Jak se vypořádat s "nevěrou"? Přítel si píše s jinou

lani1
5. lis 2017

Nevěru mám v uvozovkách, každý to bude brát asi jinak. Já vím hlavně o velké spoustě zpráv, co se děje v práci nevím. Přítel 38 a kolegyně cca 20 plus minus, my doma dvoulete dite, novy dum, se kterym se cele ty dva roky vlecou problemy a soud se stavebni firmou, tchyne, ktera me nemuze rozdychat apod. Chapu, ze to mozna byl ventil a utek od problemu, ale pritel se k tomu moc neumi vyjadrit, tvrdi,ze nevi proc, takze mi vadi, ze nevim presnou chybu, pricinu, kterou bych mohla odstranit a trochu si ulevit, ze uz by nemusel mit duvod priste. Hlavne jsem asi moc egoisticka, protoze nemuzu prenest pres srdce, ze chtel cislo po jine holce, on, chlap myho zivota videl najednou jinou a ne me. Nejaky tip? Da se pres to prenest? Mam ted pocit, ze me nemiluje, kdyz to udelal, ze kdyby prece miloval,tak mi takhle vedome ublizovat nebude. Co kdybych na to neprisla? Kam az by to zaslo? Muzu se pretrhnout a pak si pripadam trapna, ze vlastne mu lezu do zadku, aby nahodou nemel zas potrebu nekde hledat neco jinyho, druhy den me zase prepadne ta vytocenost, ze kdyz sem mu prece nebyla dost dobra a myslel jen na sebe v tu chvili,tak at si radsi jde. Da se tohle vubec zachranit? Pro me je duvera dulezita strasne, nevim, jak tohle rozdychat. Vim,mze to pro nekoho nevera ani neni. Uvedomuju si i vlastni chyby za ty dva roky, unavu, vytocenost, dite jen rvalo a nespalo, chlap nebyl stredem pozornosti. Ale ja se doma neflakam, chodim do prace s nazim se vse zaridit a obstarat. SAm rekne, ze mi nema co vytknout.

luciebx
5. lis 2017

Počkej počkej. Takže stalo se něco mezi tou kolegyni a manželem ?

penelope87
5. lis 2017

@lani1 Co bylo v těch zprávách?

galatea_a
5. lis 2017

Vůbec nepíšeš, o co vlastně konkrétně jde. Co se stalo?

hofida
5. lis 2017

To jsou takovy zbytečny stesky....
Z mého pohledu resis prkotiny.
Jestli se teda stalo jen to, že chtěl číslo nějaké slečny. Vždyť ani nevíš, jestli by ji zavolal. Bůhví co si tím chlapi dokazují.... Já bych to úplně vypustila
😉

mrkvicka88
5. lis 2017

Záleží na tom, co bylo v těch zprávách. A jestli teda něco s tou slečnou měl..

lani1
autor
5. lis 2017

No jak mam vedet co ve zpravach bylo?se muzu jen spolihat,co mi tekne on,ale bylo jich dost,prisel mi totiz vypis a fakturou,tak jsem na to prisla,bezne platime 500kc ted 1500,tak jsem nechapala.Takze si to cislo nejenze vzal ale proste prvni co tak rano psal ji,odpolko kdyz hlidal dite a ja byla v praci tak celou dobu taky,apod

lani1
autor
5. lis 2017

@hofida
@hofida
@hofida
@hofida
@hofida nevim jako zbytecny stesk?sorry ale pro me to byl chlap na cely zivot a to ze ma chut a cas oblbovat holku v praci mi neprijde uplne super prkotina

simkrk
5. lis 2017

Musite si o tom promluvit, jak o vas a vasem vztahu a taky i to co to znamena s tou slecnou... Me je 23,s malou jsem sama... Protoze ex si nasel jinou..no nasel, pracovali spolu taky v praci.. Psali si ze spolu chtej byt, ze se jim styska atd... Dokonce ji i zaorel jeden den kdy byl cely den s nami tak ji psal co delal a o nas nebyla ani zminka...ihned druhy den jsem od nej odesla...tohleto musis resit jinak to budes prehlizet nebo spis te to v te palici bude hlodat jestli teda s ni neco ma nebo ne.. A jestli nic nerekne proste bych uderila a rekla bych mu ze proste odejdes a trochu mu povyhrozuj... Aspoj poznas jestli mu na vas zalezi nebo jestli mu je nala jina prednejsi...

