Je manželka zlatokopka?

matus89slovak
1. říj 2022

Ahojte. S manželkou žijeme v Prahe, ona pracuje v IT a ja som podnikateľ. Podnikám takmer 1.5 roka, príjem mám, avšak nestabilný. Priemerný ročný príjem mam porovnateľný s platom začínajúcich učiteľov na základnej škole. Problém je, že manželka je nespokojná, sťažuje sa, že nás neviem zabezpečiť. Závidí kamarátkam a kolegyniam v práci , ktoré majú manželov pracujúcich v IT a majú vyššiu životnú úroveň. Dokonca kvôli tomu plače, sťažuje sa, že je ambiciózna a pracovitá, no kvôli mne si nemôžeme dovoliť vyšší štandard. Tiež som pracoval 3 roky v IT a zarábal približne ako ona. Chcel som ale vyskúšať podnikanie a ona súhlasila. Teraz sme vo veku, keď si jej kamarátky kupujú byty a domy, no my si to momentálne nemôžeme dovoliť. (Môžeme ale nie to, čo by chcela ona). Ona je z toho frustrovana a viní mňa, tvrdí, že jej kamarátky nie sú také ambiciózne ako ona, no majú sa oveľa lepšie, vďaka ich partnerom. Závidí im to a začína mnou pohrdat. Pritom by som mohol byť učiteľ, alebo
mať inú, menej zarabajucu pozíciu. Moja rodina tvrdí, že je zlatokopka, a ak by ma mala naozaj rada, prijala by, že zarábam menej ako ona, alebo jej kolegovia v IT. Čo si o tom myslite? Ako by ste to vnímali vo vzťahu vy? Rad by som to videl z pohľadu iných žien z pohľadu iných žien.

betysch
4. říj 2022

@ferda90 tak co si budeme.Ceny bydlení jsou strašně přemrštěné.Blbé je to že cena podnájmu je dneska taky přemrštěná.a já pořád vnímám vlastní bydlení sice s hypotékou jako takovou jistotu.

biedronka10
4. říj 2022

@jola777 Je vidět, že ty asi zřejmě nemáš s podnikáním zkušenosti ze?
Za:
1) stabilní příjem u podnikání neexistuje, od toho je to podnikání, je nastaveno úplně jinak než zaměstnanecký poměr. O principu příjmu se zmiňovat nebudu, to je kapitola sama pro sebe a na dlouho.
2) zakladatel neuvádí, v čem podniká, to je taky dost důležite pro určitý odhad času, kdy se ti podnikání může cca rozjet a pak teprva se začít nějakým způsobem rentovat.
3) další relevantní a důležitý bod je to, v jakém stavu začal podnikat. Pokud neměl znamosti a jel takzvané jak mi v podnikání říkáme od trenek, tak to může trvat klidně i déle jak rok. Obecně se uvádí, že po 2 letech je vhodné udělat šumař a zhodnotit co mi to dalo, vzalo a jaký je celkový vysledek. Takže rok a půl není ještě nic....ale záleží prostě v čem podniká. Zda si musí tvořit klientelu ze známosti, jak pouzit propagaci, zda žije v oblasti kde ho někdo zná, resp aspoň trošku větší vzorek lidí, aby si to mohli říci mezi sebou....tak se totiž tvoří zákazníci, to je jediná dosud nejspolehlivější reklama.
3) dále je nutné upozornit že délka rozjezdu se i odvíjí podle množství a úrovně konkurence. Ano protože jsou zákazníci, co jsou prostě roky na někoho zvyklí a nepůjdou hned do mladého podnikatele, postupně se začnou lidí objevovat ale trvá to a mnoho lidí k němu prostě nepůjde. O tom je ale poradny podnikatelský průzkum.
4 ) ne každý jde do podnikání pro to aby vydělal. Podnikání se dá krásně vydelat, ale taky takzvané sůl nul, to znamená vydělám, ale poplatním. Podnikání není čísty příjem a těch proměnných je tam moc. A další, může se do toho pustit i člověk, který nechce být v kolektivu, che být svým pánem...to je totiž ten největší rozdíl od zaměstnance. Protože jinak co se týče příjmu je hodně jednoduché a nesprávné tvrdit, že podnikat jdu za lepším výdělkem...ne každý obor vynáší víc, než zaměstnanecký obor.

