Nedokážu pochopit, že ho asi nemiluju

anna4444
24. říj 2023

Zdravim,

rozešla jsem se s přítelem po 5 měsících (ja 27, on 29), ale nedokážu pochopit, že takového člověka asi nemiluji…
Je skvělý, pečující, cítím se s ním v bezpečí, chlap do života.na začátku mě vlastně dostal z rozchodu a výletuli jsme hodně a asi jsem se i zamilovala (neměla jsem vůbec myšlenky na rozchod) Ale jak kdyby chybělo pouto. Jak kdyby to nebylo uplně ono, ale zároveň všechno fungovalo bez problému. Spokojená jsem s nim byla.
Jen byly často debaty o tom, že mu nedokážu tak opětovat city.
Dost projevoval city, což mě přišlo jak plýtvání slovem ´´Miluju tě´´ a i jsem ho snažila brzdit ale pak jak kdyby mi přišlo, že už ho vodím za nos a musela to ukončit, abych ho netrápila.
Jak je možný, že někdo je tak skvělý ale zároveň ho nedokážu milovat upřímně? Nejde mi to do hlavy…
Zároveň jsem dostala pocit, že potřebuju být sama, možná utéct a začala se cítit občas pod tlakem. A prostě jsem to musela vzdát a nechat to jít…
Zažila jste to některá? Jak jste to snážely? Nebo jste tomu daly ještě šanci?
Štve mě, že jsem to možná ukončila brzy a ani s nim nezkusila bydlet a pracovat u něj ( i když jsem to nejdřív odkejvala obojí).

gbp
24. říj 2023

@anna4444 tak mozna na to jdes az moc logicky a proste tam chybi ta "chemie". tomu neporucis 🤷🏼‍♀️

1pomnenka
24. říj 2023

V minulém dotazu byl označen za citového predátora! Tak já nevím, buď chvilku sama a srovnej si to v hlavě.

jeyre
24. říj 2023

Hele buď to tam je nebo to tam není... člověk může být milionovej, ale kde není chemie, tam srdci neporučíš.A nebo ti na něm něco nesedělo, tvoje intuice to věděla, ale k hlavě to ještě nedošlo 😉

rozitta
24. říj 2023

Ahojky, není to ten pravý pro tebe. Toho pravého poznáš totiž HNED. Nic si nevyčítej. Je dobře, že jsi odešla ze vztahu, ve kterém ses necítila dobře. Každý nemá tu odvahu. Jsou holky s pochybnostmi, jestli si ještě někoho vůbec najdou a raději setrvávají v nevyhovujícím vztahu. Já jsem odešla od přítele po dvou letech, zdál se být ideálním partnerem. Rozum říkal ano, srdce ne. Dokonce jsme se snažili o dítě.. Jednou jsem si dělala těhotenský test, zdálo se mi, že vidím druhou čárku a polila mě hrůza. Sama jsem byla zaskočená tímto pocitem 😅 Snažila jsem se tak moc neposlouchal svou intuici, že jsem se řítila do neštěstí. Dobře to dopadlo, rozešla jsem se s ním a za pár měsíců jsem se seznámila s mužem svého života ❤️ jsme spolu už skoro 12let a jakoby to bylo včera, naše první rande. Na tebe také někde čeká tvůj druhý dílek puzzle. 🧩👍

peclen
24. říj 2023

Palis mosty moc rychle. Na vztahu se musi pracovat, meli jste zkusit hledat cestu jak by oba spolu stastni. Je to prace vybudovat dlouhodoby a hluboky vztah. Rozhodne se to nikdy neobejde bez kompromisu a nejakeho zklamani. Takhle muzou koncit vsechny tve vztahy do budoucna.

jannym
24. říj 2023

Myslim si ze to nebyl ten pravy, kamaradka ma pro takovy kluky oznaceni ze je prosto az moc hodny. A dalsi postrech kazdy proziva a projevuje naklonost jinak, kazdy je jinak otevreny a komunikativni a pokud se v tomto mijite a nejste vzajemne dost tolerantni je to jak srazka dvou odlisnych svetu, ty mas pocit ze te zavaluje projevy naklonosti a protejsek zas muze mit pocit, ze se mu nedostava dostatecnych projevu a usteni od tebe…mozna by bylo fajn zustat ted chvili sama a treba s nejakym tetapeutem probrat jak to bylo v tve rodine, jak vztahy vnimas ty…