dominikaromanova
5. lis 2017

@lani1,
já tedy nevím, ale v podstatě jsi zde neuvedla nic, co by Tvůj chlap uděl. Píšeš zde jen o „nějakých zprávách“, ale nevíš co v nich bylo. Také se to mohlo týkat třebas pracovních věcí. Moc jsem z toho cos napsala nepochopila. Nějak postrádám hlavu a patu celé věci. Byl Ti nevěrný nebo sis to jen vydedukovala sama v hlavě na základě vyšší faktury za telefon. Co Ti na to odpověděl on?

lani1
autor
5. lis 2017

Jo priznal se,ze ji oblboval.pracovni veci po sms v 5h rano ani po pracovni dobe fakt neresi

verca156
5. lis 2017

no nevím o co moc jde, ale radím nepodceňuj své pocity, opravdu chceš žít s partnerem bez lásky (píšeš, že to tak cítíš)? Na otázku zda-li se to dá přenést, to každý má jinak za mě ne..., A skutečně víš, kam co zašlo? podle nějakých zpráv taky nemusíš vědět všechno... No a skutečně dost utrpí tvoje sebedůvěra, tohle se stává ... jsme jen lidi, každý děláme chyby.... není důvod se o za něco obviňovat a dle mého názoru není ani důvod kolem chlapa takhle skákat..... bude-li chtít být nevěrný může to udělat teď či za 5 let.... nikdy nevíš, každý zodpovídá jen sám za sebe... dej na své city a nezapomeň, že Ty jsi jedinečný originál !

dominikaromanova
5. lis 2017

@lani1,
to je alespoň nějaká informace, v tom případě doporučuji si sednout a začít spolu komunikovat, ujasnit si, zda spolu chcete být nebo ne. Jestli nebude chtít nic řešit, pak je již jen na Tobě zda v takovém vztahu budeš chtít být a nebo zda ne.

hofida
5. lis 2017

@lani1 no a co, že to zkouší? Trochu nadhledu a volnosti.... ženský, nebuďte takový stíhačky...
Chce si zvednout jenom sebevědomí třeba... třeba tě má plny zuby.... třeba je v tom úplně něco jiného...nech ho rozhodnout o tom, zda zahne nebo ne... když tomu teď na sílu zabránis, k čemu ti to do budoucna bude? Nedůvěra, výčitky, hlídání, ověřování... vztah o ničem.
Nech ho, ať si sám rozhodne, co bude dál.

xdrak102
5. lis 2017

@verca156 Pod vaší radu bych se podepsala. Já svoje pocity a intuici potlačovala (důkaz jsem neměla) a zpětně po rozvodu (ex nakonec k jedné milence odešel) mi sousedka prozradila že exmanželovi doma soukromě přezdívali kurevník😕
Zahýbal mi ne s jednou. Ale dělal to šikovně...
A 1000 Kč v sms, to si asi nepsali jen o počasí🙄

luciebx
5. lis 2017

@lani1 tady chybí komunikace. Sednout si a vyrikat si to. Ať se ti jeho odpověď bude líbit nebo ne. A klidně hod řec s tou kolegyni.

