Tip na darek k 1. roku chlapečka

leneee
11. kvě 2018

Maminky,vim ze se to tu opakuje,ale co u vas melo uspech jako darek k prvnimu roku pro chlapecka?

Hodne veci a hracek uz mame po starsi segre, vc.odrazedla,tatry,domecku s balonky,atd.

Nemame zatim moc takove ty klucici hracky...

Kloucka ted nejvic bavi smejdit v suplikach,mlatit hrncema nebo kostkama o sebe atd. Poradite co by ho mohlo zaujmout?

pratensis
18. kvě 2018

@leneee To mě hned napadla tahle hračka:
http://www.monte-shop.cz/monte/eshop/1-1-Pro-ba...
Záleží asi na dítěti, náš mladší syn u toho jednu dobu vydržel hrozně dlouho (bylo to tak někdy po těch prvních narozeninách). Nemáme tedy doma, ale hrál si s tím na montessori pracovnách. Nebo mrkněte na té webové stránce, příp. jinde mezi monte hračkami, je tam spousta dalších podobných (i méně podobných) variací na různé vkládačky, kde předmět zmizí, ale dítě se učí, že se nevypaří, jen se prostě ztratí z dohledu...

pratensis
18. kvě 2018

@leneee Jinak samozřejmě tu zásuvku s kuličkou netřeba kupovat za drahé peníze, ta je vcelku snadno vyrobitelná samodomo z kartonu.
Jinak kutálení apod. - na to jsou vděčné kuličkové dráhy. Též snadno vyrobitelné z ruliček od toal. papíru či papírových utěrek, příp. z nějakých jiných trubek. My jsme vyráběli z plastových instalatérských trubek (viz foto).

leneee
autor
18. kvě 2018

@pratensis tu prave mame 😉

leneee
autor
18. kvě 2018

@pratensis krasa dekuji za tipy 🙂

brokovich
18. kvě 2018

U nás byla nej hračka k 1. narozeninám takový ten obyčejný tříbarevný plastový parník do vany. 😀 To bylo top. A k vánocům, to mu bylo něco málo přes rok, dostal teepee a to miluje doted (skoro 3 roky).

jbzirafa
18. kvě 2018

Me automaticky napadla tatra..Tu mate.Vkládačka(u nás oblíbena kuličková, pak zvukova žirafa, kterak zahrála když se do ni hodila kostka ), zatloukacka, rybolov,stavebnice -Lego nebo něco podobného? věci na pisek,maňásek, míč praktické -hrneček, .tenhle prckum stačí málo a obyčejné věci. .Velkou radost udělala obrovska krabice, hlavně zabalena, a v ni nafouknute balónky )

leneee
autor
19. kvě 2018

@jbzirafa nemela byste odkaz na tu zirafu a kulickovou vkladacku?

pratensis
20. kvě 2018

@leneee Ještě jsem si vzpomněla - frčí u nás už dlouho a trvale káča. Máme obyčejnou plechovou, ale pěknou, se zvířátky. Jsem toho názoru (a synové mi to potvrzují), že čím jednodušší hračka, tím lepší a víc zábavy z ní.

jbzirafa
22. kvě 2018

@leneee koukám že je pro menší děti, a už se asi nedela, https://www.mall.cz/hracky-rozvoj-aktivita/matt...

jbzirafa
22. kvě 2018

@leneee http://montessorihracky.cz/cs/plantoys/2698-zaz... Máme tuhle, cena priserna, koupila jsem z bazaru, je pravda, že dřevo je opravdu kvalitní. Děti bavila dlouho.

leneee
autor
22. kvě 2018

@jbzirafa diky za tipy.

jbzirafa
22. kvě 2018

@leneee nebo pak i něco takoveho.kartičky s obrázky, k rozvoji slovní zásoby, později na třídění. .Já jsem nakreslila na papír stejne obrázky a prcek hledal dvojice nebo vytahoval z pytliku a pojmenovává li jsme a schovávat přes úzký otvor do plechovky a pak hrkat. .Taky oblibene a vydrží dlouho.

lenkanovosadova20
27. únor 2020

Ahoj,
Ja sem svemu synovi koupila velke puzzle, hraje si snima hrozne rad a hlavne je to dost uzitecni.👍