exbordelar
24. říj 2023

Ja ten pocit moc dobre znam. Proste “to” tam neni. Kazdej je jinej, nekdo potrebuje mit v lasce jistoty a nekdo vasen. Ja jsem ten druhy pripad. Po par mesicich vztahu jsem si vzdycky polozila otazku: kdybych toho cloveka nemela uz nikdy videt, co bych delala? Bylo by mi smutno? Dovedu si s nim predstavit rodinu a deti? Chci s nim byt navzdycky?Vzdycky jsem si odpovedela “ani ne…” A v nekterych pripadech dokonce: “Jezismarja, vubec!! 😱.” A kdyz jsem poznala svyho manzela, tak ta predstava, ze bychom nebyli spolu, byla hrozna. Bylo mi po nem sileny smutno, i kdyz odesel jen koupit do obchodu rohliky 😅 Dnes uz to samozrejme neplati a rada si od nej na nekolik dni odpocinu 🤣 Ale dlouhodobe by mi chybel strasne.
No a podle toho, co pises, tak jsi pretim mela nejaky vztah, kde jsi byla zrejme hodne zamilovana, kdyz ti pomohl prekonat rozchod. Jako naplast na bolistku se hodil, ale ted uz to proste neni ono. Nevycitej si to, to je proste zivot. On to prezije a ty casem najdes toho praveho, ze ktereho budes mit motyly v brise 😇

anna4444
autor
24. říj 2023

@peclen jenže já si kladu otázku, zda vůbec chci a mám energii na nějaký konstruktivní debaty a kompromisy. On mi říkal věty typu, že pokud někoho miluješ tak mu to můžeš říkat celý den apod. Pak ubral teda a začali jsme si říkat že se máme “jen” rádi. Přestal mi i vypisovat srdcervoucí zprávy a i vzkazy místo “miluju tě” byly přeměněny jen na srdíčka v koupelně. Což mě přijde mnohem sympatičtější a decentnější.
I když v minulym vztahi jsem byla nešťastná když mi přítel sám od sebe neříkal že mě miluje i dokonce neopětoval…to naopak já to říkala

anna4444
autor
24. říj 2023

@jeyre shrnula si to asi přesně. Intuice mi přesně říkala, že je něco špatně a někde uvnitř jsem cítila, že to neni ono. Ale dávala jsem tomu pořád šanci. A i stále možná dávám. Jsme v kontaktu a uvidíme se a i se hodně stáhnul a ani mi nepíše. Místo toho sby mě ukecával a naháněl jak jsem asi předpokládala

anna4444
autor
24. říj 2023

@exbordelar v minulym vztahu jsem byla hodně zamilovaná, to ano. To pro mě existival jen on. Asi si to vystihla přesně, náplast na bolístku…ale zní to strašně protože mi s nim bylo fakt suprově ale vůbec jsem netušila, že se to může dostat do takové fáze až. Prostě mi s nim bylo dobře a neřešila jsem. Možná mi otevřelo oči i to, že bohužel on neni ten jedinej na kterého myslim…a ta možnost, že bych ho třeba podvedla nebo i jen flirtovals tam bohužel mohla nastat někdy v budoucnu…achjo

anna4444
autor
24. říj 2023

@exbordelar a skrz ty otázky co sis kladla. Tak já poprvé za život jsem si dokázala představit s někym mít dítě a i si připustila, že by on mohl být ten poslední a dostala jsem strach.
Což ale si myslim, že je normální a můžu to tak mít celej život…ale v minulym vztahu jsem nad takovejma věcma vůbec nepřemejšlela

anna4444
autor
24. říj 2023

@jeyre ale zvláštní, že co se týče tulení se k němu, hlazení a tak různě doteky jemný. Tak vlastně z mý strany začalo stoupat. Skrz tohle jsem si k němu vztah vybudovala, takovej pečující, že vím, že je tu a mám ochranu, bezpečnou zonu. Prostě jsem ho hrozně ráda jentak hladila a koukala na něj, jemu do očí a cítila teplo, teplo a domov...To jsem s nikym takhle necítila.

gransgirl
25. říj 2023

Tohle si musis sama srovnat v hlave. Kdyz je muz az moc hodnej je tezky brat ho jako ochrance rodiny. Sama jsem vzdycky byla na ty zlobivé kluky co jsou sebevedomi,ukecany a vtipny. Pak jsem si sama musela rict proc se v zivote porad trapim a proc nedam sanci chlapovi kterej je jinej nez muj obvykly typ a je pravda ze ten vztah jsem budovala mnohem pomaleji a sla na to hlavne hlavou a srdce prislo az pozdeji. Ted jsem naprosto stastna a spokojena a vim ze muj manzel je to nejlepsi co me v zivote potkalo. Je to milujici a pecujici muz a nejlepsi kamarad a pro me i nasi malou by se rozkrajel. Je to vsechno o tom jestli na tom vztahu chces pracovat a pracovat se svym nastavenim. Co se tyce toho tuleni a rikani miluju te taky to bylo tezke nebyla jsem zvykla ze by muj partner chtel tolik fyzickeho i emocniho tuleni a tolik naklonosti. Ted si to uzivam ale na zacatku to zacalo uplne stejne jako u tebe . Jen s tim rozdilem ze to nebyl rozchod ale rozvod a ze mi pomahal to prezit takze jsem se na nej upla abych se nezblaznila. Kdyz jsem se dala do kupy zacala jsem resit co s nim. Ze to proste neni od srdce jen z rozumu. Ale chtela jsem tomu dat sanci. A tak jsme se vidaly a povidaly a dal spolu travily cas a ono to prislo samo. Jednou jsem se vzbudila v jeho naruci a vedela ze tenhle chlap je moje vsechno ten co pri me bude vzdycky stat. Ale tohle je jen muj pohled na vec sama musis citit co je pro tebe nejlepsi a rozhodnuti je jen na tobe. Ted nevis co chces ale evidentne ti neni uplne ukradeny kdyz jsi s nim stale v kontaktu. Jen si ho nedrz jako zadni vratka a dej mu sanci najit si tu pravou pokud on pro tebe tim pravim neni.

