Jsem zklamaná z chování rodiny po porodu miminka

luccy.luccy
9. črc 2014

Ahoj, nemám si bohužel o tom s kým popovídat a tak by mě zajímal Váš názor, jak to máte u Vás. Před 4mi týdny se nám narodila druhá holčička, doma máme už tříletou. Nečekala jsem, že si z nás všichni sednou na zadek, ale tak nějak mě mrzí nezájem ze strany manželových rodičů. Jako babička a dědeček absolutně nefungují. Neočekávám moc, ale starší dcerku vidí cca 4 - 5x do roka, mladší dcerku ani snad nemají zájem vidět. Bydlí sice asi 150 km od nás, ale spojení k nám do Prahy je víc než dobrý, ať už vlakem, autobusem, autem... Jsou v důchodu a u tchýně bohužel největším zájmem je alkohol...Vím, že nikdo nebude milovat moje děti víc než já, ale někdy mě ten nezájem strašně mrzí. Navíc, vím, jak to všechno utíká a že miminko bude jen chvíli. ☹ Na svátek starší dcery pravidelně zapomínají, na narozeniny a na vánoce mě strčí peníze, ať ji něco koupím. Vím, že než aby koupili blbost, je to lepší, ale u nich je to pohodlnost. Moje mamka třeba strašně ráda kupuje dětský oblečení, dělá jí to radost... tchýně v životě nic nekoupila... Máte to taky tak a řešíte to? Nepotřebuji se s nikým vídat 5x týdně, ale tak nějak přiměřeně...

mrsnikola
18. srp 2014

jak koukám, mají skvělou mámu a o takovou babičku a dědu , kdo by stál 🙂 fandím ti a neřeš to. na mě se prarodiče od otce taky vykašlali, vzápětí pak i otec a dokud jsem byla malá, měla jsem jiný starosti než že pojedu k jaké babičce (což byla vždycky otrava 🙂 ) a teď jen chápu to, že jsou hold lidé rozdílní a rodinu si nevybíráme a ani já se jim po dvou pokusech z mé strany již více nevnucuji a je mi fajn. Důležité je to pak dětem vysvětlit bez zášti a s veeeeelikýýýýým kompromisem od tebe, který dětem pak dojde až budou starší 😉