penelope87
6. lis 2017

@lani1 Fakt je základ si o tom otevřeně promluvit, když ti to vadí, a vyjasnit si, k čemu a proč došlo. Nabídnu možná pohled z druhé strany. Před několika lety přišel do práce nový kolega, o něco starší a skoro 20 let ženatý, bezdětný. Strašně jsme si sedli a v práci spolu byli pořád, na kafíčku, pořád jsme si psali. Já mu chodila i o víkendu pomáhat na dílnu, když nestíhali. Ale nic v tom nebylo - nechtěl rozbít manželství, nedali jsme si ani pusu. Čistě to bylo o tom, že jsme si výborně rozuměli a potřebovali jsme někoho, kdo s náma bude sdílet věci, které nemáme ve vztahu. Je to můj moc dobrý kamarád, byl mi na svatbě za svědka. Jeho žena byla velice obezřetná a rezervovaná a trvalo, než pochopila, že v tom fakt nic není. Neříkám, že je to u vás stejně, ale možná to není tak horké. Je třeba si promluvit.

lani1
autor
6. lis 2017

No mluvili jsme samozrejne,chteka jsem vedet,co konkretne je spatne a co mu treba chybi,co hledal jinde..nic udajne neni spatne,nema mi co vytknout prej,proste se mu libila,nevi proc to udelal,nechtel me opustit atd..Mozna sem mela dosat,ze bych rada,kdy by se mi vyjadril nekdo s podobnou zkusenosti,ja bych taky radila kamaradce puvodne

lani1
autor
6. lis 2017

asi jinak,nez kdyz ted vim,jaky to je..

Pokud me mel plny zuby, jak tu bxlo zmineno, tak se snad ma nejdriv neco bud snazit dona resit, nebo se rozejit ne?

simkrk
6. lis 2017

@lani1 nemel ti co vytknout, ani opustit te nechce atd... To same bylo i u nas... :/ ti chlapi budou koukat po jinych to je jasne... Jen zalezi jaky pak ten vztah mezi nima je... :/ ten muj to doma. Taky neresil se mnou, co mu vadi co je spatne a sveroval se jiny s kterou tedka je..

liynks
6. lis 2017

Takže - asi mu slo o zvednutí sebedůvěry a hlavně ega, ze ho ještě někdo chce (navíc když jste řešili barák a malé dítě, takže nebyl středem pozornosti, což u někoho muže být problém). Navíc má doma full servis a super ženu. Asi chtěl slyšet jak je super a řešili počasí (změna od baráku a dítěte). Ale na druhou stranu, takhle začíná něco moc ošklivého... takže sednout a promluvit - ze takhle ne, pár sms ano, ale ne celý den. Nebo vůbec. Nebo změna práce. Proste mu to polopatě vysvětlit, ze takhle ne (ale bez výcitek a jemně). Držím pěsti!!!!!😘

hofida
6. lis 2017

@lani1 ja právě tu zkušenost mám. Už je to 6-7 let zpět. Manžel vozil do práce a z práce kolegyni, ona mu pekla dobroty k svačině, později mu psala vyzývave SMS, nakonec mu jednou zavolala, že si u ni doma nechal klíče. Prostě chtěla, abych na ní přišla. Udělala jsem scénu, on zatloukal, ale kontakt s ní ukončil.
Po 5 letech manželství skončilo z mého popudu. Chvíli byl sám a teď už s ní pár měsíců žije.
Kdybych tomu nechala volný průběh, mohli jsme mít dávno každý svůj život a ne se plácat dlouhé roky od ničeho k ničemu.

verca156
7. lis 2017

@xdrak102 😀 ano je to tak city jsem také podceňovala až teď když jsem si namlátila hubu tak jsem se poučila... to je život jak nás krásně školí a o ex ani vyprávět nebudu nebýt slepá tak už by byl konec dávno...

xdrak102
7. lis 2017

@verca156 tak to máme úplně stejně. Taky jsem si musela pěkně namlátit😂

xdrak102
7. lis 2017

@hofida nemůžu než reagovat. Je až úsměvné, jak podobný průběh to mělo u nás. Taky na to šla přes svačinky😂 Ty chlapi jsou fakt jednoduchá stvoření😀