anna4444
autor
25. říj 2023

@gransgirl to je moc hezky napsaný. Ukradený mi vůbec neni. Myslim na něj mnohem víc od toho rozchodu. A v kontaktu i osobním budeme minimálně do Vánoc, tak třeba budeme mít stejný osud jako vy. Ale přesně, říkala jsem mu, že mu chci dát prostor najít si někoho jinýho. Ale on si stál za tím, že chce jen mě ale že na mě samozřejmě nebude čekat rok. Já vím, že teď nikoho nechci jinýho, nemám na to kaacitu jelikož si hledám novou práci a bydlení, jsou to takové 2 věci který mi vlastně přerušil v procesu Tomáš a který se teď ozvaly vzhledem k okolnostem a asi si tím musim projít a vymazat ostatní chlapce z minulosti z mé hlavy a srdce a i to je asi důvod proč se Tomáš do mýho srdce prostě nedostal dostatečně tak jak měl.
Děkuji za názor 🙂

veronicka89
25. říj 2023

@peclen po 5 mesicich hledat cestu ? Ani nahodou....

Do roka to proste bud funguje nebo ne ...

Chemie vasen teseni se...ne kazdy na to je ale zamilovanost citi kazdy a ruzně ...

Vztah na zacatku je o imponaci pritazlivosti vasni , kompaktibilite a radosti a teseni se ...

Autorka ma pouze seznam veci ktere jsou ve vztahu dulezite ale bez toho vysee je vztah na nic

tereza0111
25. říj 2023

@peclen to teda vubec nesouhlasim. Na zacatku musi byt vasen, ruzove bryle a vzajemne porozumeni. Aby bylo prave na cem stavet, k cemu se vracet a na co vzpominat. Casem prijdou problemy, hledani kompromisu a to vsechno na cem se musi pracovat, ale kdyz to nefunguje od zacatku? Proc pracovat na necem, co k sobe nepasuje?

anna4444
autor
25. říj 2023

@veronicka89 tak treba to tuleni se k nemu, obcas na nem musim oci nechat a jen se usmivam a dokazu se na nej veset jak mala holka a delat blbiny. To jsem s nikym takhke nemela a naopak na zacatku to nebylo a zacalo se to stupnovat. Tak treba to je urcity druh zamilovanosti a akorat to porovnavam z predeslevi vztahu kde to bylo mnohem silnejsi ale naopak tam chybelo tohleto prirozeny mazleni se a i v sexu se pred nim nestydim jak v minulych vztazich. Ale ano, vasen tam uplne neni a od zacatku mi proste neco nesedi, tohodle pocitu se nezbavim bohuzel. Ale nikdo nerika ze se na nej netesim nikdy, tesim ale zaroven mi nevadi nevadilo byt bez nej. A popravde z posledni dovolene kde jsem byla bez nej se mi vubec nechtelo, jelikoz me doma prave cekala tahleta tíha a rozhodovani se zda s nim byt ci ne

veronicka89
25. říj 2023

@anna4444 a proc to proste nenechas plynout ?

Ty mas nejaky termin ?ze to musis rozseknout...proc mu nereknes jak to vse mas..

anna4444
autor
25. říj 2023

@veronicka89 termín nemám. Nebo jako do Vánoc bychom měli spolu dělat na mém autě a nevím zda pro nás oba bude únosný se vídat jentak. Nebo hlavně pro něj abych ho netrápila

anna4444
autor
25. říj 2023

@veronicka89 a on tak nejak vi jak to mam. Ale asi jsem clovek co s byvalyma neumi to mit tak na pul. Bud jo nebo ne, jinak mi prijde ze se trapime oba. Ale dam tomu cas do toho konce roku asi

veronicka89
25. říj 2023

@anna4444 ty na nej nemusis davat pozor aby se netrapil...vyloz karty...pises ze vi jak to mas...proste zij a bud s nim a prozivejte hezke chvile... vubec to neres kdyz ti je s nim fajn...prestan to furt analyzovat ;)

anna4444
autor
25. říj 2023

@veronicka89 tak mě záleží na tom jak se cítí. Neumim bejt lhostejna, kort k nemu. A to byl duvod rozchodu, protoze jsem citila ze nerikam city uprimne a ublizujumu. Byt s nim dal takhle neuprimna a jen si uzivala s nim cas, me prislo spatne. Ale ano, hodne premyslim