala v pracke :frowning2:((... Prakticka lekarka mi vystavila sice novy paragraf, ale ten je nepouzitelny, u manzela v praci ziadaju povodny dokument... povedali mu, ze mi maju v nemocnici vystavit akysi nahradny paragraf ci potvrdenie - chcem sa spytat, ci na to existuje tiez formular alebo co mam vlastne po nich ziadat?...Mate niekto podobnu skusenost?
4. kvě 2010 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sunea, musí to být tzv. Náhradní hlášení za ten ztracený doklad. Na druhu stranu budeš muset /tedy Tvůj partner/ doplnit údaje, které jsou normálně na originálním tiskopisu: Od kdy do kdy /datumy/ trvalo ošetřování dítěte, zda po dobu ošetřování otec nepracoval, jeho podpis...pokud máš ten II.díl od doktorky, tak se podívej, co je na zadní straně. Moc nerozumím tomu, když Ti doktorka napsala kompletně celou ošetřovačku, proč zaměstnavatel prostě nevrátí tu původní a nemůžete dát tu novou, když je na stejné období.
4. kvě 2010 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Zulik, dakujem za radu. To Nahradni hlaseni je tiez ako formular? No snad to v nemocnici budu mat...
Zamestnavatel tu povodnu OCR nemoze vratit, lebo uz to niekam poslali (do Prahy na socialny urad alebo take nieco)... ten novy doklad je uplne na rovnake obdobie, akurat je tam ine razitko lekara (nie z nemocnice, ale praktickej dr.), tak by to pre nich asi bolo komplikovane si to "medziuradne" vykomunikovat...
5. kvě 2010 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek