Daňové přiznání - DPČ při rodičovské. Poradíte, prosím?

mishulka26
18. únor 2023

Ahoj, je tu někdo kdo rozumí daňovému přiznání a mohl by mi poradit? Pobírám rodičovský příspěvek a od listopadu 2022 jsem si začala přivydělávat. Ale sešli se mi 2 dohody ve stejnou dobu. Na jednu smlouvu smlouvu jsem si vydělala necelých 600 Kč 😂 a na druhou 8300. Jak to řešit? Manželovi zpracovávám daňové přiznání, ale tady nějak nevím jestli to bude úplně stejně. Děkuji

j.a.n.i
20. únor 2023

@mishulka26 Jo, bude to stejně, papir od obpu zamestnavatelu, secit do prislusnych kolonek.

mishulka26
autor
20. únor 2023

@j.a.n.i dobře děkuji myslíš, že si uplatním slevu na poplatníka?

j.a.n.i
20. únor 2023

@mishulka26 jo, tu normálně uplatnis. A jestli muze manzel uplatnit slevu na manzelku zalezi, kolik si ty prijmy za rok mela.

mishulka26
autor
21. únor 2023

@j.a.n.i no rodičák ten se nepočítá a k tomu jen 8000, já právě myslela, že buď uplatnim poplatníka nebo manželku, že obojí nejde.

j.a.n.i
21. únor 2023

@mishulka26 Jasně, já nečtu, že to bylo až od listopadu, pochopila jsem to, že přivýdělek byl delší a jen 1 měsíc se ti sešly dvě smlouvy. Ne, jde obojí.

mishulka26
autor
21. únor 2023

@j.a.n.i no byl listopad, prosinec a za roznos letáků jsem si vydělala krásných 580 Kč 😂 za uklid už to pak bylo lepší. Tak děkuji za rady já právě myslela, že když uplatnim poplatníka tak už nemůže manžel uplatnit slevu na manželku. Pokud mohu oboje je to super.