Zakladatelé bych tu neocernovala a nedělala z něho neschopného blbá, protože právě z práce vím o čem podnikání je. Máme málo informací, abychom ho mohli takto kadrovat, že to má zabalit. Třeba je tam šťastnější než jako zaměstnanec. To že paní si stěžuje na jeho příjem, musela s tím počítat...ostatne on by to mohl brát jako podraz, že se na tom dohodli a najednou je to hrozný problém. Peníze nejsou všechno a to není jen klišé.

veroniquecz
4. říj 2022

@betysch jenže tu hypo už dnes skoro nikomu nedají. A navíc hodnota te nemovitosti už většinou vůbec neodpovídá tomu za kolik se prodává….

veroniquecz
4. říj 2022

@ferda90 jj je to mazec. U nás v Brně 3+1 na sídlišti, 40 let starej panelák za 6-8 mega 🤯

betysch
4. říj 2022

@veroniquecz přesně.Možná i proto je naštvaná protože projeli dobu vlastní pořídit si vlastní bydlení bylo lehčí…

jola777
4. říj 2022
ferda90
4. říj 2022

@betysch taky si říkám. Podnájem by vyšel stejně ne-li o něco víc než teď platíme s hypotékou. Sice jsme zadlužení, ale splátky jsou v klidu a je to,, naše,,.

ferda90
4. říj 2022

@veroniquecz to je šílené 🙈

biedronka10
4. říj 2022

@jola777 pak nechápu, proč ho odsuzujes, že hned po roce a půl prostě není výdělečný. Ono to fakt není lehký, my si až po 3 letech mohli říct, že je to ok a to máme lukrativní obor.

somalicats
4. říj 2022

@biedronka10 Protoze po roce a pul uz by vydelecny byt mel. Nebo by ty jeho prijmy mely aspon mit vzrustajici tendenci.

biedronka10
4. říj 2022

@somalicats nemusí. Úspěšne podnikání není na počkání. Vzrůstající průjmy taky mohou mít na začátku hodně skakajici tendenci.

somalicats
4. říj 2022

@biedronka10 Podnikam uz dost dlouho, takze o tom neco vim.

biedronka10
4. říj 2022

@somalicats představ si že já taky

felixfelicis
4. říj 2022

Me obcas fascinuji ty zdejsi myslenkove veletoce. Pred casem tu byla diskuse, kde si zakladatelka stezovala, ze okoli se ji posmiva za to, ze bydli v najmu. Prevazujici nazor v diskusi byl ten, ze touha po vlastnim je malomestacky prezitek, protoze na zapade je bydleni v najmu bezne. No a ted je tu halo z toho, ze holcina v 28 letech jeste nema dum nebo byt. Kdyz teda pominu to, ze autor se nezapojuje, takze je tu 7 stran myslenkovych konstrukci na zaklade jeho 3 prispevku. Vsechno zalezi na tom, jak se Modry konik zrovna vyspi🙂

biedronka10
4. říj 2022

@felixfelicis taky pravda

tasimia
4. říj 2022

@felixfelicis sakra přesně! 😂

somalicats
4. říj 2022

@biedronka10 no podle tvych prispevku v jinych diskusich mi prijde, ze moc ne.

biedronka10
4. říj 2022

@somalicats nevím co si tímto výrokem dokazujes, ale to mě celkem nezajímá. Hezký den

patypresdevaty
4. říj 2022

@ferda90 jasný, no.
V Praze jsme koupili byt 3+kk v roce 2016 a 2019 jsme ho prodali o 2mil dráž. Dnes by ta cena byla zase úplně jinde. Ale Praha je úplně jiná cenová...
Ale i našem rodném městě (okresní město 60km od Prahy) stojí dnes panelákovy 3+kk běžně od 3 milionu výš,často i o dost víc

elfka21
4. říj 2022

@biedronka10 pravda, můj muž taky podniká pro zisk až na druhém místě. Na prvním je to, že není zaměstnanecký typ. V zaměstnání nebyl ani celý týden a už musel skončit, jak ho to štvalo. 😆 Někdo prostě podnikat musí… ale to jsem odbočila. A s těmi příjmy máš taky pravdu. Ono zjistit, kolik se přesně daný měsíc vydělalo, by třeba v našem případě dalo tolik práce, že nás to raději nezajímá (zakázky se táhnou měsíce a překrývají se atd.). 🤣

biedronka10
4. říj 2022

@elfka21 👏 držím palce. Teď to bude náročný v tyhle blbý době.

atraps
10. říj 2022

@matus89slovak není zlatokopka, ale hysterka!!!! Pozor na to!!!!!!

atraps
10. říj 2022

@matus89slovak váš vztah by neměla posuzovat podle majetku a peněz vašich známých. A už vůbec vás porovnávat. Bože, to je co za ženskou!!!!

lvl16
10. říj 2022

No možná to trochu dramatizuje, ale nemyslím si, že je zlatokopka. Popravdě taky bych nechtěla být ten, kdo vydělává víc. Možná by už chtěla plánovat rodinu, ale nemá pocit, že si vzhledem k tvému nestálému příjmu může dovolit být několik let doma s dítětem. Jaké jsou tvoje vyhlídky v podnikání?

zuzineckah
30. pro 2022

@matus89slovak aspoň konečně vidíš, ze si mohl dopadnout hůř😂